7 typów kobiet, od których ucieka każdy mężczyzna

Żaden szanujący się facet nie wejdzie w relację z taką partnerką.
7 typów kobiet, od których ucieka każdy mężczyzna
Fot. iStock
31.03.2019

Chcąc tego czy nie, wszyscy podświadomie przyjmujemy pewne role w kontaktach z innymi ludźmi. W związku z tym nasze zachowanie zmienia się w zależności od tego, z kim w danym momencie prowadzimy interakcję. Możemy być jednocześnie córką, siostrą, przyjaciółką, szefową - każda z tych ról wiąże się z innym zachowaniem, innym sposobem mówienia, innym stopniem zażyłości. 

Zobacz również: Jeśli zachowujesz się w taki sposób, jesteś nudziarą! Faceci nie mają co do tego wątpliwości

Także będąc w romantycznym związku wchodzimy w pewną określoną rolę. Jednak rolę partnerki można odgrywać na wiele sposobów. Czasem zachowujemy się w dany sposób, ponieważ (być może podświadomie) próbujemy coś uzyskać albo udowodnić swoją przewagę. To nigdy nie kończy się dobrze, zwłaszcza jeśli zaczynamy zachowywać się jak któryś z niżej opisanych typów kobiet. Mężczyźni są zgodni - od takich partnerek uciekają jak najdalej! 

#1: Jędza

To dość dosadne określenie, ale zdaniem mężczyzn tylko tak można nazwać kobietę, która chce sprawować całkowitą kontrolę nad związkiem i nieustanie rozstawia faceta po kątach pokazując mu, gdzie jest "jego miejsce". Kobieta tłumaczy takie zachowanie tym, że dzięki temu zawsze panuje nad sytuacją i jest w stanie samodzielnie rozwiązać każdy problem. Ale facet, który słyszy, że wszystko co robi jest złe, odbiera to zupełnie inaczej. Takie zachowanie umniejsza jego osobę, kompetencje, a przede wszystkim - poczucie męskości. Żaden szanujący się mężczyzna nie zgodzi się na takie traktowanie.

#2: Matka

Matka to partnerka, która nie widzi świata poza swoim mężczyzną, ale nie w takim sensie, jaki mógłby być przez niego akceptowalny. Nieustannie go niańczy, chce go we wszystkim wyręczać, słowem - traktuje jak duże dziecko, od przygotowania posiłków, do sprzątania po nim i decydowania, w co powinien się ubrać. Postawmy sprawę jasno - ten etap w życiu dorosłego mężczyzny już minął. A jeśli on wciąż chce, żeby ktoś obchodził się z nim jak z przedszkolakiem, być może powinien wrócić do domu mamusi.

Fot. iStock

#3: Flirciara

Flirciara ma nieodparty urok osobisty i jest w stanie zwrócić na siebie uwagę każdego mężczyzny. Jest świadoma swojej seksualności i używa jej jako broni. Innymi słowy kontroluje mężczyznę poprzez seks. Dlaczego to takie złe? Takie zachowanie sabotuje związek, ponieważ flirciara nieustannie manipuluje i szantażuje partnera. Potrafi używać seksu jako karty przetargowej. "Nie zrobiłeś tego, o co cię prosiłam? W takim razie dziś śpisz na kanapie" - to jej typowa zagrywka. Chyba nie musimy tłumaczyć, dlaczego każda relacja oparta na szantażowaniu nie ma przyszłości.

#4: Dama w opresji

Na czym polega rola damy w opresji? Ten mechanizm jest całkiem prosty. Facet spotyka kobietę, ratuje ją z kłopotów, a potem żyją razem długo i szczęśliwie. Brzmi romantycznie, prawda? Niestety, taki scenariusz sprawdza się tylko do czasu. Na dłuższą metę żaden mężczyzna nie chce wiecznie ratować swojej kobiety z opresji i być jej bohaterem. To zbyt wykańczające. Prędzej czy później każdy facet odkocha się z partnerki, za którą wszystko musi robić.

#5: Kokietka

W odróżnieniu od flirciary, kokietka to kobieta, która bawi się z facetem w kotka i myszkę, ciepło-zimno. Drażni się z nim, a facet nigdy nie wie, na czym stoi. Gdy już jest pewien, że ją zdobył, ona staje się oziębła i przestaje zwracać na niego uwagę. Jaki jest tego efekt? Jedna wielka frustracja. Owszem, na początku pogoń za kobietą jest pociągająca, ale z czasem się nudzi. Mężczyzna w końcu zacznie rozglądać się za kobietą, która nie będzie wiecznie wodzić go za nos.

Fot. iStock

#6: Księgowa

To partnerka, która jest wręcz zafiksowana na tym, żeby w związku panowała całkowita równość. Jej obsesja skupia się przede wszystkim na finansach. Skrupulatnie sprawdza, kto za co płaci i czy któryś z partnerów nie jest winny drugiemu pieniędzy - potrafi rozliczać się co do złotówki. Problem polega jednak na tym, że związek to nie relacja biznesowa. Partnerzy mają z niego czerpać przyjemność. W relacji z kobietą wchodzącą w rolę księgowej jest miejsce tylko na nieustanne przestrzeganie poprawności politycznej.

#7: Księżniczka

Kobiecie, która zgrywa księżniczkę, wcale nie zależy na miłości, tylko na tym, aby być nieustannie adorowaną. Dba o swój idealny wizerunek i potrafi zrobić naprawdę imponujące pierwsze wrażenie - jest zadbana, elegancka i bardzo kobieca. Jednak z czasem okazuje się, że jest tylko piękną wydmuszką. Nie ma nic do zaoferowania, za to nieustannie czegoś oczekuje. Związek z odpowiednim mężczyzną ma jej zapewnić upragniony status. Tu nie ma miejsca na prawdziwą miłość.

Zobacz również: Faceci nie znoszą takich kobiet. Wskazali 20 rzeczy, które wyjątkowo nas szpecą

Te znaki zodiaku to prawdziwi stalkerzy. Obsesyjnie podglądają swoich byłych w mediach społecznościowych
Te znaki zodiaku to prawdziwi stalkerzy. Obsesyjnie podglądają swoich byłych w mediach społecznościowych - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (15)

Ocena: 4.47 / 5
gość (Ocena: 5) 03.05.2019 15:44
Jestem jędzą i ksieżniczką i nie obchodzi mnie zdanie jakiegoś babałonga.
odpowiedz
lady (Ocena: 5) 25.04.2019 11:48
ja jestem kazda z nich po troche i nie moge oderwac sie od facetow...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.04.2019 06:03
Ja nie znoszę łapania za słowa i szantażu emocjonalnego. Gdy mam z takimi do czynienia odwracam się na pięcie i wychodzę.
odpowiedz
Elsa (Ocena: 5) 03.04.2019 23:16
Z 4 absolutnie się nie zgadzam. Jeśli facet naprawdę kocha swoją partnerkę to sam będzie chciał jej we wszystkim pomagać i upewniać się, że wszystko z nią w porządku bo będzie chciał jej dobra. Absolutnie nie będzie mu to ciążyć. Przecież kochający facet ma instynkt opiekuńczy. A 2, matka? Co mu przeszkadza że kobieta o niego dba? Powinien się cieszyć, przecież w głębi serca każdy chciałby żeby ktoś się o niego troszczył, nawet faceci
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 31.03.2019 21:19
A kiedy jakiś artykuł o tym, jacy NIE POWINNI być mężczyźni? Może czas napiętnować patologiczne zachowania facetów, np. brak szacunku do kobiety, nieliczenie się z jej zdaniem, oglądanie się za innymi dziewczynami, picie piwa z kolegami, wymaganie obiadków i obsługi, traktowanie jak służącą itp, długo by wymieniać. A tylko ciągle artykuły o tym jakie powinny lub nie powinny być kobiety.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie