5 kroków, które musisz zrobić, jeżeli chcesz zakończyć toksyczną relację

Bez nich nic nie zdziałasz.
5 kroków, które musisz zrobić, jeżeli chcesz zakończyć toksyczną relację
Fot. iStock
26.12.2018

Uczucia nie mają nic wspólnego z rozsądkiem, ale bardzo często odgrywają największą rolę w wyborze życiowego partnera. Niestety decyzje podejmowane pod ich wpływem nie zawsze mają dobre skutki. Zdarza się, że stawiamy na mężczyzn, którzy do nas nie pasują i nie traktują nas dobrze. W efekcie same wchodzimy w toksyczne relacje. Jak już do tego dojdzie, bardzo trudno je zakończyć, zwłaszcza gdy serce ciągle podpowiada „daj mu jeszcze jedną szansę”.

FACET IDEALNY: Jakich cech szukać w kandydacie na życiowego partnera?

Być w toksycznym związku to jak stanąć pomiędzy młotem a kowadłem. Odruchy serca blokują przed podjęciem radykalnej decyzji o odejściu od mężczyzny. Jednak w takim przypadku kobieta sama siebie skazuje na cierpienie. Nadzieja, że wszystko się zmieni, jest złudna. Toksyczni ludzie często nie zdają sobie sprawy, że mają problem, a nawet jeśli w końcu dochodzą do tego wniosku, nie podejmują prób rozwiązania go. Ewentualnie rezygnują w trakcie działania.

Kobieta znajdująca się w toksycznej relacji przede wszystkim musi uświadomić sobie, że jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zerwanie z mężczyzną. Ponieważ jak już wspomniałyśmy wyżej, jest to bardzo trudne gdy w grę wchodzi miłość, trzeba zastosować się do kilku wskazówek. Wymienia je portal love.allwomenstalk.com.

Stań w prawdzie o sobie i swojej sytuacji

Zadaj sobie pytanie, czy jesteś gotowa na rozstanie. W skali od 1 do 10 oceń, czy masz w sobie przekonanie, że to najlepsze, co możesz dla siebie zrobić. Jeżeli czytasz ten artykuł, raczej bliżej ci do 10 niż do 1. Musisz jednak zastanowić się, czy masz w swoim otoczeniu ludzi, którzy pomogą ci uporać się z sytuacją i definitywnie zakończyć tę relację.

Przygotuj sobie listę argumentów przemawiających za odejściem od niego

Przypomnij sobie wszystkie trudne sytuacje, a potem przemyśl dokładnie wszystkie argumenty. Kolejnym krokiem jest zapisanie ich na kartce. Dlaczego to takie ważne? Jeżeli nie będziesz miała dokładnie określonych powodów i nie będziesz o nich pamiętać, w pewnym momencie może ci zabraknąć motywacji do przeprowadzenia tak dużej zmiany. Zwłaszcza jeżeli byłaś z mężczyzną wiele lat. Towarzysząca ci myśl „to nie jest dla mnie dobre” nie wystarczy.

Po tym poznasz, że jesteś dla niego dziewczyną tylko na JEDNĄ NOC

Zablokuj wszystkie możliwości kontaktu

Zaczynając od telefonu komórkowego, na social media kończąc. Jeżeli wynajmujesz mieszkanie, dobrym pomysłem jest też zmiana miejsca zamieszkania. Chociaż wiąże się ona z wieloma uciążliwościami, naprawdę warto. Weź pod uwagę, że może cię kusić, aby skontaktować się z nim albo odczytać od niego wiadomość czy odebrać telefon. Dlatego zablokowanie go w social media, zmiana nr telefonu i miejsca zamieszkania to nieraz konieczne kroki.

Zastanów się, jak powinna wyglądać prawdziwa relacja

Z toksycznym partnerem u boku mogłaś pobłądzić tak daleko, że zapomniałaś, jak powinna wyglądać prawdziwa relacja. Zastanów się, co było złe, gdy z nim byłaś i jakie reakcje oraz postawy są normalne. Jeżeli czujesz taką potrzebę, skorzystaj z pomocy przyjaciół. Tylko nie tych, którzy sami tkwią w toksycznych związkach.

6 rzeczy, których lepiej nie zabraniaj facetowi, jeśli nie chcesz go stracić

Zacznij umawiać się na randki

Nie skacz od razu na głęboką wodę i nie wiąż się z innym – to najgorsze, co możesz zrobić. Ważny jest sam powrót do gry. Umów się na kilka randek, żebyś przypomniała sobie, jak wyglądają spotkania z innymi mężczyznami. Dzięki temu poczujesz się też pewniej.

Podobno żaden facet jej się nie oprze. Jako 21-latka miała już 100 partnerów na koncie
Podobno żaden facet jej się nie oprze. Jako 21-latka miała już 100 partnerów na koncie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 07:36
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )..a
odpowiedz

Polecane dla Ciebie