Atrakcyjne, inteligentne i samotne. Dlaczego niektóre dziewczyny wciąż są singielkami?

Sprawdzamy, w czym tkwi kłopot.
Atrakcyjne, inteligentne i samotne. Dlaczego niektóre dziewczyny wciąż są singielkami?
Fot. Unsplash
17.04.2019

Chciałyby być w stałym związku, jednak coś idzie nie tak. Brak interesujących mężczyzn na horyzoncie frustruje. Randkowe niepowodzenia drażnią. Złe wybory zniechęcają. Ze specjalistami aplikacji randkowej ZaadoptujFaceta sprawdzamy, w czym tkwi kłopot.

Przeglądając ich zdjęcia na portalach społecznościowych trudno się zorientować, że coś jest nie tak. Są uśmiechnięte i otoczone przyjaciółmi. Idealne posiłki, paznokcie i imprezy zostały sfotografowane i święcą triumfy popularności. W przeciwieństwie do nich. One wciąż są same.

Zobacz także: Faceci wymienili 10 rzeczy, przez które stajesz się odpychająca

Wymagania

To jasne, że nie chcą pierwszego faceta z brzegu. Są ambitne, same wiele osiągnęły, pragną kogoś, kto dopełni ich życiowy sukces. Przez lata zdążyły sobie wykreować obraz idealnego partnera: przystojnego, szarmanckiego, z pasją, oddanego, wrażliwego i stanowczego… uff, lista życzeń niebezpiecznie się rozrosła. A także ugruntowały się przyzwyczajenia co do stylu życia. Trudno znaleźć idealny puzzel pasujący do tej układanki.

Niezależność

Świetnie sobie radzą w każdej sytuacji. Często przyzwyczajenie wyniesione z pracy, w której samodzielność i determinacja jest drogą do awansu, przenoszą do życia prywatnego. Niektórzy mężczyźni odczytują to jako jasny sygnał braku zainteresowania i nawet nie próbują nawiązać głębszej relacji. Podchodząc do tematu stereotypowo, można by uznać, że boją się silnych kobiet, ale często po prostu źle interpretują ich zachowanie - jestem zajęta, nie jestem zainteresowana związkiem. Skoro tyle kobiet dookoła, postanawiają skierować swoją uwagę na inny kurs, nie ryzykując odrzucenia.

Złe kierunki

Według badania zleconego przez portal randkowy ZaadoptujFaceta na temat seksualności singli w Polsce, osoby samotne partnerów najczęściej szukają przez znajomych i przyjaciół. - Zamykając się w hermetycznym kręgu niełatwo odnaleźć miłość. Zawężamy swoje perspektywy i możliwości. Dlatego, jeśli czujemy, że w naszym najbliższym środowisku nie mamy szans na znalezienie drugiej połówki, warto zmienić otoczenie i porzucić na chwilę wierny wianuszek koleżanek. Jeśli utarte ścieżki nie doprowadziły do upragnionego celu, należy zmienić drogę - podpowiada Rocio Cardosa, specjalistka ZaadoptujFaceta.

Zobacz także: Jaka figura podnieca mężczyzn? To Cię zmartwi...

Seks z ex

Ten problem dotyczy prawie 30 proc. singielek, które były już w związku. Z badania aplikacji randkowej wynika, że prawie co trzecia singielka nadal uprawia okazjonalny seks z byłym partnerem. Brzmi niewinnie? Niestety, w rzeczywistości utrudnia wejście w nową relację. Brak nam motywacji, pożądanie jest ugaszone i wciąż brak miejsca na nową osobę. Nie kończąc definitywnie starej relacji, nie jesteśmy w stanie nabrać zdrowego dystansu. Przemyśleć - co poszło nie tak? Jakich błędów nie chcę więcej popełniać? Na czym mi zależy? Seks z byłym partnerem może być plastrem na ranę po rozstaniu. Lecz tak naprawdę tylko ją osłania, a nie goi.

Dyskryminowane singielki?

Niejednokrotnie singielki są traktowane przez swoje koleżanki w związkach jako zagrożenie lub jak podejrzany ewenement, czyhający na ich wspaniałych partnerów. Święta rodzinne i urodziny są źródłem upokorzeń. Niby niewinnie wspomniany wiek i przypomnienie o tykającym zegarze biologicznym z ust matek i ciotek skutecznie odbiera radość ze świętowania. To wszystko potęguje stres, wpędza w depresję lub prowadzi do aktów desperacji. - Poszukiwania życiowego partnera to wyzwanie, ale nie powinniśmy traktować go jak realizację biznesowego projektu. Warto nieco rozładować napięcie i zainwestować w relację z nowymi ludźmi. Niekoniecznie odhaczając na liście cechy, które musi mieć idealny partner - uspokaja specjalistka ZaadoptujFaceta.

Materiały prasowe

Zobacz także: OMG! Zobacz jak źle zrobiony microblading zrujnował tej kobiecie związek!

Te zodiakalne związki nie mają szansy na wspólną przyszłość. Nie przetrwają dłużej niż pół roku (CZĘŚĆ 1)
Te zodiakalne związki nie mają szansy na wspólną przyszłość. Nie przetrwają dłużej niż pół roku (CZĘŚĆ 1) - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (18)

Ocena: 4.89 / 5
gość (Ocena: 3) 03.05.2019 23:30
Ja uważam, że nie należy generalizować. Na pewno są tacy ludzie, jak ci opisani w artykule ale w życiu różnie się układa. Łatwo powiedzieć:"masz za wysokie wymagania","coś z tobą nie tak","za bardzo wybrzydzasz" itp. a nie którzy najzwyczajniej nie mają szczęścia w miłości. Po prostu nie spotkali na swojej drodze nikogo, kto się o niego/ o nią starał , trafiali na nieodpowiednie osoby(alkoholicy, bawidamki, nadużywający wulgaryzmów itp.), są zbyt nieśmiali by zagadać do fajnej dziewczyny/chłopaka, boją się odrzucenia/zranienia, za długo byli sami itp. Może zamiast posądzać osoby nie będące w związku o roszczeniowa postawę spójrzcie na nich bardziej przychylnym okiem, jako na ludzi którzy mieli mniej szczęścia od was i nie zaznali prawdziwej miłości.
odpowiedz
2525 (Ocena: 5) 23.04.2019 16:36
Zakładam, że te nieprzyjemne komentarze piszą osoby które są w związkach (lub osoby których ambicje kończą się na byciu kurą domową). Jeśli chodzi o związki, w dzisiejszych czasach ludzie nauczeni są, że jak coś się psuje to trzeba wymienić, kiedy druga osoba chce naprawiać. Jeżeli waszym zdaniem znalezienie mężczyzny, którego będziemy mogły kochać, dbać o niego, wspierać i będziemy oczekiwały tego samego od niego jest zbyt wysokim wymaganiem, to zastanawiam się w jakich wy związkach żyjecie. W artykule było coś o tym, że singielki są zagrożeniem. Widzę, że swoimi komentarzami się z tym zgadzacie :)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.04.2019 19:46
Tacy ludzie są w większości przypadków po prostu roszczeniowi albo uważają się za ósmy cud świata i ze należy robić tak jak tupną nogą. Sama nieraz miałam styczność z takimi elementami.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.04.2019 19:21
Szczerze? Wszyscy samotni ludzie których poznałam obu płci są samotni mimo, że szukają i wchodzą w krótkie związki - które szybko się kończą. Na ogół ma to związek z tym, że nie potrafią w związki. Są toksyczni. Ale oczywiście nie widzą problemu w sobie tylko w innych. Jak ktoś całe życie trafia na 'nie takich' ludzi z którymi ICH ZDANIEM jest coś nie tak a sami są idealni - to mówi wiele: narcyzm.
zobacz odpowiedzi (1)
ewa (Ocena: 5) 17.04.2019 12:20
Ja mam 30 lat i jestem sama bo nie ma dobrego, życzliwego i rozsądnego mężczyzny wokół mnie. Nie jestem idealna i nie szukam ideału tylko kogoś bliskiego.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie