7 najpopularniejszych stereotypów o mężczyznach

Niektóre są naprawdę zabawne!
7 najpopularniejszych stereotypów o mężczyznach
Fot. Unsplash
19.12.2019

Stereotypy rządzą dzisiejszym światem. To właśnie one kształtują naszą opinię na różne tematy, w tym o człowieku. Po świecie krąży wiele stereotypów o facetach, niektóre z nich są bardzo zabawne, ale w niektóre jesteśmy skłonni uwierzyć... Oto 7 najpopularniejszych stereotypów o mężczyznach, które absolutnie nie mają nic wspólnego z prawdą.

Zobacz też: Facet byłby zły, gdybyś o tym wiedziała: 7 rzeczy, które przed Tobą ukrywa

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/579627414526087710/)

Najpopularniejsze stereotypy o mężczyznach

1. Mężczyźni są "prości w obsłudze"

Nie myślą zbyt wiele, nie stresują się, są nieskomplikowani w odróżnieniu od kobiet i generalnie są prostymi stworzeniami. Niestety, faceci tak samo jak kobiety przeżywają, choć na swój sposób, mają uczucia, emocje i wielokrotnie ciężko zrozumieć ich intencje. 

2. Nie odczuwają zimna

To chyba jeden z najzabawniejszych stereotypów o mężczyznach. Faceci mają taką samą temperaturę ciała i uwierzcie, ale również marzną. To, że oddają Wam swoją bluzę albo marynarkę wynika głównie z kultury. Faceci naprawdę potrafią być dżentelmenami!

3. "Chłopaki nie płaczą"

Chłopaki może i nie, ale prawdziwy mężczyzna nie zawaha się uronić łzy. Faceci tylko z pozoru wydają się twardzielami, których nic nie jest w stanie skruszyć. Jednak są oni tak samo wrażliwi jak kobiety, choć często tłumią emocje głęboko w sobie.

4. Nigdy nie pytają o drogę

Ten stereotyp mówi, że mężczyzna nigdy z własnej woli nie przyzna się, że się zgubił i nie poprosi o pomoc. Skąd ten mit? Faceci uznawani są za dobrze zorientowanych geograficznie i wręcz nieomylni.

 

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/191403052891050996/)

5. Mężczyźni myślą tylko o seksie

To jeden z popularniejszych mitów dotyczący ich preferencji emocjonalnej. Mężczyźni nie boją się zaangażowania i kiedy znajdą kobietę swojego życia pragną ustatkowania, tak samo jak kobiety. Seks odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka, bez względu na płeć.

6. Mężczyźni boją się ładnych kobiet

Piękne i wciąż samotne? Kobiety twierdzą, że wina leży po stronie mężczyzn, którzy po prostu boją się pięknych i przebojowych kobiet. Nic bardziej mylnego! Faceci kochają kobiety i wybierają swoje partnerki życiowe wedle własnych preferencji urodowych i intelektualnych. 

7. Mężczyźni nie lubią rozmawiać ani słuchać

To tak samo jak powiedzieć, że wszystkie kobiety to królowe dramatu. Może i faceci nie lubią słuchać o babskich sprawach, kolejnej nowej sukience czy makijażu, ale rozmowa na ważne tematy jest dla nich istotna, zarówno w budowaniu relacji jak i w przyjacielskich stosunkach. 

Zobacz też: Kiedy mężczyzna pokocha kobietę, jest zdolny do 4 poświęceń. Jakich?

Polecane wideo

Ma przystojną twarz i niesamowite ciało. Poznajcie Zeno, który jest… facetem idealnym
Ma przystojną twarz i niesamowite ciało. Poznajcie Zeno, który jest… facetem idealnym - zdjęcie 1

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie