Co można wyczytać z twarzy mężczyzny? (Analiza kształtu ust, nosa, czoła)

Dobrze przyjrzyj się twarzy swojego partnera, przyjaciela lub ojca. Dużo możesz z niej wyczytać.
Co można wyczytać z twarzy mężczyzny? (Analiza kształtu ust, nosa, czoła)
Fot. Unsplash
08.07.2019

Naukowcy przekonują, że w rysach twarzy zamknięta jest informacja o naszych chorobach, usposobieniu, pragnieniach. Analizą twarzy pod kątem charakteru zajmuje się pseudonauka zwana fizjonomiką. Natomiast patofizjonomika zakłada, że z twarzy możemy wyczytać choroby. Co zatem mówi o bliskim ci mężczyźnie jego twarz? Oto podpowiedzi.

Kształt twarzy

Okrągła – o mężczyznach z okrągłymi twarzami mówi się, że są wrażliwi, emocjonalni i czuli. Wobec partnerki zachowują się troskliwie i starają się o nią dbać możliwie jak najlepiej. Co ciekawe, tacy mężczyźni mają wybujałą fantazję seksualną, ale najlepiej czują się w stałych związkach.

Podłużna – ten mężczyzna jest praktyczny i konkretny, ma swoje cele do spełnienia, choć przejawia skłonność do przepracowywania się. Zdaniem naukowców mężczyźni z podłużną twarzą bywają zarozumiali i narcystyczni, mogą więc mieć problem ze stworzeniem stabilnego związku.

Kwadratowa – uważaj, taki kształt twarzy charakteryzuje mężczyzn porywczych, agresywnych, ambitnych, zdeterminowanych, lubiących stawiać na swoim. Ten facet nie uznaje kompromisów. Może przejawiać cechy władze. To typ, który ma dużą szansę na karierę zawodową.

Trójkątna – taka twarz cechuje mężczyznę kreatywnego, z wybuchowym temperamentem, który sprawdzi się w… sypialni. Jednocześnie jest to mężczyzna wrażliwy i czuły, typ intelektualisty.

Rozbudowana dolna część twarzy oznacza, że jest to mężczyzna aktywny, mający plany, które chętnie i sprawnie realizuje. Jeśli ten mężczyzna ma wyraźną żuchwę, trzymaj się go – będzie z niego czuły i oddany partner. Poza tym to typ, który ma zadatki na polityka albo dobrego menedżera.

Zobacz także: Wakacyjny romans, którego bardzo żałuję (Zwierzenia 3 kobiet)

Jego czoło

Powszechnie uważa się, że wysokie czoło oznacza inteligencję. Tacy mężczyźni są praktyczni, mają wiele pomysłów. Płaskie czoło cechuje mężczyznę logicznego, konkretnego i stanowczego. Bardziej interesują go fakty niż uczucia. Natomiast czoło wypukłe i szerokie oznacza, że masz do czynienia z mężczyzną bujającym w obłokach, niepoprawnym marzycielem, którego trzeba motywować do działania.

Uważaj na mężczyzn z małymi, wąskimi oczami – taki sam może być też punkt widzenia ich właściciela. Natomiast mężczyźni z oczami szeroko rozstawionymi są zazwyczaj tolerancyjni i mają szerokie horyzonty.

W przypadku męskich oczu ważne jest twoje wrażenie – czasem, patrząc na mężczyznę, wydaje nam się, że ma lodowate spojrzenie. Inni natomiast mają oczy ciepłe, wesołe. Twoje odczucia w tym względzie mają spore znaczenie i na ogół pokrywają się z usposobieniem mężczyzny.

Uwaga! Oczy zapuchnięte albo podkrążone mogą oznaczać, że ten mężczyzna ma problemy ze zdrowiem i powinien odwiedzić lekarza.

Fot. unsplash

Jego brwi

Przyjrzyj się męskim brwiom. Jeśli są cienkie i słabo widoczne, temu mężczyźnie może brakować pewności siebie. Jest skryty, wycofany, nieufny. Analogicznie facet z grubymi, wyraźnie zaznaczanymi łukami będzie miał silną, dominującą osobowość. Również zrośnięte brwi oznaczają silny charakter – ten facet może być zaborczy i nieskory do prowadzenia partnerskiej dyskusji.

Jego nos

Warto zwrócić uwagę jeszcze na jego nos. Jeśli jest okrągły, masz do czynienia z mężczyzną szczerym, przyjacielskim, empatycznym, z ciepłą osobowością. Taki mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, których nie łamie. Mężczyźni z dużym nosem mogą mieć skłonność do przejawiania agresji. Natomiast tzw. nos rzymski (czubek opada ku dołowi) oznacza pewność siebie, determinację, przedsiębiorczość. A jeśli twój partner ma nos zadarty, jedno jest pewne: lubi się bawić.

Jego oczy

Istotny jest ich kształt. Z analiz naukowców wynika, że lepiej szukać mężczyzn z dużymi, błyszczącymi oczami niż z małymi i głęboko osadzonymi. W tym drugim przypadku możesz mieć do czynienia z mężczyzną przebiegłym i nerwowym.

Oczy lekko skośne cechują oportunistę, który nie kieruje się żadnymi zasadami moralnymi czy przekonaniami ideowymi – jedynie życiowym wygodnictwem. Ten facet zawsze dostaje to, czego chce.

Oczy nierówno osadzone są typowe dla mężczyzny-analityka, który umie spojrzeć na sprawę z kilku perspektyw; jest przez to sprawiedliwy i staranny. Nigdy nie wyciąga pochopnych wniosków i jest ostrożny.

Jego usta

Jeśli analizujesz męską twarz, nie możesz pominąć ust. Cienka górna warga i pełna dolna cechują osoby, które nie potrafią angażować się w związki. Jeśli jest odwrotnie (pełna górna warga i cienka dolna), ten mężczyzna woli dawać niż brać. Pełne, okrągłe usta zdradzają czułą, wrażliwą i troskliwą naturę, natomiast zdaniem uczonych wąskie wargi cechują mężczyzn zamkniętych w sobie i skoncentrowanych na swojej osobie.

Opadające kąciki ust oznaczają, że tego mężczyznę trudno będzie zadowolić, natomiast zadarte świadczą o optymistycznej naturze.

Zobacz także: „Ciągle mam kogoś na boku, a narzeczona niczego się nie domyśla”

Kojarzycie mini-torebeczki, które noszą teraz wszystkie gwiazdy? Oto przystojniak, który je projektuje!
Kojarzycie mini-torebeczki, które noszą teraz wszystkie gwiazdy? Oto przystojniak, który je projektuje! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie