7 rzeczy, z którymi lepiej nie spieszyć się w związku

Grożą katastrofą. Wiesz o co chodzi?
7 rzeczy, z którymi lepiej nie spieszyć się w związku
Fot. iStock
23.12.2018

Emocje, które towarzyszą mężczyźnie i kobiecie w trakcie poznawania się, są bardzo silne. Zwłaszcza u kobiet, ponieważ z natury podchodzą one do wszystkiego bardziej uczuciowo. To niedobrze, ponieważ w takim przypadku łatwiej o podjęcie złej decyzji. Jeżeli tak się stanie w czasie wchodzenia w relację, konsekwencje mogą być bardzo przykre i nieodwracalne.

Poradnik dla obcokrajowców, jak NIE randkować z Polkami. 7 zakazanych zdań

Chodzi zwłaszcza o rzeczy, z którymi lepiej się nie spieszyć. Chociaż zdarzają się przypadki, że mimo pośpiechu wszystko potoczyło się dobrze, w większości tak nie jest. Dlatego lepiej nie ryzykować.

Z czym zatem nie należy się spieszyć, jeżeli jesteście w fazie randek albo macie za sobą dopiero kilka wspólnych tygodni bądź miesięcy?

Skonsumowanie związku

W związku najbardziej liczy się pielęgnowanie uczucia i uczenie się kochania drugiej osoby wciąż na nowo. Nauka polega także na nabywaniu umiejętności rezygnacji z własnego „ja” dla dobra drugiej osoby. Trzeba też dobrze poznać faceta, a nie da się tego zrobić w ciągu kilku tygodni. Zbyt szybkie skonsumowanie związku raczej nie skończy się dla ciebie dobrze. Także z tego względu, że mężczyźni bardziej cenią to, o co trzeba się długo starać.

Opowiadanie tajemnic

To po prostu nie jest zbyt mądre posunięcie. Nie ma znaczenia, że czujesz się w towarzystwie faceta tak swobodnie, jakbyś znała go całe życie. Nie znasz tego człowieka i nie możesz mieć 100 proc. pewności, że jest godny zaufania. Trudno powiedzieć, co wyniknie z waszej relacji. Czy on nie wykorzysta twoich sekretów przeciwko tobie? Zachowaj je dla siebie.

Wyznanie miłości

Nie spiesz się z tym, bo możesz wystraszyć faceta. Jeżeli zrobisz to zbyt szybko, poczuje się osaczony. Pozwól mu zdobywać się i wyznać to jako pierwszemu. Zdarzają się też sytuacje, gdy facet zakochuje się bardzo szybko, wyznaje uczucie i czeka na twoją odpowiedź. W przypadku gdy nie czujesz tego samego, powiedz prawdę. Mówiąc, że go kochasz, zrobisz mu nadzieję.

Gdy facet przestaje się starać...

Poznanie rodziców

Rodzice czasami podchodzą do partnerów córek bardziej emocjonalnie niż one same i od razu zaczynają planować przyszłość „dzieci”, czyli ślub, a nawet wnuki. Dlatego lepiej nie przedstawiać faceta rodzicom, dopóki nie będziesz pewna, że to coś poważnego.

Mieszkanie razem

W dzisiejszych czasach mieszkanie na kocią łapę wydaje się czymś naturalnym. Młodzi ludzie decydują się na to nawet wtedy, gdy bardzo słabo się znają. To bardzo duży przeskok w relacji. Prawdopodobnie nie skończy się dobrze. Lepiej poznawać się stopniowo. Poza tym mieszkanie ze sobą nie zagwarantuje udanego związku. Ten może zapewnić jedynie nieustanna praca nad sobą i związkiem.

Małżeństwo

Niektórzy decydują się na nie po wielu latach, a inni bardzo szybko. Zarówno jedno, jak i drugie nie wydaje się być dobrym pomysłem. W pierwszym przypadku związek wchodzi w fazę przechodzenia, a w drugim ludzie znają się bardzo słabo. To zbyt poważny krok, aby traktować go tak lekko. Skąd wiesz, jakiego człowieka poślubiłaś i czego można się po nim spodziewać?

6 rzeczy, których żaden facet nie zaakceptuje w związku

Dzieci

Wiele kobiet traktuje je przedmiotowo, jako środek, który ma scalić związek. Nic jednak nie pomoże, jeżeli pomiędzy kobietą a mężczyzną sprawy nie układają się dobrze. Najpierw trzeba rozwiązać problemy. Są też kobiety, które traktują przedmiotowo facetów. Wchodzą z nimi związki tylko po to, aby mieć dziecko. Nie ma dla nich większego znaczenia, jaki on jest – aby był. To jednak najkrótsza droga do katastrofy, w której ucierpisz nie tylko ty, ale także dziecko.

Otyła nastolatka ma szczupłego chłopaka. Internauci: „chory układ”
Otyła nastolatka ma szczupłego chłopaka. Internauci: „chory układ” - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 07:37
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )..a
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.12.2018 12:13
Pierwszy raz od dawna wartościowy artykuł
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 23.12.2018 08:15
Kobiety podchodzą do rzeczy nie z natury, a dlatego, że tak im wpojono. Społecznie mają na to większe przyzwolenie, niż mężczyźni, a nie są jakieś skrajnie inne od nich.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie