5 problemów w związku, których ŻADNA kobieta nie powinna ignorować

Mogą doprowadzić do rozstania.
5 problemów w związku, których ŻADNA kobieta nie powinna ignorować
Fot. Unsplash
15.02.2019

Żadna para nie uniknie problemów. Są one pewne tak samo jak śmierć. Nie da się jednak ukryć, że w niektórych związkach jest ich mniej, a w innych więcej. Czy to oznacza, że zakochanym układa się w nich gorzej? Niekoniecznie, ponieważ nie wszystkie kłopoty pojawiają się z naszej winy.

7 błahostek, przez które rozpadają się nawet najsilniejsze związki

Równie dobrze mogą nimi być wypadki losowe, choroby czy kłody rzucane pod nogi przez znajomych, a nawet krewnych, którzy są nieprzychylni temu związkowi. Jeżeli chodzi o problemy, największe znaczenie ma jedno rozróżnienie: na takie, którym nie trzeba poświęcać zbyt dużo uwagi i na takie, których nie wolno ignorować. Gdyby tak się stało, istnieje bardzo duże ryzyko, że związek się rozpadnie.

Finanse

Jedną z najczęstszych przyczyn sporów w związku są finanse. Niektórzy partnerzy są rozrzutni, a inni skąpi. Jedni chcą wydawać więcej na podróże, a inni rzeczy do domu. Przykłady można mnożyć. Każda para stanowi inny przypadek. Chociaż niektóre mogą wydawać się błahe, nie należy ich lekceważyć.

Partner-kumpel

To prawda, że partnerzy mają być dla siebie przyjaciółmi. Jest również prawdą to, że miłość stopniowo ewoluuje. Jeżeli jednak jeden z partnerów traktuje swoją drugą połówkę wyłącznie po przyjacielsku, nie ma się co oszukiwać – nie rokuje to dobrze. W tym przypadku konieczna jest szczera rozmowa i wprowadzenie zmian – najlepiej z pomocą terapeuty.

Okazywanie bliskości

Zdarza się, że jedna połówka ma problem z okazywaniem bliskości w sensie fizycznym i emocjonalnym. Bardzo często wynika on z wydarzeń z dzieciństwa i złych relacji z rodzicem/rodzicami. Zignorowanie tego problemu z czasem doprowadzi do izolacji partnerów, a potem do rozpadu związku.

Samotność

To mit, że osoby, które mają drugie połówki, a nawet rodziny, nie odczuwają samotności. Mogą być nawet bardziej samotni, niż single, którzy są otoczeni gronem prawdziwych przyjaciół. Jeżeli czujesz się w związku samotna, to bardzo zły znak. Zwłaszcza wtedy, gdy trwa od dłuższego czasu. Pierwszym krokiem do eliminacji tego problemu jest rozeznanie, z czego on wynika. Są dwie możliwości: brak więzi fizycznej albo brak więzi emocjonalnej. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku pomoże szczera rozmowa przeprowadzona nie jeden raz, ale stanowiąca stały element waszej relacji.

8 powodów, dlaczego wciąż nie możesz znaleźć Tego Jedynego

Dziwne objawy fizyczne

Są to: stres, ból głowy, ból brzucha i bezsenność. Pojawiają się przed spotkaniem z partnerem albo w trakcie widzenia z nim. Stanowią ostrzeżenie, że coś złego dzieje się w tej relacji. W końcu przy partnerze powinno się czuć komfortowo. Źródło tego problemu pomoże odkryć terapeuta. On również doradzi, co zrobić w danej sytuacji.

Kobiety zwariowały na punkcie tych nietypowych pierścionków "zaręczynowych". Kryje się za nimi nietypowe przesłanie
Kobiety zwariowały na punkcie tych nietypowych pierścionków "zaręczynowych". Kryje się za nimi nietypowe przesłanie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.02.2019 20:29
Dla osób czujących wewnętrzną pustkę, nieszczęśliwych lub tych, którzy bardzo czegoś chcą, proszę poczytać o Nowennie Pompejańskiej, ona naprawdę zmienia życie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie