6 ewidentnych sygnałów, że pies jest zazdrosny o twojego chłopaka

Robi to, bo czuje się odrzucony.
6 ewidentnych sygnałów, że pies jest zazdrosny o twojego chłopaka
Fot. Unsplash
20.02.2020

Rozpoczynając nową relację kierujemy się nie tylko własnymi uczuciami. Interesuje nas również to, jak zareagują najbliżsi. Liczymy na ich zrozumienie i akceptację, ale tego nigdy nie możemy być pewni. Rodzina i przyjaciele to jednak nie wszystko, bo kiedy jesteś właścicielem zwierzaka - powinnaś wziąć pod uwagę także jego nastawienie.

Zobacz również: „Na moim osiedlu jest więcej buldogów francuskich niż dzieci. Same jałowe związki”

Tak przynajmniej twierdzi cytowany przez portal metro.co.uk zwierzęcy behawiorysta. Ben Cunningham przekonuje, że ukochany czworonóg również odczuwa zazdrość. W skrajnych przypadkach może poczuć się odrzucony, a wtedy zaczyna to okazywać. Problem w tym, że zazwyczaj nie potrafimy odczytywać wysyłanych przez niego sygnałów.

Warto je poznać, by móc w porę zareagować.

#1 Sieje zniszczenie

Wcześniej nie sprawiał żadnych problemów, a teraz podgryza wszystkie meble i nie możesz zostawić butów w zasięgu jego wzroku? Najwyraźniej czuje się zazdrosny i próbuje za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę. W ten sposób odreagowuje również swój stres. Pupil wyraźnie czuje się odrzucony i potrzebuje uwagi.

#2 Ciągle się myje

Behawiorysta przekonuje, że nadgorliwe utrzymywanie higieny to sposób psa, aby poradzić sobie z odrzuceniem. Z jednej strony zwraca na siebie uwagę, a z drugiej - może przez chwilę zająć się czymś innym, niż czekaniem na zainteresowanie ze strony właściciela. Jeśli wcześniej nie był aż takim czyściochem, najwyraźniej teraz czuje się znudzony i sfrustrowany.

Zobacz również: LIST: „Psa wychowuje się tak samo, jak dziecko. Nie jestem gorsza od matek”

#3 Narzuca się

Konkretny przykład: siedzisz z chłopakiem przed telewizorem i zaczynacie się tulić. Wtedy pies również wskakuje na kanapę i za wszelką cenę próbuje wejść pomiędzy was. To jasny sygnał, że chce zostać zauważony. Czuje się zapomniany, a jak każdy zwierzak domowy jest spragniony uwagi. Warto wtedy ją okazać.

#4 Próbuje się popisywać

Wcześniej nie przejawiał zainteresowania różnego rodzaju sztuczkami, a teraz staje na dwóch łapach, turla się, aportuje i podaje łapę, choć nikt go o to nie prosił? Sprawa jest ewidentna - przekonuje ekspert. Pies jest zazdrosny, że poświęcasz tak dużo czasu partnerowi, a jego traktujesz jak piąte koło u wozu.

#5 Wychodzi do innego pokoju

Zwróć uwagę na to, jak zachowuje się twój pupil, kiedy odwiedza cię ukochana osoba. Jeśli wcześniej uwielbiał leżeć w salonie, a teraz zostawia was samych i ewakuuje się np. do kuchni - coś jest na rzeczy. To nie tak, że nie lubi twojego partnera i nigdy go nie zaakceptuje. Potrzebuje jednak nieco więcej uwagi.

#6 Załatwia się w domu

Ekspert nazywa ten proceder „brudnym protestem”. Pies doskonale zdaje sobie sprawę, że nie powinien robić tego w domu. Jeśli jednak nagle zostawia po sobie cuchnące ślady - to kolejny dowód, że nie radzi sobie z zazdrością i poczuciem odrzucenia. Załatwianie się w czterech ścianach ma być przejawem wyjątkowo silnej frustracji.

W każdym z tych przypadków należy jak najszybciej zareagować. To nie oznacza, że pies może wejść ci na głowę. Powinien jednak czuć się tak samo kochany jak wtedy, gdy nie byłaś jeszcze w związku.

Zobacz również: 10 imion dla psów, które zrobią furorę w 2020 roku

Polecane wideo

Znaki zodiaku, które nie radzą sobie z zazdrością o partnera
Znaki zodiaku, które nie radzą sobie z zazdrością o partnera - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie