Czy Święta to dobry moment na zerwanie? Te historie pokazują, że czasami nie ma innego wyjścia...

W takich sytuacjach to jedyne rozsądne rozwiązanie.
Czy Święta to dobry moment na zerwanie? Te historie pokazują, że czasami nie ma innego wyjścia...
Fot. iStock
24.12.2019

Z jednej strony święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia wyjątkowy i magiczny czas w roku, pełen rodzinnego ciepła i chwil spędzanych z najbliższymi. Jednak z drugiej strony Świętom towarzyszy spory stres i nerwy. Próbujemy w panice znaleźć idealne prezenty dla bliskich, przedzieramy się przez tłumy w supermarketach i tracimy czas w korkach. Co więcej, stres związany ze Świętami może negatywnie odbić się także na naszych związkach. 

Zobacz również: Jeśli Twój facet powtarza któreś z tych zdań to... czas się rozstać

Ponadto Święta i następujący tuż po nich koniec roku sprzyjają podsumowaniom i poważnym przemyśleniom. Paradoksalnie, mimo że Boże Narodzenie to czas wypełniony miłością, wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wcale nie są szczęśliwe w obecnych związkach, a nawet decydują się od razu je zakończyć. Czy zerwanie z kimś w okresie Bożego Narodzenia to dobry pomysł, czy może jednak warto poczekać z tym parę tygodni? Historie zebrane przez dziennikarzy portalu bustle.com pokazują, że czasami naprawdę nie ma innego wyjścia, a świąteczne rozstanie w ostatecznym rozrachunku wychodzi na dobre. 

#1: 

“W zeszłym roku wybrałam się do Izraela i wróciłam do domu prosto na Boże Narodzenie. Następnego dnia zerwałam z chłopakiem po 5 latach związku. Zrozumiałam, że tracę czas na jego potencjał, zamiast zaakceptować go takim, jaki naprawdę jest. On był idealny, ale nie dla mnie. Zrozumiałam, że czas jest zbyt cenny, żeby marnować go na martwienie się w związku ze zranionymi uczuciami albo zniszczonymi wspomnieniami. Data nie ma tu żadnego znaczenia, bo rozstania zawsze są trudne. Po co marnować 5 kolejnych dni, miesięcy czy lat na kogoś albo coś, co nie działa?”. 

Taylor, 32 lata 

#2:  

“Już od dawna nie byłam przekonana co do wspólnej przyszłości z moim chłopakiem. Byliśmy razem prawie od roku. Kochałam go, ale nie byłam w nim zakochana. Kiedy moja siostra zaręczyła się w swoje urodziny, na parę dni przed Świętami, nagle coś mnie uderzyło i zrozumiałam, że nie widzę się jako jego żona. Myślałam o tym, żeby poczekać z tym aż Święta się skończą, ale chciałam rozpocząć Nowy Rok z czystą kartą. Rozmawialiśmy o tym parę dni przed Świętami i okazało się, że on czuje to samo. Postanowiliśmy, że pozostaniemy przyjaciółmi i tak jest do dnia dzisiejszego”. 

Sammy, 31 lat 

Fot. iStock

#3: 

“Moje urodziny wypadają 31 grudnia. Miałam skończyć 25 lat, więc myślałam sporo o swoim życiu i o tym, jak chciałabym, aby wyglądało za rok o tej porze. Byłam wówczas w dwuletnim związku, który nie zmierzał donikąd. Zamiast dalej to ciągnąć postanowiłam zakończyć to na tydzień albo dwa przed Świętami. Od razu tego pożałowałam, ale wytrwałam w swojej decyzji. W Wigilię wpadłam na dawnego crusha i od razu między nami zaiskrzyło. W te wakacje się zaręczyliśmy”. 

Carly, 27 lat 

#4: 

“Zerwałam ze swoim chłopakiem na dwa dni przed Świętami. To miało zarówno dobre, jak i złe strony. Dobre, ponieważ nie musiałam dłużej udawać przez Święta i Sylwestra. Złe, ponieważ czasami bycie z kimś, nawet kimś, kto nie jest dla ciebie dobry, sprawia, że czujesz się lepiej niż gdybyś była sama podczas Świąt. Sporo wtedy płakałam, ale mimo wszystko to było zdecydowanie lepsze niż udawanie, że dalej kocham mojego chłopaka”. 

Melanie, 36 lat 

#5:  

“Od paru miesięcy spotykałam się z chłopakiem, z którym chciałam stworzyć poważny związek. Ale im bardziej zbliżały się Święta tym wyraźniej zaczęłam zauważać, że to nie była odpowiednia osoba dla mnie. Był dla mnie zbyt niedojrzały emocjonalnie. Naprawdę chciałam zaczekać z tym do Sylwestra, żebym miała kogo pocałować o północy - teraz wiem, że to było niedojrzałe. Ale on wciąż odwoływał nasze wspólne plany i wymyślał wymówki, dla których nie mógł się ze mną spotkać. Zamiast wciąż czuć się zawiedziona postanowiłam go rzucić. Zrozumiałam, że zasługuję na kogoś lepszego i nie chciałam marnować noworocznego pocałunku na kogoś, kto na mnie nie zasługuje”. 

Taniya, 28 lat 

Zobacz również: Jak zakończyć toksyczny związek z kimś, kogo bardzo kochasz?

Polecane wideo

Wszystkie dziewczyny chcą mieć Milky Nails. Zobacz, jak wyglądają najbardziej pożądane paznokcie tej zimy
Wszystkie dziewczyny chcą mieć Milky Nails. Zobacz, jak wyglądają najbardziej pożądane paznokcie tej zimy - zdjęcie 1

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Alicja (Ocena: 5) 29.12.2019 16:10
A czy jest tak naprawdę dobry moment na rozstanie? Przecież każde rozstanie jest bolesne, to chyba normalne. Ja się w wigilię dowiedziałam, że mój mąż mnie zdradza. Nawet zatrudniłam prywatną Detektyw Skrzypek, żeby mieć pewność.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.12.2019 07:38
Przestańcie wreszcie wrzucać te zagraniczne historyjki
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie