Jaki kolor włosów jest najbardziej pożądany przez potencjalnych partnerów?

Aplikacja randkowa ZaadoptujFaceta przeprowadziła na ten temat badania!
Jaki kolor włosów jest najbardziej pożądany przez potencjalnych partnerów?
Fot. iStock
12.06.2019

Blondynki są seksowne, brunetki zdecydowane, a rude przebiegłe? Mamy XXI wiek, czas skończyć z tymi stereotypami! Aplikacja randkowa ZaadoptujFaceta udowadnia, że kolor włosów nie determinuje powodzenia u płci przeciwnej.

Od Afrodyty do Barbie

Kult blond włosów trwał już w starożytności - grecka bogini Afrodyta przedstawiana była na obrazach ze złotymi puklami. Rzymianie odcinali jasne włosy swoim wrogom i robili z nich peruki. Współcześnie popularność blondynek ugruntowała m.in. ikona seksu, Marilyn Monroe, ale też, wyznaczająca fałszywe wzorce kobiecego ciała, lalka Barbie. Jednocześnie w kulturze pojawiły się negatywne konotacje z jasnymi włosami, przypieczętowane licznymi produkcjami filmowymi i serią żartów o głupich blondynkach.

Zobacz także: Co zrobić, by mężczyźni uważali Cię za bardziej atrakcyjną? 10 sprawdzonych trików

Łatwego życia nie mieli też rudzielcy, w starożytnym Egipcie grzebano ich żywcem jako ofiary boga Ozyrysa. Za to osoby o ciemnych włosach od wieków postrzegane były jako silne i inteligentne. Plotka głosi, że to doskonali kochankowie.

Wiara w tego typu stereotypy i upowszechnianie ich, może mieć zgubne konsekwencje i realny wpływ m.in. na naszą karierę. Z badań wynika, że brunetki w Wielkiej Brytanii zarabiają o cztery tys. funtów więcej niż kobiety o innym kolorze włosów! Słynny był też przypadek Eileen Carey z Doliny Krzemowej, która z powodów zawodowych przefarbowała swoje blond włosy na brąz. To smutne, że w dzisiejszych czasach nadal wygląd, a nie kompetencje mogą determinować zawodowy sukces.

Wizerunek a miłość

Tworząc swój idealny profil na portalu randkowym, warto skoncentrować się na autentyczności. Z badania przeprowadzonego przez aplikację randkową ZaadoptujFaceta wynika, że kolor włosów nie ma znaczenia przy zawieraniu nowych znajomości o romantycznym charakterze. W ramach badania przeanalizowane zostały profile randkowe w czterech krajach: Polsce, Francji, Hiszpanii i Włoszech. Procent zainteresowania kandydatkami o określonym kolorze włosów jest wprost proporcjonalny do obecności kobiet o takim kolorze włosów w danym kraju.

Przykładowo w Polsce blondynki stanowią 36,4 proc. wszystkich użytkowniczek i otrzymują one 36,9 proc. zainteresowania od płci przeciwnej. Kobiety także nie przywiązują dużej wagi do koloru włosów mężczyzn, zatem zależność ta działa w obie strony.

Można by przypuszczać, że w krajach, w których osoby o blond czuprynie są „towarem deficytowym” zainteresowanie nimi będzie większe. Jednak nie! We Francji blondynki stanowią 25 proc. kobiet, a zainteresowanie nimi oscyluje wokół 22 proc. Francuscy blondyni to jedynie 7 proc. wszystkich panów, a zainteresowanie nimi nie przekracza 6,5 proc.

Co się naprawdę liczy?

Okazuje się, że kolor włosów potencjalnego partnera w żadnym stopniu nie determinuje decyzji o podjęciu konwersacji. Obalamy stereotypy. Nasze badania udowadniają, że kobiety mogą wyglądać, jak chcą i randkować z kim chcą. To nie kolor włosów jest wyznacznikiem powodzenia, ale cechy naszej osobowości - komentuje Rocio Cardosa, ekspertka ZaadoptujFaceta. Jak wynika z innych badań przeprowadzonych przez specjalistów portalu, o wiele większy wpływ na naszą popularność mają nasze zainteresowania czy poprawność językowa na profilu. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że inteligencja jest sexy.

Materiały prasowe

Zobacz także: 5 typów kobiet, o których skrycie marzą faceci

Z takimi paznokciami lepiej nie odsłaniaj stóp. Faceci wzdrygają się na sam widok
Z takimi paznokciami lepiej nie odsłaniaj stóp. Faceci wzdrygają się na sam widok - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 12.06.2019 07:42
Jestem naturalnie jasną blondynką z niebieskimi oczami, jasnymi brwiami i rzęsami, jasną cerą, ale nie bladą. Powodzenie miałam zawsze bardzo duże, ale na to składają się też inne rzecz. Na co dzień nie spotykam takich blondynek często. Prawdziwy jasny blond wcale nie jest tak bardzo powszechny. W większości mamy do czynienia z niezbyt ładnym blondem farbowanym, gdzie zazwyczaj kobieta ma ciemne oczy, ciemne brwi i rzęsy, nie taką karnację. Ktoś kiedyś krzyknął, że to jest ładne, a ciemne kobiety, które w swoim naturalnym kolorze wyglądają ładnie, zaczęły oszpecać się taką sztucznością. Naturalny blond nigdy nie jest jednolity tylko ma refleksy i nie ma odrostów. Farba to takie mleko rozlane na głowie plus odrosty. Też nie zwróciłabym uwagi na taką" blondynkę", bo to właśnie ta moda jest synonim kiczu i głupoty, a nie natura. To się już przejadło.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 12.06.2019 02:09
Mnie się najbardziej podoba połączenie szatyn (ciemny blond/jasny brąz) + zielone oczy. Bardzo jasne włosy u mężczyzn są dla mnie aseksualne - nie zastanawiałam się dlaczego, hmm.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie