8 sygnałów, że za bardzo poświęcasz się w związku (a facet zaczyna Tobą gardzić...)

Taka sytuacja może doprowadzić do katastrofy.
8 sygnałów, że za bardzo poświęcasz się w związku (a facet zaczyna Tobą gardzić...)
Fot. Unsplash
13.03.2019

Poświęcanie się dla faceta to jeden z największych dowodów miłości. W ten sposób pokazujemy, że kochamy go bardziej niż same siebie. Zdarza się jednak, że poświęcenie jest zbyt duże, zdarza się zbyt często i nie doczekuje się wzajemności. To sygnał świadczący o tym, że miłość wymyka się spod kontroli i zmierza w złym kierunku. Mężczyzna może wykorzystywać sytuację albo stopniowo zacząć pogardzać kobietą.

8 powodów, dlaczego wciąż nie możesz znaleźć Tego Jedynego

Jak do tego nie dopuścić? Przekonaj się, jakie zachowania świadczą o zbyt dużym poświęceniu.

Zmiana planów na jego prośbę

Jeżeli często dochodzi do sytuacji, w której zmieniasz swoje plany ze względu na prośbę faceta, on cię wykorzystuje, a ty za bardzo się poświęcasz. Mężczyzna musi szanować to, że angażujesz się w różne aspekty życia, a nie tylko związek z nim. To z kolei wyraz miłości z jego strony. Podobnie jak szacunek do twojego czasu i czasu twoich znajomych oraz krewnych.

Robienie zawsze tego, na co on ma ochotę

To zawsze on ma decydujący głos w sprawie tego, jak spędzacie czas. Wybiera film, na który idziecie do kina, znajomych, z którymi będziecie się spotykać, kraj, do jakiego pojedziecie na wakacje, pizzę, którą zamawiacie i wiele innych rzeczy. Ty ustępujesz mu we wszystkim, bo chcesz go zadowolić. Pamiętaj, że to zbyt wielkie poświęcenie.

Zgadzanie się z nim we wszystkim

Chociaż masz inne zdanie na dany temat, spostrzeżenia czy poglądy, zmieniasz je dla niego. Masz błędne przekonanie, że zakochani zawsze muszą się we wszystkim zgadzać. Boisz się braku akceptacji i chcesz mu się przypodobać.

HIT SIECI: Dziewczyna szuka chłopaka, który będzie udawał narzeczonego przed jej rodzicami

Zmiana zainteresowań

To przykład sytuacji podobnej do tej powyższej. Uważasz, że musicie mieć przynajmniej jedno wspólne zainteresowanie, gdyż to połączy was bardziej albo wstydzisz się, że nie wiesz nic na temat, który jego interesuje. On nie ma prawa wymagać od ciebie, abyś zaczęła się interesować tym, co on.

Pozwalanie na flirt

On jawnie flirtuje w twoim towarzystwie z innymi kobietami, a ty przymykasz na to oko, chociaż masz świadomość, że on zdaje sobie sprawę z twojego cierpienia i upokorzenia. Zrobisz jednak wszystko, aby zatrzymać go przy sobie. To już zbyt wiele. On wykorzystuje cię bez żadnych skrupułów.

Uleganie mu w sprawach intymnych

Być może z jakiegoś powodu nie chcesz jeszcze rozpoczynać współżycia intymnego. Odmowa jest twoim prawem i on musi to uszanować. Mało tego, jeżeli cię kocha, na pewno przystanie na twoją prośbę. Jeżeli ty mu ulegasz wbrew swojej woli, poświęcasz się za bardzo.

Pozwalanie na kontakt z byłą

Przymykasz oko na to, że on kontaktuje się z byłą, chociaż bardzo cierpisz z tego powodu? Taka sytuacja jest bardzo toksyczna. Facet wykorzystuje cię, a może nawet manipuluje tobą. Pozwalanie na kontakt z byłą to chyba najwyższy stopień poświęcenia, ale taki, który nie ma najmniejszego sensu.

7 prezentów, które każda dziewczyna chce dostać z okazji Dnia Zakochanych

Pozwalanie na wieczne odkładanie decyzji dotyczącej zawarcia związku małżeńskiego

On ciągle ci to obiecuje, ale odkłada konkretną rozmowę na później i ciągle zwodzi. Ty wiernie czekasz, aż on łaskawie ją rozpocznie. Nie dostrzegasz tego, w jak upokarzającej pozycji się stawiasz.

Polecane wideo

Najstraszniejsze zdjęcia duchów. Są tak wyraźne, że uwierzysz w ich istnienie
Najstraszniejsze zdjęcia duchów. Są tak wyraźne, że uwierzysz w ich istnienie - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 4.47 / 5
gość (Ocena: 5) 14.03.2019 11:26
wow - partner gardzi za to ze sie poswiecasz dla niego - gratuluje autorce doswiadczen zyciowych
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.03.2019 09:58
Ja za to poświęciłam się i mieszkam z chłopakiem razem z jego babcią, bo mu szkoda pieniędzy na wynajem. Dzięki temu nabawiłam się nerwicy i właśnie zawalam studia.
zobacz odpowiedzi (12)

Polecane dla Ciebie