Co mówi o Waszym związku sposób przytulania się? 7 najczęściej spotykanych pozycji

Poznaj prawdę o swojej relacji.
Co mówi o Waszym związku sposób przytulania się? 7 najczęściej spotykanych pozycji
Fot. iStock
13.01.2019

Mowa ciała mówi więcej, niż nam się zdaje. To na jej podstawie możemy poznać, że ktoś się boi, mówi nieprawdę albo jest zakochany. Mowa ciała oddaje również oddanie i zaufanie.

Najbardziej krępujący pocałunek w historii. Wszyscy współczują temu chłopakowi

Jeżeli chcesz się przekonać, jak przedstawia się sytuacja w waszym związku, najlepiej przyjrzeć się właśnie mowie ciała, a konkretnie sytuacji, gdy się przytulacie. Sposób przytulania stanowi odzwierciedlenie stanu uczuć między wami.

Oto krótki przewodnik po tym, co oznaczają niektóre z nich.

Twoja głowa na jego klatce piersiowej

Czujesz bicie jego serca i czujesz się bezpiecznie. I o to właśnie chodzi. Mężczyzna, który pozwala ci na taki gest, pragnie, abyś poczuła się bezpiecznie. Daje do zrozumienia, że chce cię bronić przed niebezpieczeństwem tego świata.

Obejmowanie go

Obejmujecie się, a wasze kończyny wzajemnie się przeplatają. To jedna z najbardziej znaczących pozycji. Przeważnie pojawia się na początku związku, gdy ludzie nie chcą się oddalać od siebie nawet na chwilę. Wygląda na niewygodną. Świadczy o dużym stopniu zażyłości i uczuciu.

Dotykanie się jedną nogą lub ręką

Jeżeli podczas przytulania trzymasz go za rękę albo luźno kładziesz nogę na jego nodze, pokazujesz, że w waszym związku panuje równowaga. Oboje macie swoją własną przestrzeń, poza tą relacją, ale pragniecie jednocześnie swojej bliskości. Pozycja obrazuje „zdrowy” związek.

Bez żadnego dotyku

Leżenie obok siebie bez żadnego dotyku może wskazywać na dwie sytuacje. Pierwsza z nich polega na tym, że relacja jest na tyle stabilna, że nie potrzebujecie czuć wzajemnego dotyku. Ale istnieje też inna opcja. Związek znajduje się w rozsypce. Nie czerpiecie już satysfakcji ze wspólnej bliskości.

5 typów BYŁYCH DZIEWCZYN. Którą jesteś Ty?

Leżenie w pozycji, w której twarze znajdują się naprzeciwko

Ta pozycja oznacza, że lubicie ze sobą rozmawiać. Ponadto uważacie, że rozmowa jest bardzo ważną częścią każdej „zdrowej” relacji. Dlatego macie głowy zwrócone we własnych kierunkach nawet podczas odpoczynku czy snu.

Mała i duża łyżka

Jeżeli ty obejmujesz go ramionami i przytulasz się do niego, wchodzisz w rolę protektora. Gdy on to robi, również przyjmuje rolę protektora i osoby dominującej w relacji. Osoba, która obejmuje, pragnie ochronić drugą przed krzywdą. Ta druga z kolei uwielbia być chroniona i rozpieszczana. Nie ma w tym przypadku różnicy, która osoba to robi – kobieta czy mężczyzna. Znaczenie tej pozycji jest takie same.

Zajmowanie większej części łóżka

Jedna osoba leży na brzegu, a druga rozkłada się na ¾ przestrzeni łóżka. Ta pierwsza poświęca się dla dobra drugiej. Jest gotowa pozwolić jej na zajęcie prawie całej przestrzeni, gdyż stawia jej wygodę ponad własną. To jeden z tych gestów, które świadczą o prawdziwej miłości.

Jaką pozycję przyjmujesz ty i twój ukochany?

6 rzeczy, które sprawiają, że kobieta podoba się facetom

Źródło: love.allwomenstalk.com

Najcudowniejsza suknia ślubna, jaką kiedykolwiek zobaczysz
Najcudowniejsza suknia ślubna, jaką kiedykolwiek zobaczysz - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Twój stary pijany Kitku (Ocena: 5) 26.01.2019 15:23
Taaa od razu mój, chyba twój stary pijany
odpowiedz

Polecane dla Ciebie