Jak wygląda twarz, za którą obejrzy się każdy facet?

Pewien typ kobiecej urody przyciąga uwagę wszystkich mężczyzn.
Jak wygląda twarz, za którą obejrzy się każdy facet?
Fot. Unsplash
24.04.2019

Czy nam się to podoba, czy nie, panowie są zaprogramowani tak, że dokładnie wiedzą, co ich kręci. A ponieważ kanony piękna zmieniają się co pewien czas, naukowcy postanowili zbadać, jaka twarz wywołuje współcześnie u mężczyzn największy zachwyt.

Jak donosi „The Daily Mail”, kobieta wydaje się atrakcyjniejsza, zdrowsza i młodsza, jeśli… ma niewielką szczękę i pełniejsze policzki. Taką teorię wysnuli naukowcy z University of Stiling.

Zdaniem ekspertów właśnie te rysy twarzy wiążą się z wyższym poziomem estrogenu, czyli kobiecego hormonu, który sprawia, że mężczyźni w paniach o tego typu urodzie podświadomie widzą matki swoich przyszłych dzieci.

Zobacz także: Faceci wymienili 10 rzeczy, przez które stajesz się odpychająca

Na tym nie koniec. Jakie jeszcze cechy posiada twarz idealna?

Symetria

Im bardziej symetryczna twarz, tym lepiej. Oczywiście nie jest możliwe to, by lewa strona buzi była dokładnie taka sama, jak prawa, ale im różnica między nimi jest mniejsza, tym bardziej atrakcyjna wydajesz się płci przeciwnej.

Świeżość

Kolejną cechą, wymienioną przez panów, była „świeżość” buzi, rozumiana przez nich jako „młodzieńczość”, „zdrowie” i – uwaga - „płodność”. W męskim rozumieniu dziewczyna, która nie ma zniszczonej nałogami / pryszczami twarzy, bardziej nadaje się na żonę i matkę, która urodzi pięknego, zdrowego bobasa.

Pełne usta

Dziewczyny o kształtnych ustach są zdaniem panów bardziej seksowne, sympatyczne i pociągające.

Duże oczy

Podobnie mężczyźni odnieśli się do wielkości oczu. Kobiety z wąskimi oczami nie przeszły pomyślnie „testu piękna”, w przeciwieństwie do tych, które oczy miały duże. Jako dodatkowy atut panowie wymienili długie, gęste rzęsy.

Piegi

Zdziwiona? Pieguski miały u mężczyzn zdecydowanie lepsze noty niż dziewczyny pozbawione uroczych kropeczek na nosie i policzkach. Ale nie popadaj w paranoję i nie rysuj sobie piegów kredką do makijażu. Ta cecha została bowiem wymieniona dopiero na piątym miejscu, więc jeśli nie masz brązowych kropeczek na twarzy, nic złego się nie stanie.

Mały nosek

Tego zapewne się spodziewałaś. Małe, słodkie noski podobają się facetom bardziej od tych dużych, choć tutaj panowie zastrzegali, że jeśli do urody dziewczyny pasuje spory nos, to oni nie mają nic przeciwko. Mimo to najwyższe noty zdobywały panie o uroczych, niewielkich noskach.

Zobacz także: Atrakcyjne, inteligentne i samotne. Dlaczego niektóre dziewczyny wciąż są singielkami?

Bezlitosne zbliżenia przed i po. Tak celebrytki majstrują przy twarzach
Bezlitosne zbliżenia przed i po. Tak celebrytki majstrują przy twarzach - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.05.2019 15:46
Ja mam duży nos i to główny powód pomiatania mną.Ja na szczęście mam to w dupie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.04.2019 19:16
za glonojadem oglada sie pewien typ mezczyzn - reszta patrzy co najwyzej z politowaniem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.04.2019 18:04
wygląd wyglądem, le na dłuższą metę liczy się charyzma i osobowość.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.04.2019 11:26
Czyli obecnie porobione i ostrzyknięte kwasami dziewczyny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.04.2019 06:43
A najważniejsze i tak jest.by wszystko do siebie pasowało. Znam kobiety które mają piękne pełne usta, niewielkie nosy i duże oczy całościowo twarz wygląda dziwnie np Opozda. Znam.też.takie które pomimo dość wąskich ust, sporych nosów i niewielkich oczu mają piękne i ciekawe twarze. Najważniejsza jest chyba po prostu ta harmonia na twarzy. A no i gust też ma znaczenie, bo nigdy nie będzie tak, że ktoś będzie się podobał każdemu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie