6 nawyków zakochanych, które wpływają na szczęście w związku

Dzięki nim Twoja relacja może odżyć na nowo.
6 nawyków zakochanych, które wpływają na szczęście w związku
Fot. Unsplash
22.08.2022

Niektóre pary wydają się szczęśliwsze niż inne pomimo upływu lat. Nie kłócą się o drobiazgi, są dla siebie bardzo wyrozumiałe, a radość bije z ich twarzy. Mówią o sobie dobrze i stają za sobą murem. Czy to skutek ogromnej miłości? Może tak być, ale niekoniecznie. Wyróżnia się bowiem nywki, które sprzyjają szczęściu w związku. O czym dokładnie mowa?

Zobacz także: 5 typów mężczyzn, którzy niszczą kobietom życie

Dowiedz się i zastanów się, czy występują w twoim związku. Jeżeli nie, najwyższy czas to zmienić. Nawet nie wiesz, jak wielką zobaczysz różnicę. Twój związek może odżyć na nowo.

Nawyki szczęśliwych par

Mówią od razu, co im leży na sercu

Na myśl o tym, żeby zwrócić komuś uwagę na temat zachowania, wiele osób czuje skrępowanie i obawia się reakcji drugiej połówki. Mimo wszystko warto się odważyć i najdelikatniej ubrać w słowa to, co nam się nie podoba. Ukochana osoba może nie zdawać sobie sprawy z tego, co robi. Dzięki temu problem nie będzie narastał i nie doprowadzi do wybuchu frustracji, który najprawdopodobniej zakończy się kłótnią. Jest też większe prawdopodobieństwo, że druga połówka zacznie nad sobą pracować.

Rozpieszczają się na co dzień

Nie potrzeba wielkich gestów czy wyrzeczeń, aby pokazać drugiemu człowiekowi, jak bardzo jest dla nas ważny. Wystarczy przynieść mu śniadanie do łóżka, zostawić liścik miłosny, upiec babeczki, wykonać za niego nielubianą czynność czy zrobić masaż. Takie gesty są ogromnie doceniane przez partnera i pozytywnie wpływają na relację. Zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do nich regularnie.

Zaskakują się

Zaskakiwanie się jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu przełamuje się rutynę. Zamiast siedzenia w domu, warto czasem wyjść, choćby tylko na spacer. Fajnym sposobem na spędzenie razem czasu są też podwójne czy potrójne randki. Czas spędzony tylko we dwoje trudno przecenić, ale izolowanie się od znajomych nie przyniesie korzyści związkowi.

Zobacz także: 6 czynów, za pomocą których on mówi KOCHAM CIĘ

Okazują bliskość

Nie ma nic gorszego dla związku niż chłód emocjonalny. Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest miłość, poczucie bycia kochanym. Jeżeli partner jej nie zaspokaja, prędzej czy później relacja się rozpadnie. Obejmowanie, branie za rękę, pocałunek w policzek, głaskanie po głowie, przytulanie, serdeczny uśmiech, czułe słowa – to wszystko składa się na bliskość i okazywanie miłości.

Okazują zainteresowanie

Po latach bycia razem wiele par mija się i ogranicza kontakt do podstaw. W ten sposób zakochani nawet nie zauważają, że oddalają się od siebie, a od tego już niewielki krok dzieli ich od rozstania. To ważne, aby odłożyć na bok telefon, gazetę czy wyłączyć telewizor i zjeść śniadanie z drugą połówką. To ważne, aby zapytać wieczorem, jak minął dzień, a w razie potrzeby odłożyć na bok swoje sprawy i porozmawiać z ukochaną osobą. Bardzo istotne jest również robienie czegoś razem, choćby tylko przez godzinę dziennie.

Mają życie poza związkiem

Nie są typowym partnerem-bluszczem, który skupia wszystkie myśli na drugiej połówce, ogranicza jego przestrzeń życiową i nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Takie zachowanie bardzo zniechęca. Jest zabójcze dla relacji. Poza tym nie stwarza okazji do tego by partnerzy mogli za sobą zatęsknić.

Polecane wideo

Faceci oszaleli na punkcie Wiktorii z programu Polsatu. „Najpiękniejsza kobieta na świecie”
Faceci oszaleli na punkcie Wiktorii z programu Polsatu. „Najpiękniejsza kobieta na świecie” - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie