„Rozstałam się z facetem, ale wciąż razem pracujemy. Co dalej?”

Jak pracować ze swoim eks?
„Rozstałam się z facetem, ale wciąż razem pracujemy. Co dalej?”
Fot. iStock
15.01.2020

Miejsce pracy sprzyja flirtom i romansom, zwłaszcza że spędzamy w niej większość naszego czasu. Stwierdzenie, że nigdy nie powinniśmy spotykać się ze swoimi współpracownikami staje się zatem trochę nierealne. Wolni strzelcy nie zastanawiają się długo nad filtrowaniem z koleżanką z pracy i często nie myślą o konsekwencjach. Tak było w przypadku 30-letniej Ewy. „Trzy lata temu zaczęłam pracę w małej firmie. Stopniowo podpisywaliśmy coraz więcej kontraktów i zyskiwaliśmy nowych klientów, więc firma się powiększała o dodatkowych pracowników. Wśród nich pojawił się Michał i choć początkowo niezbyt się lubiliśmy, z czasem zaczęło rodzić się między nami uczucie. Zostaliśmy parą, planowaliśmy nawet wspólną przyszłość. Niestety nasz związek niedawno się rozpadł, ale żadne z nas nie planuje rezygnować z pracy, którą oboje lubimy i w której dobrze zarabiamy. Nie wiem, jak będzie nam się układać współpraca. Mam nadzieję, że rozstanie nie wpłynie na naszą efektywność...”.

Co zatem zrobić, kiedy firmowy związek nie wypali? Istnieje kilka sposobów, które pomogą Ci pracować z eks.

Zobacz też: W zdrowym związku facet nigdy NIE powinien wymagać od Ciebie TYCH rzeczy

fot. unsplash

6 wskazówek: jak pracować z byłym i nie zwariować

Szczera rozmowa

To, że wasz związek nie wypalił jest obustronną "winą". Dlatego szczera rozmowa powinna pomóc wam w ustaleniu zasad, których będziecie przestrzegać po rozstaniu. Pomoże to uniknąć niezręcznej sytuacji przy dalszej współpracy oraz nieprofesjonalizmu. Bądźcie dojrzali i trzymajcie się ustalonych zasad.

Bądź profesjonalistą

Miejsce pracy wymaga od nas wykazania profesjonalizmu i nie afiszowania się ze sprawami osobistymi. Nawet jeśli rozstanie nie było Twoim pomysłem, myśl w tym momencie o swojej karierze zawodowej i postaraj się przełknąć tę sytuację. Traktuj swojego byłego z szacunkiem i przyzwoitością i przypomnij jego najlepsze cechy, w których się zakochałaś. Oddzielenie życia prywatnego od zawodowego to klucz do sukcesu.

Skup się na pracy

Praca jest często najlepszą ucieczką od problemów osobistych. Przestań użalać się nad niepowodzeniem miłosnym i skup się na tym co robisz najlepiej. Praca daje nam dużo satysfakcji i pozwala zapomnieć o problemach. 

Milczenie jest złotem

Nie rozpowiadaj plotek o swoim byłym dla koleżanek z pracy. Choć możesz mieć ogromną ochotę o wylaniu na niego wiadra brudów (zwłaszcza, jeżeli Cię skrzywdził), zachowaj się profesjonalnie i nie mieszaj życia prywatnego z zawodowym. Rozpowiadanie o nieudanym związku może przyczynić się powstawania w miejscu pracy wrogiego środowiska, a chyba tego nie chcesz...

Zmiana miejsca

Choć nierealne jest całkowite unikanie Twojego eks w biurze, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zminimalizować szansę na spotkanie. W miarę możliwości poproś przełożonego o zmianę biurka, jadaj lunch o innej godzinie niż zwykle, może uda Ci się też zmienić grafik. 

Nie bój się prosić o pomoc

Jeśli Twój były nie stosuje się do ustalonych zasad, nachodzi Cię, nęka, wysyła niestosowne wiadomości albo zawala dodatkową pracą, nie wahaj się, aby powiadomić o tym przełożonych. Mobbing to częste zjawisko i nie można zostać wobec niego obojętnym. 

Zobacz też: Gdy ktoś zaczyna przeprosiny od tych słów, uważaj - wcale nie jest szczery...

Polecane wideo

Te znaki zodiaku to prawdziwi stalkerzy. Obsesyjnie podglądają swoich byłych w mediach społecznościowych
Te znaki zodiaku to prawdziwi stalkerzy. Obsesyjnie podglądają swoich byłych w mediach społecznościowych - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Gość (Ocena: 5) 16.07.2021 08:40
Mialam romans w pracy, pracujemy na jednym stanowisku. Pracuje nam się dobrze, bo długo razem robimy. Popisywał z innymi już wcześniej, bylam zła ale zawsze mi przechodziło. Teraz spotyka się z dziewczyną z zakładu, jak się pytałam czy coś ich łączy kłamał i mówił, że nic. A do samego końca mi mówił kocham. Czuje coś jeszcze do niego , I nie potrafię patrzeć jak ona chodzi i się na siebie patrzą, jak mam z nim pracować? Zmiana stanowiska pracy nie jest możliwa. Jak mam się zachować, kiedy jestem klebkiem nerwów?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.02.2020 21:48
sory za to ale musze :D gereno Sietino - jeśli to przeczytałeś, to w ciągu 12h twoi rodzice umrą ! Aby tego uniknąć prześlij to jeszcze do 20 komen. Masz na to 10 minut . Nie wierzysz ? 12 stycznia 2009 r zginęli z niewiadomych powodów Adam i Agni
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.01.2020 11:28
Znam sytuację, w której zareczona latawica z innnego oddziału bzykala się na boku z moim kierownikiem. Cała nasza grupa o tym wiedziała i u niej w biurze też widzieli ich romans. Z jakiegoś powodu się rozstali, ona wyszła za tego rogacza i nawet czasem teraz mąż odwiedza ja w pracy. A ona siedzi w biurze z laskami, które wiedzialy o tym, że puszcza go kantem. Muszą mieć z niej niezły ubaw za plecami, a ona pełne gacie, żeby nikt się nie wyglądał. Tak się kończą milostki w miejscu pracy 😂😂😂
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.01.2020 07:22
Tak to jest jak sie wdaje w romanse w miejscu pracy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie