Ilu partnerów to norma? Ujawniono aktualne wyniki dla każdej grupy wiekowej

Tak wygląda statystyczne życie intymne.
Ilu partnerów to norma? Ujawniono aktualne wyniki dla każdej grupy wiekowej
Fot. Unsplash
28.12.2018

Niektórzy ludzie w pewnym momencie dochodzą do wniosku, że ich życie intymne nie jest do końca normalne. Mamy pewne wyobrażenia, jak powinno to wyglądać i na tej podstawie wystawiamy sobie ocenę. Zbyt duża liczba partnerów wydaje się podejrzana, ale kiedy było ich niewielu - to też raczej nie jest powód do dumy. Tylko skąd tak naprawdę wiadomo, jaka jest norma?

Zobacz również: Z tyloma facetami możesz spać przed ślubem, żeby małżeństwo nie zakończyło się rozwodem

Odpowiedź na to pytanie przynoszą wszelkiego rodzaju sondaże. Te opierają się jednak nie na twardych faktach, ale odpowiedziach ankietowanych. Ich wiarygodność zależy od prawdomówności grupy badawczej. W poszczególnych przypadkach wynik może nie znajdować odzwierciedlenia w rzeczywistości. Ale gdy o to samo zapytamy kilka tysięcy osób - to już jakiś wskaźnik.

Tak właśnie zrobiła jedna z brytyjskich firm medycznych. Na podstawie odpowiedzi 2000 dorosłych osób ustalono aktualną średnią liczbę kochanków.

fot. Thinkstock

Badacze zdawali sobie sprawę, że statystyki mogą różnić się w zależności od wieku respondentów. Dlatego podzielili ich na kilka grup. Dla każdego pokolenia wynik jest nieco inny.

Powojenny baby boom

To osoby mające dziś od 54 do 72 lat, czyli najstarsi uczestnicy badania. Średni wynik dla tej grupy wyniósł 10,7 partnerów. Statystyczny mężczyzna miał ich w życiu 12,9, a kobieta - 7,4.

Milenialsi

Nazywani także Pokoleniem Y. To ludzie urodzeni w latach 80. i 90. XX wieku. Okazuje się, że prowadzą znacznie bogatsze życie intymne, niż ich rodzice. Średni wynik to 11,6 partnerów - 13,4 dla mężczyzn i 10,8 dla kobiet.

Zobacz również: Internautki zdradzają, z iloma facetami spały. Zadziwiające wyniki

fot. Thinkstock

Pokolenie X

Według socjologów to osoby mające dziś od 38 do 53 lat. W sondażu uzyskali najwyższy wynik i tę grupę badacze uznają za najbardziej rozwiązłą. Statystycznie 13,1 partnerów - aż 16,1 dla mężczyzn i 10,1 dla kobiet.

Generacja Z

Najmłodsi ludzie w zestawieniu, bo urodzeni w 1995 roku i później. Żyją na razie najkrócej, ale już są bardzo doświadczeni. Średni wynik dla młodych mężczyzn to 7,6 partnerek, ale już tylko 2,6 dla kobiet.

Eksperci twierdzą, że osoby mające dziś 20-30 lat w ciągu życia podwoją swój wynik.

Mieścisz się w normie?

Zobacz również: Malwina przez 10 lat miała 200 partnerów. Prowadzi „dziennik aktywności intymnej”

12-latka zostanie mamą. Z dumą pokazuje ciążowy brzuch
12-latka zostanie mamą. Z dumą pokazuje ciążowy brzuch - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (16)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.12.2018 11:41
7 do 2 na "korzysc" facetów? Jak to jest statystycznie możliwe?
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 28.12.2018 11:31
Ja zawyżam średnią, bo trudno o chłopaka dobrego w seksie, mądrego i przystojnego. Czasem trzeba pocałować sporo żab zanim trafi się na swojego księcia.
zobacz odpowiedzi (5)
Janek (Ocena: 5) 28.12.2018 10:45
Moja norma to 15 kůtasów dziennie. ?
odpowiedz
Mokebe Mol (Ocena: 1) 28.12.2018 09:18
Ja już nie liczyć ile mieć polka. Ja jak tu przyjechać to w pierwszy miesiąc mieć 25 kobieta z którom uprawiać sex. W drugi kolejne 25, a 3 miesiąca ja przestać liczyć. One strasznie łatwe dla murzyn, Ja iść sobie ulicą one mnie zaczepiać. A jak ja iść na dyskoteka do duży klub to mój rekord to sex z 9 polka, w jedna noc. One bardzo głupie. Ale ja lubić sex jak mój zmarły wujek Simon. On też bardzo dużo polka zaliczać. Tylko że Polacy to rasiści, i nie chcieć mi swoich zon na sex dawać. A mi się należeć bo ja czarny człowiek być.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie