6 pytań, na które MUSI sobie odpowiedzieć każda kobieta, będąca w stałym związku

Dzięki temu pozna kondycję relacji i oceni perspektywy jej przetrwania.
6 pytań, na które MUSI sobie odpowiedzieć każda kobieta, będąca w stałym związku
Fot. Unsplash
24.12.2018

Jeżeli w grę wchodzą uczucia, trudno obiektywnie ocenić relację. Większy problem pod tym względem mają dziewczyny, które są ze swoimi pierwszymi facetami. Nie mają one porównania z innymi relacjami.

To dlatego obcokrajowcy żenią się z Polkami. Wyznali szokującą prawdę

To zupełnie naturalne, że czasami czujesz się w związku szczęśliwa i że nie brakuje też momentów bardzo przykrych. Każda para ma gorsze i lepsze chwile. Nie zawsze zależą one od kobiety i mężczyzny. Często to los rzuca nam kłody pod nogi, ale mogą one zarówno wzmocnić relację, jak i przyczynić się do jej upadku, ukazując jednocześnie słabe punkty związku.

Na podstawie odpowiedzi na kilka pytań można stwierdzić, w jakiej kondycji jest twoja relacja w danym momencie. Czy warto ją podtrzymywać czy wręcz na odwrót – nie ma sensu, bo przy pierwszym większym kryzysie i tak się rozpadnie. To ważne, aby odpowiedzi były szczere. Pamiętaj, że robisz to dla własnego dobra.

Oto one.

Jak spędzacie swój wolny czas?

Co on lubi, a co ty lubisz? Jeżeli preferujecie podobne rozrywki, to dobry znak. Gdy są zupełnie inne, w przyszłości mogą pojawić się problemy. Wolny czas, który ludzie spędzają razem, ma istotne znaczenie dla kondycji związku. W przypadku gdy będziecie spędzać go oddzielnie, bo lubicie inne formy spędzania czasu wolnego, wasza relacja długo nie przetrwa. Stopniowo będą zanikać długie rozmowy, pojawią się nowe osoby w otoczeniu i zanim się obejrzysz, oddalicie się od siebie.

W jaki sposób okazujecie przywiązanie do siebie?

Dla jednej osoby (przeważnie są to kobiety) polega on na bezpośrednim wyrażaniu przywiązania. Najchętniej spędzałaby ona z partnerem każdą wolną chwilę i otwarcie mówiła o swoim uczuciu. Jeżeli trafi na osobę, która w ogóle nie lubi mówić o uczuciach i zamiast tego okazuje je w inny sposób (na przykład poprzez czyny) mogą pojawić się spięcia i nieporozumienia.

Sprawdzian uczuć: 7 rzeczy, które facet robi tylko wtedy, gdy naprawdę Cię kocha

Jakie książki ostatnio czytaliście?

Czy wiedziałaś, że w związku równie ważna jest zgodność intelektualna? Bez tego nie będziecie czerpali satysfakcji z rozmów. Dogadanie się sprawi wam trudność. Podobnie jak odnoszenie własnych doświadczeń do doświadczeń, pasji i wrażeń partnera, które za bardzo się od siebie różnią. Lekarzowi weterynarii trudno będzie dogadać się z artystką, a księgowej z pracownikiem budowy. Książki, jakie czytacie, pokazują nie tylko wasze zainteresowania, ale poziom intelektualny.

Jakiego jesteście wyznania, w co wierzycie?

Ludzie z reguły traktują swoją wiarę bardzo poważnie, dlatego zgodność pod tym względem wydaje się niezbędna. Wiara dla niektórych wyznacza styl życia. Dlatego nie do pogodzenia wydaje się na przykład związek katolika z ateistką. Prędzej czy później pojawią się sytuacje, w której jedna z osób będzie musiała iść na kompromis.

Na co wydajecie pieniądze? Czy jesteście bardziej rozrzutni czy oszczędni?

Pieniądze są powodem spięć w związku, dlatego dopasowanie pod tym względem również jest bardzo ważne. Jeżeli wasze dochody nie są na podobnym poziomie, czy nie przeszkadza wam to i bez problemu ustalicie, kto za jakie wydatki odpowie w razie ślubu? Na co lubicie wydawać pieniądze? Jeżeli jedna z osób sporo przeznacza na podróże, a druga woli raczej zjeść coś pysznego na mieście, mogą pojawić się problemy.

Sprawdzian uczuć: 7 rzeczy, które facet robi tylko wtedy, gdy naprawdę Cię kocha

Czy możesz na nim polegać?

W związku twoje bezpieczeństwo w dużym stopniu będzie zależało od drugiej połówki. Czy jest ona wystarczająco odpowiedzialna? Czy ufasz jej w 100 proc.? Czy możesz na niej polegać? Jeśli tak, to dobry znak dla waszego związku, ale pamiętaj, że on musi czuć to samo.

Źródło: allwomenstalk.com

Otyła nastolatka ma szczupłego chłopaka. Internauci: „chory układ”
Otyła nastolatka ma szczupłego chłopaka. Internauci: „chory układ” - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 07:36
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )..a
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 24.12.2018 22:47
Nie zgadzam się prawie ze wszystkim - ja i mój mąż to zupełne przeciwieństwa, a mimo to super się dogadujemy, lubimy swoje towarzystwo, ciagle nam siebie mało. Różne poglądy pozwalają nam na żywe rozmowy, czasem jedno przekona drugie do swojego punktu widzenia, czasem na odwrót, a jeszcze innym razem każde zostaje przy swoich spostrzeżeniach - przy czym nie kłócimy się o to. Jeden punkt się zgadza - możemy na sobie polegać, wielokrotnie się sprawdziliśmy. Jestem zdania, ze ten artykuł jest zupełnie nieprzydatny, jednak nie twierdze, ze inne osoby się z tym nie utożsamią. Wesołych świąt!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.12.2018 10:18
zgadzam się prawie z wszystkimi punktami oprócz tego o książkach. ludzie, którzy interesują się światem dogadają się z każdym, artysta z budowlańcem, księgowa z fizjoterapeutą. a jeśli moja druga połówka czyta i interesuje się rzeczami zupełnie odmiennymi od moich to i lepiej bo przynajmniej obydwoje się uczymy nowych rzeczy od siebie nawzajem zamiast toczyć się w kółeczku wzajemnej adoracji
odpowiedz

Polecane dla Ciebie