"Inteligencja erotyczna. Seks, kłamstwa i domowe pielesze”, czyli…

Poradnik, jak ocalić namiętność i pożądanie w długoletnich związkach.
"Inteligencja erotyczna. Seks, kłamstwa i domowe pielesze”, czyli…
08.08.2009
Esther Perel to znana psychoterapeutka, która postanowiła zbadać, czy w długoletnich związkach możliwe są namiętność i pożądanie. Pary, które zjawiały się w jej gabinecie, potwierdzały regułę, że wspólne mieszkanie zdecydowanie osłabia, a często nawet całkowicie eliminuje ochotę na seks i wzajemną fascynację.  

Na podstawie doświadczeń i obserwacji pani doktor powstała książkaInteligencja erotyczna. seks, kłamstwa i domowe pielesze. Autorka, bazując na rozmaitych przykładach, wyjaśnia, jakie są powody oziębłości seksualnej partnerów, stara się dociec, czemu dawna, nieokiełznana frywolność z czasem wygasa, by w najgorszym wypadku całkowicie zaniknąć. 

Według Esther Perel, paradoksalnie, to właśnie zbytnia bliskość, czułość i przywiązanie do partnera sprawiają, że z czasem przestajemy postrzegać siebie jako niezależne osoby budzące pożądanie. Domowa atmosfera, skupianie się na problemach codzienności, rutyna, wypełnianie ról męża i żony, to czynniki, które skutecznie zabijają żądze. Esther zachęca, by nie bać się pierwiastka bezwzględności czy egoizmu w łóżku. Namawia, by wspólnie docierać do tych najbardziej prymitywnych i skrywanych impulsów czy zachcianek. Tylko wtedy całkowicie uwalniamy się od codzienności i domowych obowiązków.

Możemy zażywać wolności bez żadnych ograniczeń. Takie zachowanie jest możliwe tylko wtedy, gdy sobie ufamy, dlatego bezwzględność i realizowanie wszelkich perwersji czy fantazji seksualnych jest drogą wiodącą do bliskości. Gdy natomiast zaczynamy traktować dom jako bezpieczną przestrzeń, ale też przestrzeń kojarzącą się nam z wypełnianiem monotonnych czynności, seks zostaje sprowadzony do jeszcze jednego, nużącego obowiązku. Gdy do tego dochodzą nieporozumienia partnerów, brak emocjonalnej więzi, problemy i wynikające z tego wzajemne oskarżenia, ten radosny akt  zostaje całkowicie odrzucony.  

Inteligencja erotyczna. seks, kłamstwa i domowe pielesze” to bardzo wciągająca i pouczająca lektura. Wśród wielu omawianych problemów w związkach czy małżeństwach można dostrzec pewne prawidłowości i wyciągać wnioski. Inspirująca książka, która daje sporo do myślenia o kondycji seksualnej współczesnych ludzi.  

Magdalena Kostecka

Zobacz także:

Romans z młodszym – tak czy nie? 

Czy związek z młodszym facetem może zaowocować uczuciem na całe życie?

Mężczyźni też udają orgazmy! 

Wydawać by się mogło, że tylko kobiety potrafią udawać. Okazuje się jednak, że mężczyźni też to robią! Dlaczego symulują, że jest im dobrze w łóżku i jak to poznać?

 

Polecane wideo

Komentarze (23)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.11.2009 22:47
może nie fizyczna codzienność, ale psychiczne zniechęcenie doprowadza do tego..... jestem 14 lat po ślubie, mój mąz wiecznie jest w delegacjach...niekiedy nie widzę go 3 miesiące, a mimo to nie mam ochoty na sex z nim, wkurza nmie jego brak zainteresowania moją osobą i naszą rodziną... nie mam ochoty, na samą myśl nie mam ochoty..............................
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2009 13:47
- Lidio, choćmy odbyć akt płciowy. - Tak, Edwardzie, mam odpowiedni nastrój. - Proszę zdjąć ubranie, Lidio. - I Ty, mój przyjacielu. - Lidio, Twoja pierś ma poprawny kształt. - Edwardzie, Twoja erekcja jest też prawidłowa. - Przyjmijmy pozycję 83. W tym przypadku penetracja jest optymalna. - Zachowaj się Edwardzie taktownie. - Lidio, wkładm swój penis. - Moje ciało płonie, Edwardzie. Trochę wyżej, jeśli można. - Zaczynam ruchy frykcyjne, Lidio. - Możesz zwiększyć amplitudę, Edwardzie. - Lidio, Twoja pierś ma poprawny kształt. - Dziękuję, Edwardzie. Twoje ruchy frykcyjne nie pozostawiają mnie obojętną. - Zbliżam się do końca. - Edwardzie, szczytowałam. - Ja także, Lidio. Dostatecznie namiętnie. - Dziękuję. - Dziękuję.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2009 16:40
Myslalam ze to krzysztof Dziub...xD z detektywow.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.08.2009 09:59
Aha, czyli tylko sex wpływa na rutyne w związku. Dobre;p
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2009 19:52
prawda ! nigdy nie podejrzewalam ze mnie i mojego chlopaka to spotka . to byla taka namietnosc ze oprzez mysl mi nie przeszklo ! ale spedzanie za duzo czasu razem to zabija i nie wiem co teraz ???
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie