Najpopularniejsze wymówki od seksu

Kto częściej po nie sięga i czy brak ochoty na seks nadal tłumaczymy przysłowiowym bólem głowy?
Najpopularniejsze wymówki od seksu
22.09.2009
>

Pewnie już nieraz doświadczyłaś na własnej skórze, w jak różnym tempie tykają nasze biologiczne zegary i barometry ochoty na seks. Uważa się, że kobiety to zwolenniczki wieczornych igraszek, a mężczyźni są gotowi do akcji zaraz po przebudzeniu. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy szukać zarówno w psychologii, jak i działaniu hormonów, które powodują w naszych organizmach istny chaos (więcej przeczytasz o nim w osobnym artykule – „Sprawdź, jak tyka twój seksualny zegar”)! Nic więc dziwnego, że czasami zgranie się pary kochanków bywa niemożliwe, a jedna ze stron zaczyna się gęsto tłumaczyć z obniżonego libido… Kiedyś najpopularniejszą wymówką od seksu był przysłowiowy ból głowy. Jak jest dzisiaj?

Postanowili to sprawdzić brytyjscy naukowcy, którzy stworzyli zestawienie najczęstszych wykrętów, jakimi tłumaczymy brak ochoty na erotyczne uniesienia. Okazało się, że największy procent z nas sięga w takich chwilach po zmęczenie oraz stres i zły nastrój. Ból głowy trafił na trzecie miejsce, a na liście pojawiły się również takie wymówki jak „chyba słyszę nasze dziecko” albo „musze jutro rano wcześnie wstać”.

Przy okazji badacze zadali respondentom pytania dotyczące rzeczywistych powodów obniżenia libido. Aż 1/3 mężczyzn i 1/5 kobiet zadeklarowała, że nie podnieca ich widok partnera. W efekcie, aby uniknąć niewygodnych pytań czy dwuznacznych sytuacji, kładą się do łóżka o innej porze niż mąż/żona, chłopak/dziewczyna.

Poniżej lista najbardziej typowych wymówek od seksu. Zadziwiające, jak bardzo potrafimy być  kreatywni!  

1. Jestem zmęczona/y. 2. Miałam/em ciężki dzień i nie mam nastroju. 3. Boli mnie głowa. 4. Muszę jutro rano wcześnie wstać. 5. Mam dużo pracy.  6. Gniewam się na ciebie. 7. Słyszę dziecko/dzieci. 8. Przydałby ci się prysznic. 9. Bolą mnie plecy. 10. Jest jeszcze na to za wcześnie w naszym związku.

Lilianna Tylman

Zobacz także:

Czy można zajść w ciążę podczas miesiączkowania?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy przed, po i w trakcie miesiączkowania można zajść w ciążę… Okazuje się, że takie wątpliwości są w pełni uzasadnione!

Jak poznać, czy on jest dobry w łóżku?

Zdaniem naukowców, odpowiedź jest prosta – poznać jego zawód. Ponoć najlepsze orgazmy dają panowie, po których prawdopodobnie nigdy byś się tego nie spodziewała, czyli…

Polecane wideo

Komentarze (168)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2013 09:31
Ostatnio przepiękną usłyszałem. -Bierz do buzi -Nie bo mam niesmak w ustach :]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2011 17:04
"przydałby ci sie prysznic" hahahha zal
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2009 21:46
Gdyby kobeita rozmawiala o swoich potrzebach z partnerem to jej zycie sexualne napewno by kwitlo. Wkurwia mnie takie gadanie ze facet jest nudny itp , zupelnie jakby sexs krecil sie tylko wokolo nas !!! facet nawet nei jest w stanie okreslic czy mamy orgazm , a co dopiero jakie pieszczoty lubimy . Jesli jestes niezadowolona ze swojego partnera to wylacznei Twoja wina , mezczyzna ma chyba zawsze ochote na sex i napewno postaralby sie dla Ciebie gdybys rowniez angazowala sie w milosc cielesna.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2009 20:37
"Jest jeszcze na to za wcześnie w naszym związku." Nie nazwałabym tego wymówką...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.10.2009 14:52
No to mamy nowe znaczenie słowa szmata - dziewczyna, która wykręca się od seksu, bo jej partner jest nudny i nigdy jej nie doprowadza do orgazmu! Wow ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie