Jak wygląda kobieta, której faceci nie potrafią się oprzeć?

Długie, kręcone włosy, wcięcie w talii, krągłe biodra. Co jeszcze?
Jak wygląda kobieta, której faceci nie potrafią się oprzeć?
Fot. Unsplash
16.09.2019

Mężczyźnie wystarcza przelotny rzut oka na kobietę, aby zadecydować, czy mu się podoba czy nie. Faceci zwracają uwagę na kilka kluczowych szczegółów wyglądu związanych ze zdrowiem i płodnością. Potencjalną partnerkę oceniają zwłaszcza przez pryzmat macierzyństwa. Podświadomość mężczyzny szepcze mu do ucha: Czy ona będzie zdolna do urodzenia mi dzieci? Zdaniem nauki, to właśnie cechy fizyczne związane z prokreacją decydują o fizycznej atrakcyjności kobiet w oczach mężczyzn.

To seksistowskie i uwłaczające kobiecej godności? Niestety nauka nie pozostawia pod tym względem żadnych złudzeń. Do tego trzeba zwrócić uwagę, że kobiety poszukujące męża dużą uwagę zwracają na zaradność i zasobność portfela potencjalnego kandydata. Podświadomie pragną zapewnić godny byt swojej rodzinie.

Wróćmy jednak do seksualności kobiet i przyjrzyjmy się, jakie cechy wyglądu sprawiają, że płeć piękna jest atrakcyjna w oczach płci brzydkiej.

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Tyle powinna ważyć idealna kobieta

Zdrowe włosy

Długie, gęste i błyszczące włosy to oznaka zdrowia. Poza tym długie włosy są synonimem kobiecości, nawet jeżeli teraźniejsza moda próbuje z nim walczyć poprzez promowanie stylu dla mężczyzn opartego na fryzurach z długich włosów. Chcesz przykuwać męską uwagę? Regularnie odwiedzaj salon fryzjerski, zdrowo się odżywiaj i systematycznie nakładaj maseczki na włosy. Co do fryzury, najatrakcyjniejsze będą długie, lekko potargane loki.

Delikatny makijaż

Faceci wcale nie lubią tych warstw podkładu, które na siebie nakładamy. Podobnie jak narysowanych brwi i ust, z których ścieka błyszczyk. Bardziej cenią naturalność, nawet jeżeli nie jest tak doskonała jak Twój wizerunek po nałożeniu pełnego make-upu. Kolejny raz sprawdza się zasada, że mniej znaczy więcej.

Zobacz także: Czy kłótnie w twoim związku są toksyczne?

Wysoki głos

Zdaniem nauki, wysoki głos kojarzy się mężczyznom z młodością i małym, kobiecym ciałem. Zarówno jeden, jak i drugi element są dla nich szczególnie atrakcyjne. Kobiety również często deklarują, że zwracają uwagę na głos mężczyzny. 

Stosunek wielkości talii do bioder – 7:10

Wąskie talie zawsze cieszyły się uznaniem mężczyzn. Kobiety, które czytały `Przeminęło z wiatrem`, na pewno doskonale pamiętają, że główna bohaterka słynęła z najszczuplejszej talii w okolicy i był to ogromny powód do dumy. Czasy się zmieniły, ale faceci niekoniecznie - nadal doceniają u partnerki wąską talię, zwłaszcza jeżeli jest ona połączona z szerokimi biodrami. Tę ostatnią część ciała panowie kojarzą z płodnością kobiety. Im szersze biodra, tym większe predyspozycje do wydania na świat zdrowego potomka. Za idealne proporcje wielkości talii i bioder odpowiada stosunek 7:10.

Uśmiech

Uśmiech to niema zachęta do zawarcia znajomości i jeden ze sposobów na flirt. Mężczyźni często podkreślają, że lubią radosne, roześmiane kobiety. W towarzystwie smutasek nie czują się zbyt dobrze. Poza tym uśmiech to doskonała okazja na zaprezentowanie białych zębów.

Czerwone ubrania

Najlepsza będzie czerwona sukienka. Kolor czerwony jest kojarzony z pożądaniem. Naukowcy udowodnili, że wzmaga on atrakcyjność. Co ciekawe, to zjawisko jest obecne także w świecie zwierząt. Jeżeli masz wątpliwości, co założyć na randkę, powinny być już rozwiane.

Polecane wideo

Twarz, która gwarantuje powodzenie u facetów. Zobacz najbardziej pożądane singielki z Tindera!
Twarz, która gwarantuje powodzenie u facetów. Zobacz najbardziej pożądane singielki z Tindera! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.09.2019 09:22
w to akurat mogę uwierzyć, że tego typu atrybuty im się podobają
odpowiedz

Polecane dla Ciebie