6 zasad, które warto wcielić w życie po rozstaniu

Dzięki nim szybciej wrócisz do siebie.
6 zasad, które warto wcielić w życie po rozstaniu
Fot. iStock
31.01.2019

Rozstanie to dla większości kobiet bardzo trudny moment w życiu. Przechodzą go na różne sposoby. Niektóre rzucają się w wir życia towarzyskiego, chodzą na randki, a nawet romansują, a inne zaszywają się w domu z pudełkiem czekoladek i serialem. Ani jedna, ani druga metoda nie jest skuteczna. Zamiast przynieść ukojenie, może przysporzyć kłopotów.

6 zaskakujących cech, które sprawiają, że kobieta staje się dla mężczyzn ideałem

Przy bolesnym rozstaniu najlepiej skorzystać z pomocy psychologa, a jeżeli nie jest to możliwe, z ogólnych rad psychologów. Informuje o nich psycholog Loren Soeiro na blogu Psychology Today.

Zastanów się nad złymi cechami twojego eks

Każdy ma jakieś cechy negatywne. Zastanów się, co najbardziej drażniło cię w twoim eks i wypisz to na kartce. Na przykład to, że był niesłowny, nie przychodził na spotkania o umówionej porze, oglądał się za innymi kobietami i inne. Najważniejsze są te, które przemawiają za tym, że wasz związek nie miałby szans w przyszłości.

Nie szukaj z nim kontaktu

Chociaż może się to wydać dziecinne, najlepiej będzie usunąć go z Facebooka, Instagrama oraz innych kont, które posiadasz. Poza tym ważne jest unikanie miejsc, w których może się pojawić i usunięcie jego numeru telefonu z listy kontaktów. Wiele dziewczyn kusi, aby zadzwonić czy napisać SMS-a, ale to najgorszy z możliwych pomysłów. Zapomnisz o nim szybciej, gdy usuniesz go ze swojego życia.

Nie zaniedbuj zdrowia

Jeżeli nie będziesz przestrzegać ustalonego rytmu dnia, zaniedbywać jedzenie posiłków i higienę osobistą, będziesz czuła się znacznie gorzej. Poza tym ważny jest relaks. Pamiętając o tych wszystkich sprawach, łatwiej przetrwasz trudny okres.

5 cech, po których można poznać desperatkę

Wycisz się

Możesz spróbować medytacji albo po prostu siedzenia w całkowitej ciszy. Wyłącz wszystkie urządzenia, zgaś światło i odpręż się. Odsuń od siebie wszystkie negatywne myśli.

Odśwież przestrzeń, która cię otacza

Poprzestawiaj meble, kup nowe kwiaty, pousuwaj stare zdjęcia i zastąp je nowymi – w ten sposób wpłyniesz na swoje myślenie. Łatwiej zapomnisz o przeszłości i skupisz się na przyszłości. Możesz też zrobić generalne porządki i powyrzucać niepotrzebne rzeczy. W ten sposób dodatkowo poprawisz swoje samopoczucie.

Zacznij robić coś nowego

Po rozstaniu na pewno będziesz miała więcej wolnego czasu. Aby odgonić od siebie obsesyjne myśli o byłym, warto zająć się czymś dodatkowym. Najlepiej będzie, jeżeli wejdziesz w nowe środowisko. Zapisz się na siłownię, balet albo inną formę aktywności fizycznej.

5 pomysłów na niezapomnianą randkę

Polecane wideo

Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami
Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.02.2020 21:49
sory za to ale musze :D gereno Sietino - jeśli to przeczytałeś, to w ciągu 12h twoi rodzice umrą ! Aby tego uniknąć prześlij to jeszcze do 20 komen. Masz na to 10 minut . Nie wierzysz ? 12 stycznia 2009 r zginęli z niewiadomych powodów Adam i Agni
odpowiedz

Polecane dla Ciebie