„Pocałunek to nie zdrada”. Czym dla mężczyzn jest niewierność?

Różnica w jej postrzeganiu przez mężczyzn i kobiety jest ogromna.
„Pocałunek to nie zdrada”. Czym dla mężczyzn jest niewierność?
Fot. Unsplash
14.12.2018

Jak zdefiniować niewierność? Problem w tym, że nie da się tego jednoznacznie zrobić. Badacze co jakiś czas przyglądają się zjawisku zdrady i dochodzą do różnych wniosków. Niedawno ujawnili, że jest ona inaczej postrzegana przez kobiety i przez mężczyzn. Ci ostatni wyznaczają sobie większe ramy wierności.

Zdrada - jakie są jej przyczyny?

Na serwisie kobieta.wp.pl czytamy, że psycholog związków i coach – James Preec – przeprowadził badanie, z którego wynika, że aż 50 proc. mężczyzn nie traktuje pocałunku jako zdrady. Z kolei dla 73 proc. kobiet to oznaka niewierności. Podobnie ma się sprawa z cyberseksem, czyli wymianą wiadomości o erotycznym charakterze, przesyłaniem zdjęć i nagrań video. Dla 75 proc. facetów nie jest to zdrada, ale już dla 91 proc. kobiet już tak.

Portal informuje na podstawie wypowiedzi psychoterapeuty – Marka Jarosa – że mówi się o dwóch rodzajach zdrady. Ta pierwsza jest bardziej niewinna, o ile w ogóle można ją tak określić. W każdym razie chodzi o jeden przypadkowy skok w bok. Czasami dzieje się pod wpływem alkoholu, zadurzenia, impulsu albo okazji. Chociaż stanowi niewątpliwą próbę dla związku, jeżeli prawda wyjdzie na jaw, nie jest to czyn tak dużego kalibru jak w pełni świadomy, przemyślany, długotrwały romans. Jego przyczyną zazwyczaj jest jakiś poważny problem w relacji z „legalną” partnerką.

Mówiąc o zdradzie, nie można też zapomnieć o pocałunku. Okazuje się, że kobiety traktują go jako zdradę, a mężczyźni nie. U kobiet wynika to z tego, że trudniej wybaczyć im zaangażowanie emocjonalne niż seks sam w sobie. Ten ostatni kojarzy się bardziej ze sferą zmysłową, instynktem i hormonami. Pocałunek wyraża coś szczególnego – głęboką więź. Właśnie dlatego kobiety postrzegają go jako zdradę. Świadczy on o jakimś zaangażowaniu emocjonalnym.

Co ciekawe, ogólnie więcej jest przypadków zdrady emocjonalnej niż fizycznej. Za tę pierwszą uważa się na przykład flirt. Rzecz jasna, każda osoba definiuje ją inaczej. Flirt nie będzie nią dla każdego. Ale są też osoby, które uważają, że zdradą emocjonalną jest myślenie o innej osobie.

Nasze życie po zdradzie

Czego zazwyczaj szukamy, kiedy decydujemy się na skok w bok? U mężczyzn chodzi o potwierdzenie ich męskości, natomiast u kobiet potrzebę zainteresowania i czułości.

Polecane wideo

Dziewczyny oszalały na punkcie PIĘKNEGO GENIUSZA. Ma 25 lat, 181 IQ i boskie ciało
Dziewczyny oszalały na punkcie PIĘKNEGO GENIUSZA. Ma 25 lat, 181 IQ i boskie ciało - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.38 / 5
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 07:41
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )I
odpowiedz
MJ (Ocena: 1) 14.12.2018 21:16
Mój facet uznal,że pocałunek to zdrada.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.12.2018 14:06
Kiedys gdzies uslyszalam taka „ prawde zyciowa” : kobiety są naiwne, bo to co one wybaczą facetowi nawet ze szkodą dla swoich emocji, nie zostaloby wybaczone im, przez facetow. Ile razy sie slyszalo ze zona wybacza kochanki, a jak maz skuma ze zona ma kochanka to od razu spuszcza ją w sciekach...? Faceci tyle nie wybaczaja co kobiety, niestety to jest ich mniejsza kub wieksza „ sila” nad kobietami, niestety ....
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 14.12.2018 12:27
Mi się wydaję, że faceci, którzy nie traktują pocałunku jako zdradę, nie traktują go tak jeżeli sami całują się z inną. A jak ich partnerka całuje się z innym to już jest zdrada. ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.12.2018 11:36
Dla mnie to zdrada noo jak mój mezczyzna namietnie całuje inna.. to juz koniec.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie