Jak zrobić na nim piorunujące pierwsze wrażenie?

Pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz. Nie zmarnuj tej szansy.
Jak zrobić na nim piorunujące pierwsze wrażenie?
Fot. Unsplash
01.04.2019

Nie masz szczęścia do mężczyzn? A może temu szczęściu zwyczajnie nie pomogłaś? Bo jak to jest, że niektóre dziewczyny – i wcale nie te najpiękniejsze – potrafią każdego faceta owinąć sobie wokół palca, podczas gdy inne prawie na nikim nie robią większego wrażenia? Cóż, nie jest to żadna tajemna moc. Te dziewczyny prawdopodobnie znają triki, dzięki którym już od pierwszej chwili zwracają na siebie uwagę.

Zobacz także: Te niepozorne gesty nie kłamią - tak zachowuje się tylko zakochany mężczyzna!

Uśmiechaj się

Brzmi jak banał? W istocie to faktycznie jest… banalne. Banalne i skuteczne. Uśmiech potrafi zastąpić tysiąc słów. Roztapia lody, szczególnie wśród nieznajomych. Do kogo podejdziesz w pokoju pełnym obcych ludzi? Oczywiście, że do tego, kto się uśmiecha. Dlatego śmiało korzystaj z tej darmowej broni.

Bądź zabawna

Uśmiech to połowa sukcesu. Gdy znajdziesz się w większej grupie, spróbuj rzucić dowcipną uwagę na poruszany temat czy okoliczności. Czasem dowcipna riposta pojawia się sama – po prostu ją wypowiedz. Większość mężczyzn (wszyscy?) uwielbia zabawne kobiety.

Nie wykładaj od razu wszystkich kart

Zbyt dużo informacji w zbyt krótkim czasie to nie jest wabik na kogokolwiek. Czy ty też oczekujesz, że nowo poznany facet opowie ci swoją historię życia w pół godziny? Jasne, że nie. Ta rzecz szczególnie tyczy się mężczyzn. Tajemnica jest zawsze pociągająca. Dlatego karty na stół wykładaj stopniowo. Zaintryguj, zaurocz, zafrapuj.

Przekuj jego wady w atuty

Kiedy zacznie ci o sobie opowiadać, a zwłaszcza wtedy, gdy przyzna się do jakiegoś niepowodzenia, spróbuj obrócić to na jego korzyść. W jaki sposób? Przykład: miał pomysł na biznes, ale nikt nie chciał z nim go rozkręcić. Powiedz mu, że twoim zdaniem koncepcja jest świetna i nie powinien się poddawać.

Nie rób wielkiego halo ze swoich wpadek

Analogicznie – również ze swoich wad nie rób wielkiej sprawy. Kiedy w restauracji na twój talerz trafi wyjątkowo kłopotliwa potrawa, zamiast przeżywać katusze przy okazji każdego kęsa, roześmiej się! Facet też poczuje się komfortowo, a luz udzieli się wam obojgu.

Wyłącz telefon

Nie ma szans na piorunujące pierwsze wrażenie, jeśli będziesz przykuta do telefonu. Każda wiadomość, którą odbierzesz i którą napiszesz, każde zerknięcie na Instagram – są dobre w domu albo w wannie, ale nie przy nim. Dlatego gdy już go poznasz, upewnij się, że włączyłaś w swoim smartfonie tryb samolotowy.

Nie mów tylko o sobie

Tak, krępująca cisza jest straszna, ale twoje gadulstwo może okazać się jeszcze gorsze. Prawdopodobnie będziesz czuła potrzebę mówienia o sobie ze zdenerwowania, ale możesz ten problem rozwiązać w inny sposób – po prostu zacznij pytać go o jego sprawy. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko, że na swój temat powiesz coś, czego nie powinnaś.

Zagadaj pierwsza

Brzmi zbyt odważnie? Jeśli jesteś odważną dziewczyną, nie ma w tym nic zdrożnego. Po świecie chodzi wielu nieśmiałych mężczyzn, którzy woleliby zaprzedać duszę diabłu, niż podejść do interesującej dziewczyny. Będą cię wielbić za twoją inicjatywę. To naprawdę nic wielkiego podejść do mężczyzny samotnie siedzącego przy barze w wielkim klubie i zapytać, jakiego drinka poleca albo powiedzieć wprost, że podoba ci się jego koszula.

Pochwal się znajomością sportu

To małe oszustwo (chyba że naprawdę jesteś fanką sportu) zadziała niemal na każdego mężczyznę. Większość z nich interesuje się rozgrywkami sportowymi, przynajmniej w stopniu podstawowym. Wykorzystaj to i przed spotkaniem rozeznaj się trochę w sportowych informacjach. A tak przy okazji – chyba wiesz, co to jest spalony?

Bądź pewna siebie

Pewność siebie jest tym, co przyciąga jak magnes. Wysoka samoocena i wynikające z niej luz, komfort i swobodne zachowanie robią większe wrażenie niż figura aniołka Victoria’s Secret. Kobiety pewne siebie potrafią w naturalny sposób kokietować, a sposób, w jaki się zachowują, sprawia, że nie można przejść obok nich obojętnie. Dlatego bardziej niż nad fryzurą popracuj nad samooceną.

Pochwal się sobą

Nie mówić wyłącznie na swój temat i być pewną siebie – to już wiesz. Ale jednocześnie warto byłoby zaprezentować się w jak najlepszy sposób. Opowiedz o tym, czym się zajmujesz, jakie masz zainteresowania i hobby. Być może dla ciebie blogowanie czy słuchanie podcastów o oszczędzaniu to nic wielkiego, ale dla kogoś może się to okazać ultrainteresujące.

Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś

Kłamstwo ma krótkie nogi i tego nie zmienisz. Gdy zaczniesz udawać kogoś innego, spodziewaj się, że prędko zostaniesz zdemaskowana. Ta zasada tyczy się nie tylko spraw damsko-męskich, ale również sfery zawodowej. I generalnie każdej innej sfery życia. Bądź sobą. Tylko tyle i aż tyle.

Zobacz także: 8 sygnałów, że on nie może przestać o Tobie myśleć

 

Te znaki zodiaku to prawdziwi stalkerzy. Obsesyjnie podglądają swoich byłych w mediach społecznościowych
Te znaki zodiaku to prawdziwi stalkerzy. Obsesyjnie podglądają swoich byłych w mediach społecznościowych - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 4 / 5
Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś (Ocena: 5) 02.04.2019 12:44
ostatnie powinno byc pierwsze
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2019 09:20
Udawaj że znasz się na sporcie, ale nie udawaj kogoś kim nie jesteś 👍
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie