Istnieją tylko dwa powody, dla których on nie odpisuje. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej

Sami faceci mówią, że nie ma innego wyjścia.
Istnieją tylko dwa powody, dla których on nie odpisuje. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej
Fot. iStock
21.04.2020

Zazwyczaj zaczyna się po prostu idealnie. Poznajesz faceta, wymieniacie się namiarami i zaczynacie ze sobą rozmawiać. A jak już zaczniecie, nie jesteście w stanie przestać. Wymieniacie się wiadomościami do późna w noc, a każdy kolejny wątek pociąga za sobą co najmniej trzy kolejne. Masz motyle w brzuchu, nie jesteś w stanie pożegnać się jako pierwsza i wyczekujesz chwili, kiedy będziecie mogli wreszcie się spotkać.

Zobacz również: Te znaki zodiaku to prawdziwi mistrzowie ghostingu. Znikają bez śladu!

Brzmi jak bajka, prawda? Niestety w wielu przypadkach taka bajka kończy się równie szybko, jak się zaczęła. W dodatku dzieje się tak zupełnie niespodziewanie. Bo dlaczego mężczyzna, który do tej pory budził cię wiadomościami na dzień dobry, a żegnał SMS-ami na dobranoc nagle zapada się pod ziemię? Przecież jeszcze wczoraj wszystko między wami było okej i wymienialiście wiadomości przez cały dzień. Czy napisałaś coś niestosownego? Może w jakiś sposób go uraziłaś? A może coś mu się stało? W twojej głowie pojawia się całe mnóstwo pytań i interpretacji mających wyjaśnić jego ciszę. Ale niestety najczęściej okazuje się, że prawdziwe powody jego milczenia są boleśnie proste. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej dla ciebie.

Dlaczego mężczyzna przestaje odpisywać?

Powód numer 1: on już nie chce się z tobą widywać

Brzmi szorstko i obcesowo? Niestety nie ma innego, prostszego sposobu, aby to powiedzieć. Brak komunikacji ze strony faceta najczęściej oznacza ni mniej, ni więcej tylko to, że z jakiegoś powodu postanowił wycofać się z tej relacji. I jakkolwiek by to nie zabrzmiało liczy na to, że będziesz w stanie sama poprawnie zinterpretować jego milczenie. I pewnie prędzej czy później okaże się, że miał rację, bo w końcu jesteś inteligentna i potrafisz zrozumieć aluzję. Nie oznacza to jednak, że zachował się wobec ciebie z jakąkolwiek klasą czy szacunkiem. Wolał po prostu zniknąć, zamiast powiedzieć ci twarzą w twarz, że nie chce dłużej się z tobą widywać. W gruncie rzeczy dla takiego zachowania nie ma absolutnie żadnego wytłumaczenia - w taki sposób postępują wyłącznie niedojrzali tchórze, którzy boją się mierzyć z niewygodnymi dla nich emocjami i reakcjami byłej partnerki. Potwierdzają to sami mężczyźni w rozmowie z portalem yourtango.com:

Dlaczego mężczyzna przestaje odpisywać?

Fot. iStock

Ten związek jest skończony. Właśnie to on próbuje ci powiedzieć. Jest po prostu zbyt wielkim tchórzem, żeby powiedzieć to głośno i chce, żebyś to ty zerwała.

Główny powód prawdopodobnie jest taki, że on nie lubił cię tak bardzo, jak mu się wydawało. Wiem, że to okropne, ale przynajmniej już nie będzie marnował twojego czasu.

Ta relacja po prostu nie była dla niego tak fajna, jak dla ciebie. Gdyby naprawdę był tobą zainteresowany, odpisywałby ci.

Faceci, którzy mogą przebierać w opcjach zazwyczaj nie piszą się na drugą randkę, jeśli na pierwszej nie doszło do zbliżenia.

Powód numer 2: Jest zbyt niedojrzały emocjonalnie, aby porozmawiać z tobą o czymś, co go trapi

Takie wyjaśnienie wskazała bardzo duża grupa mężczyzn. Ich zdaniem jeśli facet nagle znika, ale wciąż jest zainteresowany kobietą, może za tym stać fakt, że nie wie, jak porozmawiać z tobą na pewien dręczący go temat, czuje, że nie jest w stanie tego zrobić albo nie jest na to gotowy, albo po prostu nie chce go poruszać. W wielu przypadkach ma to też związek z zachowaniem partnerki.

Kiedy nie odpisuję dziewczynie to po prostu nie chcę z nią rozmawiać w danej chwili.

Cisza może oznaczać wiele rzeczy, ale bycie denerwującą albo domaganie się zbyt dużej uwagi zdecydowanie jest na szczycie listy.

Jedyna sytuacja, w której ignoruję wiadomości od kobiety jest taka, gdy musimy porozmawiać o czymś poważnym, a ja wiem, że jeszcze nie jestem na to gotowy.

On prawdopodobnie po prostu chce trochę zabawić się z kumplami i poimprezować.

Jeśli facet znika z powodów poza jego kontrolą, napisze do dziewczyny i powie: “Przepraszam, stało się to i tamto”. Z własnej woli będzie chciał się wytłumaczyć, jego argumenty brzmią logiczne, a przeprosiny są szczere. Jeśli tego nie robi, jest zupełnie niedojrzały.

Zobacz również: Mężczyźni zdradzili nam PRAWDZIWE powody, dla których nie odpisują

Polecane wideo

Pokazała, jak zmieniła się po rozstaniu. To zemsta na byłym chłopaku
Pokazała, jak zmieniła się po rozstaniu. To zemsta na byłym chłopaku - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Mężatka z dużym bufetem (Ocena: 5) 27.06.2020 20:36
Nie odpisuje bo masz za małe cycki i już zawsze będziesz tylko konkubiną.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.04.2020 14:07
Są tylko dwa powody - brak czasu (ale jednak w końcu odpisuje, tylko po dłuższym czasie) albo nie jest Tobą zainteresowany.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.04.2020 08:17
Jeżeli facet tłumaczy się, że nie odzywa się bo np ma dużo obowiązków i jest zajęty to najczęściej znaczy, że ma babkę gdzieś. Sorry ale każdy może znaleźć chociażby minutę na napisanie SMS siedząc na k*blu. Nie mogę tego przyjaciółce wbić do głowy, że facet ma ja gdzieś wymigujac się tygodniami pracą. Jak chce się raz na jakiś czas spotkać na seksy to ma czas.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie