Kobiety mają gorzej. 5 rzeczy, które wybacza się mężczyznom, a nam NIGDY!

I gdzie tu sprawiedliwość?
Kobiety mają gorzej. 5 rzeczy, które wybacza się mężczyznom, a nam NIGDY!
Fot. Unsplash
01.07.2019

Równouprawnienie to termin odmieniany przez wszystkie przypadki. Zwłaszcza przez kobiety, które mają dosyć niesprawiedliwego traktowania i podwójnych standardów. Zarabiamy mniej, chociaż mamy lepsze kwalifikacje, płacimy wysoką cenę za posiadanie potomstwa, trudniej nam o awans zawodowy, a także społeczny. Panowie wciąż dominują w życiu publicznym. To wszystko bardzo ważne kwestie, ale różnice w podejściu do płci widać także w innych sytuacjach. Krótko mówiąc – facetom więcej się wybacza.

Mężczyzna może bez skrępowania opowiadać o swoich podbojach miłosnych i zawrotnej liczbie partnerek. My zostaniemy nazwane puszczalskimi. Może zachowywać się swobodnie i nikt nie zarzuci mu braków w wychowaniu. W naszym przypadku oznacza to brak manier i nieokrzesanie. Nie musi przejmować się swoim ciałem, bo duży oznacza silny. Nam dostaje się za nawet za drobne mankamenty urody. Panom naprawdę wolno więcej i chyba od tego powinnyśmy rozpocząć naszą walkę o równość.

Zobacz też: Czy można sprawić, aby on się zakochał?

Użytkownicy serwisu reddit.com podzielili się swoimi doświadczeniami w tej kwestii. Pytanie „Za co kobiety są znacznie bardziej surowo oceniane, niż mężczyźni?” wywołało falę komentarzy. Wybrałyśmy te najbardziej trafne, z którymi aż trudno dyskutować. Tak to niestety wygląda...

ZBYT WIELU PARTNERÓW

Mężczyzna może szczerze opowiadać o swoich związkach i podbojach seksualnych. Wylicza z iloma się spotykał, z iloma łączyła go wyłącznie niezobowiązująca znajomość w sypialni. Podaje konkretne liczby, które wywołują zawroty głowy. Ale dla niego to żaden wstyd, a wręcz prestiż. Im więcej ich było, tym rzekomo lepszym jest kochankiem.

A co z nami? Najlepiej, gdybyśmy nie przyznawały się do żadnego mężczyzny z naszego życia. Ewentualnie jednego, bo przy dwóch ktoś mógłby posądzić nas o rozwiązłość!

NADWAGA

Kochanego ciałka nigdy za wiele? W przypadku mężczyzn absolutnie tak! Prawdziwy facet nie może być zbyt szczupły. Jeśli nie ma ochoty zajmować się własną rzeźbą, to przynajmniej niech zadba o masę. A w tym są niekwestionowanymi mistrzami. Dumnie prezentują swoje wielkie brzuchy wylewające się znacznie poniżej linii spodni i nie widzą w tym nic złego. My także jesteśmy wyjątkowo wyrozumiałe.

Kobiecie wystarczy niewielka fałdka, by wszyscy wytykali ją palcami. Zapuściłaś się i musisz coś z tym zrobić. Jesteś okropnym grubasem, który nie robi nic, tylko się obżera. Czas się ruszyć! Ehh.

BAŁAGAN

Facet, jak to facet. Powinien zajmować się poważnymi sprawami – pracą zawodową, ewentualnie planem na uratowanie całego świata. Sprawy przyziemne nie mają dla niego większego znaczenia. Dla obserwatorów tym bardziej. Jeśli jego mieszkanie przypomina wysypisko śmieci, bardzo łatwo go usprawiedliwiamy. W końcu to mężczyzna, więc trudno, by biegał po domu z odkurzaczem i ściereczką.

W przypadku kobiet komentarz może być tylko jeden – jesteś okropną bałaganiarą. Kiedyś umrzesz pod tą stertą śmieci i nikt tego nie zauważy. Ohyda, kompromitacja i wstyd.

CIĘTY JĘZYK

Prawdziwy mężczyzna nie powinien przypominać potulnego baranka. Musi wypowiadać się celnie i dosadnie. Ma prawo skomentować wszystko, nawet jeśli nie ma to zbyt wiele wspólnego z dobrym smakiem. W ten sposób pokazuje swój mocny charakter i nie zostanie nazwany chamem.

Wyrazisty komentarz ze strony kobiety? Zostaniesz nazwana zarozumiałą, agresywną i arogancką. Albo gładkie słówka, albo zamilknij.

BRAK DZIECI

Mężczyzna, który nie posiada potomstwa i nawet go nie planuje, to nic strasznego. Nie musi, ma na to czas, to jego wolny wybór, świadoma decyzja. Najwyraźniej ma ku temu powody.

Bezdzietna kobieta deklarująca, że na razie nie ma ochoty rodzić, natychmiast postrzegana jest jako osoba samolubna i nieczuła. Nike jednak nie mówił, że życie jest sprawiedliwe...

Zobacz też: 13 rzeczy, których nie powinnaś robić, jeśli chcesz, by on Cię szanował

Polecane wideo

Grzeczna uczennica zrobiła sobie jeden tatuaż. Po chwili było ich już kilkadziesiąt
Grzeczna uczennica zrobiła sobie jeden tatuaż. Po chwili było ich już kilkadziesiąt - zdjęcie 1

Komentarze (11)

Ocena: 3.45 / 5
gość (Ocena: 5) 01.07.2019 23:27
A ja myślę, że to kobiety są łagodniej traktowane zwłaszcza w poważnych sprawach. Jeśli mężczyzna zdradza wszyscy mówią, że drań, że nie kocha swojej żony. A kiedy kobieta zdradza, mówią że była zaniedbywana przez swojego męża, że biedna, że szukała miłości. Zawsze facet jest automatycznie winny, często niesłusznie. Od faceta też więcej się wymaga w kwestii zawodowej. A kiedy w rodzinie źle się dzieje podejrzenia padają na faceta- że może używa przemocy, że za mało zarabia. Tylko prawda jest taka, że kobiety często są winne w dużym stopniu i bardziej wyrachowane. Np. jeśli mężczyzna ma z jakimś kolegą na pieńku to najczęściej daje mu w nos i sprawa załatwiona. A kobieta znęca się psychicznie, obmyśla zemstę emocjonalną, a jeśli gniewa się na partnera to gra na jego uczuciach i każe mu się domyślać (jakby on mógł czytać w myślach) zamiast powiedzieć mu wprost o co chodzi. A jeśli się chłopak nie domyśli to cisza przesz 2 tygodnie. Nie mówię, że wszystkie tak robią, ale z tego co zauważyłam, to większość. Mówi się że to kobiety są tą opiekuńczą stroną w związku, która wszystko rozumie i dąży do zgody ale ja widzę to inaczej, na odwrót. Jeśli się mylę to podajcie mi przykłady i wyprowadźcie mnie z błędu. Już nie mówiąc o tym jak kobieta łatwo może oskarżyć mężczyznę np. o przemoc czy gwałt. Jemu zwykle nikt nie wierzy, a ona ma przewagę bo jest ,,płcią słabszą”.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 01.07.2019 23:25
Nadwaga i brak dzieci ? A w czym niby grubasy- faceci są lepsi ?! Albo bezdzietni faceci od bezdzietnych kobiet ?! Ona też nie musi, ma na to czas, to jej wolny wybór i świadoma decyzja.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 01.07.2019 19:45
Powtarzając takie rewelacje, baby chyba masochistycznie chcą się szufladkować.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.07.2019 18:59
Tia... A kobietom wybacza się płacz, słabość, bycie utrzymanką, mieszkanie z rodzicami, gdzie normalnie mężczyznę nazywa się wtedy przegrywem. Otrzyj łzy dziewczynko i weź się za siebie, Wszechświata nie interesują twoje małe żale
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 01.07.2019 10:18
Autorka tego "dzieła" jest strasznie zbulwersowana i moim zdaniem trochę przesadza.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie