Dlaczego warto spędzić Walentynki w domu? 5 najważniejszych powodów

Jeżeli masz zamiar spędzić Dzień Zakochanych poza domem, nie wiesz co tracisz...
Dlaczego warto spędzić Walentynki w domu? 5 najważniejszych powodów
Fot. Unsplash
13.02.2019

Pięknie nakryty stolik w restauracji z bukietem czerwonych kwiatów, elegancka mała czarna, szpilki, piękny makijaż i facet ubrany w garnitur – tak większość kobiet wyobraża sobie idealny, walentynkowy wieczór. Niektórym podoba się też mniej wystawna opcja – z kinem, komedią romantyczną i dużym kartonem popcornu. Kobiety marzące o Dniu Zakochanych spędzonym w domowym zaciszu wydają się być w mniejszości. To dziwne, bo – wbrew powszechnemu myśleniu – ta propozycja ma wiele zalet.

Stradivarius wypuścił limitowaną serię koszulek na Walentynki. Są śliczne i niedrogie!

Jeżeli nie jesteś przekonana do tego, aby spędzić Walentynki w domu, spróbujemy zmienić twoje zdanie w tym wpisie.

Nie stoicie w korkach

W Walentynki ulice są zakorkowane. Po pierwsze, jeżeli wypadają od poniedziałku do piątku, ludzie wracają wieczorem z pracy. Inni w tym samym czasie udają się do kin i restauracji. W soboty nie bywa lepiej. To dzień, w którym ludzie robią zakupy. Jedynie niedziela jest szansą na uniknięcie korków. W tym roku Dzień Zakochanych przypada na czwartek. Właśnie dlatego lepiej zostać w domu. Po co się denerwować, że nie zdążycie?

Lokale są zatłoczone

W Dzień Zakochanych restauracje, kina i inne lokale są zatłoczone. Mnóstwo ludzie decyduje się na spędzenie Walentynek poza domem. W związku z tym nawet w eleganckiej restauracji natraficie na tłum ludzi i hałas. Poza tym jest większe prawdopodobieństwo, że obsługa nie będzie tak dobra jak normalnego dnia – w końcu kelnerzy i kelnerki mają nawał pracy i są bardziej zdenerwowani niż zazwyczaj. Już nie mówiąc o tym, że sami chcieliby spędzić ten dzień w wyjątkowy sposób, a muszą pracować.

Drogi posiłek

Wyjście do restauracji czy do kina to duży wydatek. Jeżeli chodzi o tę pierwszą, oprócz głównego dania trzeba doliczyć jakiś trunek, a czasami także deser. Decydując się na wyjście do kina, również trzeba szarpnąć się za kieszeń. Na dodatek ani jedna, ani druga opcja nie gwarantują satysfakcji. Przygotowanie kolacji w domu jest tańszym rozwiązaniem. Mamy też pewność, że będzie nam smakować.

Wspólne przygotowywanie posiłku

Jeżeli zdecydujecie się pozostać w domu, możecie przygotować posiłek razem. To może być świetna zabawa i pierwszy etap randki. Weźcie też pod uwagę to, że robiąc coś razem, zbliżacie się do siebie. Zyskuje na tym wasza relacja.

WALENTYNKI: Obchodzić czy nie?

Maraton filmowy

Być może domowy maraton filmowy przekona miłośników wypadów do kina, że w Walentynki lepiej nie wychodzić. Możecie sami przygotować sobie wspaniały seans. Na dodatek nie będziecie musieli znosić zachowania innych ludzi: słyszeć tego, jak pochłaniają popcorn, szeleszczą, gadają i śmieją się.

 

Tandetne, kiczowate, momentami wulgarne. 10 najgorszych zdjęć nowożeńców
Tandetne, kiczowate, momentami wulgarne. 10 najgorszych zdjęć nowożeńców - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie