7 sposobów, dzięki którym zakochacie się w sobie na nowo

Dzięki nim iskra zapłonie jak nigdy dotąd!
7 sposobów, dzięki którym zakochacie się w sobie na nowo
Fot. Unsplash
30.01.2019

Po latach związek powszednieje, zanika romantyzm, a do wspólnego życia wkrada się proza. Relacja ewoluuje w kierunku przyjaźni. Częściej pojawiają się spięcia i większe konflikty. Niektórym może się wydawać, że miłość zniknęła. Nawet jeżeli tak się stało, można na nowo wzniecić iskrę.

Podpowiadamy sposoby, które wam w tym pomogą.

Psychologowie alarmują: 5 cech charakteru, które powinien posiadać facet, aby związek przetrwał

Przypomnijcie sobie, co sprawiło, że zakochaliście się w sobie

Wypiszcie na kartkach, za jakie cechy się kochacie, co w sobie lubicie. Dzięki temu odświeżycie myślenie o sobie. Być może wasze wady przesłoniły wam nawzajem to, co w was najlepsze, więc najwyższy czas sobie o tym przypomnieć.

Wyjedźcie gdzieś razem

Wspólny urlop to doskonały pomysł. Jeżeli macie dzieci, załatwcie im opiekę. Starajcie się nie kontaktować w trakcie wypoczynku z rodziną i znajomymi. Poświęćcie cały wolny czas sobie. Wypoczniecie i będziecie mieli czas na długie rozmowy. Przypomnicie sobie, jak to było na początku związku.

5 cech, po których można poznać desperatkę

Przez rok chodźcie razem na randki

Raz na tydzień/raz na dwa tygodnie/raz na miesiąc – częstotliwość zależy od was, ale nie chodźcie na randki rzadziej niż raz na miesiąc. Niech to będzie wasze postanowienie na 2019 r. Dzięki regularnym randkom zbliżycie się do siebie i odświeżycie relację.

Zacznijcie coś robić we dwoje

Możecie zapisać się razem na siłownię albo na jakiś kurs. Równie dobrze możecie zacząć biegać we dwoje albo przyrządzać wspólnie kolację. Jeżeli systematycznie będziecie robić coś we dwoje, wasza relacja zacieśni się.

Przez jeden dzień spełniaj jego wszystkie zachcianki…

...a następnego dnia niech on zrobi o samo dla ciebie. Na przykład mowa o przygotowywaniu śniadania, wyprowadzeniu psa, posprzątaniu mieszkania, zrobieniu zakupów czy masażu. Rezygnacja z samego siebie to najpiękniejsza forma okazywania miłości, która uszlachetni wasz związek.

Piszcie do siebie miłosne wyznania

Mogą być romantyczne i w takim przypadku możecie posługiwać się wersami wierszy albo zabawne. W tym drugim przypadku dobrym pomysłem jest cytowanie zabawnych dialogów z filmów. Musicie jednak oboje dość dobrze je znać.

Chciała pokazać miłość do męża, a tylko się oszpeciła. „Wyglądasz jak ciężko chora”

Porozmawiajcie szczerze

Wcześniej przygotujcie się dobrze do tej rozmowy. Wypiszcie na kartkach wszystko, co was zabolało ze strony partnera i wszystkie sytuacje, kiedy poczuliście się zawiedzeni. Porozmawiajcie szczerze, przeproście się i wybaczcie sobie. W ten sposób oczyścicie atmosferę.

Polecane wideo

Wszyscy są w szoku, że znalazła chłopaka. „Dziwne, że jeszcze nie uciekł”
Wszyscy są w szoku, że znalazła chłopaka. „Dziwne, że jeszcze nie uciekł” - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.01.2019 22:37
Moj partner przez 4 lata patrzy na mnie z tym samym zachwytem. Maz siostry - sa malzenstwem od 2 lat juz kompletnie jej nie zauwaza. To zalezy od ludzi, niektorym niestety nie uda sie zapalic ognia na nowo, bo nie maja na to ochoty....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2019 15:41
Z dupy te porady. Po czymś takim człowiek jeszcze bardziej ma dość drugiej osoby. Dobra jest przerwa. Każdy idzie w swoją stronę, a po x czasie możecie ocenić czy za sobą tęsknicie. Uwaga; działa wtedy, kiedy kochasz drugą stronę - tylko zwyczajnie cię wku...wia :D
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.01.2019 08:54
Gorzej jak nie ma z kim się zostawić dzieci... Oznacza to brak czasu dla siebie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2019 07:55
uważam że jak miłość się wypali to już nie da się jej wskrzesic
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie