Wielu facetów boi się silnych kobiet. Po tym poznasz, że Twoja niezależność jest dla niego problemem

Niektórzy mężczyźni po prostu nie są w stanie znieść faktu, że nie brak Ci pewności siebie.
Wielu facetów boi się silnych kobiet. Po tym poznasz, że Twoja niezależność jest dla niego problemem
Fot. Unsplash
11.05.2020

Gdyby zapytać mężczyzn o to, jakie kobiece cechy są ich zdaniem najbardziej atrakcyjne i pociągające bez wątpienia wielu z nich opowiedziałoby, że jest to pewność siebie. Wielu facetów przekonuje, że nic nie kręci ich tak, jak kobieta, która ma swoje własne zdanie na każdy temat i nie boi się go wyrazić. Wolą takie kobiety niż tzw. szare myszki, które boją się odezwać i zgadzają się ze wszystkim, co ma do powiedzenia ich partner. 

Zobacz również: 6 rzeczy, za które mądra kobieta nigdy nie powinna przepraszać

A jednak w praktyce często bywa inaczej. Mimo powyższych deklaracji wielu mężczyzn ma prawdziwy problem z pewnymi siebie i niezależnymi kobietami - zwłaszcza kiedy okazuje się, że przewyższają ich pod kątem inteligencji, wiedzy czy osiągnięć. Po czym rozpoznać, że facet postrzega twoją niezależność i wewnętrzną siłę jako problem, którego najlepiej byłoby się pozbyć? 

Sygnały, że mężczyzna boi się pewnych siebie kobiet 

Reaguje agresją na konfrontacje 

Za każdym razem, kiedy próbujesz porozmawiać z nim na jakiś trudny temat, zwłaszcza taki, który dotyczy jego problematycznego zachowania, twój facet obrusza się albo wręcz reaguje złością? Prawdopodobnie wcześniej miał do czynienia z partnerkami, które nigdy nie miały odwagi wytknąć mu niewłaściwego zachowania albo milczały, jeśli zdarzyło mu się powiedzieć pod ich adresem coś krzywdzącego. Takie zachowanie to znak, że temu facetowi nie odpowiada, że masz swój własny rozum i opinię, że nie boisz się robić z nich użytku ani skonfrontować się z nim, jeśli twoim zdaniem postąpił niewłaściwie. 

Mówi, że jesteś zbyt intensywna 

To wyjątkowo toksyczne zachowanie. Mężczyzna, który mówi takie rzeczy próbuje wmówić ci, że to ty jesteś problemem. Chce sprawić, abyś zaczęła wątpić w siebie i nie miałby nic przeciwko temu, gdybyś poczuła się stłamszona i przestała tak chętnie wygłaszać swoje zdanie i opinie na różne tematy.  

Sygnały, że mężczyzna boi się pewnych siebie kobiet 

Fot. iStock

Nie daje ci się wypowiedzieć 

Za każdym razem, gdy zaczynasz wypowiadać się na jakiś temat, na który masz dużą wiedzę, on próbuje ci przerwać. Albo zaczyna ostentacyjnie ziewać i przewracać oczami. Albo wchodzi ci w słowo i próbuje dać ci do zrozumienia, że nie masz racji, coś pokręciłaś i chce wytłumaczyć ci to tak, abyś zrozumiała (klasyczny mansplaining). Taki facet czuje się zagrożony i zrobi wszystko, by nie wypaść przed tobą na gorszego czy mniej inteligentnego. 

Umniejsza twoje osiągnięcia 

Jeżeli twój partner za każdym razem daje ci do zrozumienia, że twoje sukcesy tak naprawdę nie stanowią żadnego powodu do dumy albo do tego, aby się nimi chwalić, to jasny znak, że brak mu pewności siebie i czuje się zagrożony z twojej strony. Twoje sukcesy postrzega jako swoją osobistą porażkę. Wychodzi z założenia, że to on powinien górować nad tobą, a nie odwrotnie. Jeśli sam nie ma się czym pochwalić zrobi wszystko, abyś ty też czuła, że nie możesz tego robić.  

Nieustannie z tobą konkuruje 

Odrobina rywalizacji w związku to coś zupełnie naturalnego i zdrowego. Motywuje was do tego, abyście starali się bardziej i dawali z siebie więcej. Ale jeżeli twój partner w toksyczny sposób próbuje konkurować z tobą na każdym polu i traktuje to śmiertelnie poważnie, jest to problem. To sygnał, że on nie zniesie porażki i sytuacji, w której to ty okażesz się górą. W razie przegranej musisz liczyć się z cichymi dniami albo niemałą awanturą, a przecież nie zrobiłaś absolutnie nic złego. 

Ciągle doświadczasz z jego strony neggingu 

Nawet jeśli nie znasz tego określenia jest całkiem prawdopodobnie, że i tak doświadczyłaś tego zjawiska. Negging to manipulowanie emocjami poprzez dwuznaczne komplementowanie kogoś w celu naruszenia pewności siebie innej osoby. Przykład? “Wyglądasz dziś naprawdę ładnie. Zupełnie jak nie ty!”. Innymi słowy to taki fałszywy komplement, który od początku miał wywołać w tobie poczucie, że jesteś gorsza. To jedno z najbardziej toksycznych zachowań facetów, którzy boją się silnych kobiet. 

Zobacz również: Jak rozpoznać incela? 12 znaków szczególnych

Polecane wideo

Już nie tylko Barbie. Teraz dziewczyny upodobniają się do lalki Bratz
Już nie tylko Barbie. Teraz dziewczyny upodobniają się do lalki Bratz - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.05.2020 12:45
normalnie moj byly szef wypisz wymaluj nie tylko w stosunku do kobiet. akurat to swietny specjalista w swojej dziedzinie niestety traktujacy podwladnych z gory. wymagal perfekcji a jak komus sie noga powinela to obrazal, ublizal, umniejszal, rowniez publicznie. nazywal innych debilami a to najlzejsze okreslenie. bylam chyba pierwsza osoba, ktora mu sie postawila, bo inni sie go bali. nie wytrzymalam jak mnie wysmial przy innych pracownikach, przyszlam na nastepny dzien tylko po to zeby mu powiedziec, ze jego traktowanie pracownikow to koszmar i ze sie zwalniam, bo nie mam ochoty dluzej tego znosic. jak zareagowal? 'to ja cie zwalniam tepa babo i tak nic nie wnosisz do zespolu'. niby taki tyran a w rzeczywistosci pelne kompleksow dziecko. z perspektywy czasu zal mi go
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.05.2020 10:41
Silnych kobiet boją się zakompleksieni kolesie. Ktorym brak w wiary w siebie i potrzebuja jakiejs miekkiej dziewczyny ktora mogliby pomitac zeby połechatac sobie ego. Od takich z daleka
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.05.2020 09:50
Najgorszy jest taki facet w pracy , niby kolega a tak naprawdę wróg.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie