12 zawodów, którymi facet nie zaimponuje kobiecie

To niekoniecznie profesje nisko płatne albo mało prestiżowe.
12 zawodów, którymi facet nie zaimponuje kobiecie
fot. iStock (YakobchukOlena, Narongrit Sritana)
11.05.2020

Gdy spotykamy się na randce po raz pierwszy, zawsze chcemy zrobić na drugiej osobie dobre wrażenie. Dobieramy odpowiednią stylizację, perfumy, uśmiechamy się... w pewnym momencie pada jednak to weryfikujące pytanie: Kim jesteś? Co robisz w życiu? Czym się zajmujesz? Zazwyczaj wydaje nam się, że kobietom najbardziej imponują prawnicy, lekarze albo biznesmeni w eleganckich garniturach, którzy mają w portfelu pieniądze. Postanowił sprawdzić to pewien serwis (playojo.com), przeprowadzając ankietę na ten temat wśród Brytyjek. Wyniki są zdumiewające.

Zobacz również: Tak wygląda materiał na żonę: „Ubierając się w ten sposób, długo nie będziesz sama”

Kobiety miały wskazać w nim, z przedstawicielem którego zawodu najbardziej nie chciałyby się umówić tym samym uważając taką profesję za najmniej seksowną. Okazało się, że Panie nie podały jedynie nisko płatnych ani mało prestiżowych zajęć. 

Zawody, które nie podobają się kobietom

1. Księgowy

Choć może jest to dobrze płatne i stabilne stanowisko, to stereotyp księgowego zapewne jawi się Paniom nudny, zbytnio ułożony mężczyzna, bez odrobiny szaleństwa. Panowie, czy to prawda?

2. Pracownik rzeźni

To może poważnie odstraszyć wrażliwe dziewczyny no i z pewnością weganki. 2% kobiet wskazało to zajęcie.

3. Wypychacz zwierząt

No cóż, nie jest to praca, którą należy chwalić się już na pierwszym spotkaniu. Miłośniczki zwierząt mogą być zawiedzione. Taką odpowiedź podało 3%.

4. Dezynfektor

Czyli mężczyzna, który dezynfekuje powierzchnie. W obecnych czasach bardzo użyteczne zajęcie. Czy trzeba tu cokolwiek dodawać?

5. Parkingowy

Wskazało go 5% badanych Pań. Taka praca zapewne nie jest fascynująca i bogata w przygody, ale oczywiście możemy się mylić. 

6. Komornik

Niewdzięczny zawód, którego nikt nie lubi. Ale ktoś to robić musi.

7. Sprzedawca ryb

Czy chodzi o specyficzny zapach...?
Zobacz również: Jak znaleźć miłość w czasach zarazy?

8. Polityk

Okazuje się, że odrzucający kobiety zawód może wiązać się z prestiżem i wysokim wynagrodzeniem. Jednak jest to stanowisko, do którego całe społeczeństwo ma najmniejsze zaufanie.

9. Śmieciarz

10% kobiet wskazało w badaniu śmieciarza, ale co miasto by bez nich zrobiło? Są bezcenni!

10. Grabarz

Liczba kobiet, które wskazały ten zawód w badaniu to 11%.

11. Sprzątacz

12% Pań uznało, że to zajęcie nie jest ciekawe i zapewne nie wymaga żadnych kwalifikacji. 

12. Kanalarz

Aż 34% wybrało mężczyznę pracującego w kanałach. 

Aby docenić pracowników wykonujących te mniej pożądane, ale bardzo pożyteczne społecznie prace, serwis wydał kalendarz na 2020 rok ze zdjęciami atrakcyjnych mężczyzn, którzy wykonują swoje obowiązki. Może to ociepli ich wizerunek na tyle, że kobiety zrozumieją, że mężczyzna, który wykonuje niewdzięczną robotę, też może być seksowny i podobać się innym. No i przede wszystkim - żadna praca nie hańbi.

Zobacz również: Nie tylko Netflix & chill. Pomysły na naprawdę ekscytujące randki w czasie domowej kwarantanny

Źródło: naszemiasto.pl

Polecane wideo

10 fryzur, których faceci nam odradzają. Nie potrafią ich docenić
10 fryzur, których faceci nam odradzają. Nie potrafią ich docenić - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.77 / 5
gość (Ocena: 5) 11.05.2020 13:22
A mój mąż jako dzieciak marzył o zawodzie śmieciarza 😊 , do tej pory uważa że to fajny zawód , można jechać uczepionym do śmieciarki 😂No ale pracuje jako dyrektor
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.05.2020 11:46
dla mnie nr 1 odpychających zawodów to pracownik zakładu pogrzebowego, prosektorium i ubojni, co by tam nie robił. Od sprzątacza po zimnego lekarza, nie mogłabym na co dzień żyć z kims kto dotyka nieboszczyków lub odbiera życie zwierzętom
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.05.2020 09:19
Ja mysle ze to zalezy tez od tego jaki zawod wykonuje kobieta. Bo jesli kobieta jest managerem zespolu w korpo, albo dentystką, czy juz chocby asystentka prezesa, to szambiarza itd sobie nie wezmie. Ludzie dobieraja sie w wiekszosci tez klasa spoleczna. Szansa na to ze kobieta bez wyksztalcenia, z marna praca wezmie szambiarza jest juz wieksza. Taka jest prawda i nie ma co byc „poprawnym politycznie” albo udawac ze kazdy jest sobie rowny. Niestety tak nie jest. Swoja droga, ja mam mega awersje do „ operator wózka widłowego”😅😅😅 bo na te wyzej wymienione w artykule to nawet nie biore pod uwagę.
zobacz odpowiedzi (9)

Polecane dla Ciebie