FACET IDEALNY: Jakich cech szukać w kandydacie na życiowego partnera?

Od tego zależy Twoje szczęście. Można wyróżnić 9 uniwersalnych cech, którymi powinien się charakteryzować kandydat na życiowego partnera.
FACET IDEALNY: Jakich cech szukać w kandydacie na życiowego partnera?
Fot. Unsplash
04.12.2018

Gdyby zapytać kobiety o ideał mężczyzny, zapewne każda podałaby inną charakterystykę. Dla jednych będzie nim informatyk o blond włosach, który lubi podróże, a dla innych tajemniczy, skryty brunet z wieloma pasjami. Można jednak wyróżnić cechy uniwersalne, którymi powinien wyróżniać się każdy mężczyzna. Sprawiają one, że jest dobrym kandydatem na życiowego partnera.

Nastolatka szukała chłopaka na Tinderze. Dopasowanie ją przeraziło

Uczucia również są bardzo ważne, ale one z czasem tracą na sile. Właśnie dlatego dobrze jest zwrócić uwagę, czy mężczyzna, który nam się podoba, to właściwa inwestycja na przyszłość.

Oto podstawowe cechy, które powinien posiadać.

Jest dżentelmenem

Cechuje go uprzejmość w stosunku do wszystkich ludzi, a zwłaszcza kobiet. Przepuszcza w drzwiach nie tylko ciebie, ale także inne kobiety. Ma taki nawyk. Oprócz tego ustępuje im miejsca i w ogóle jest bardzo szarmancki. Nigdy nie powie nikomu złego słowa. Unika również wulgaryzmów.

Na pierwszym miejscu stawia rodzinę

Jeżeli planujesz stworzyć rodzinę, zwróć uwagę zwłaszcza na ten punkt. Jeżeli on na pierwszym miejscu stawia bliskich, to bardzo dobrze o nim świadczy. Możesz mieć pewność, że będzie się starał być jak najlepszym mężem i ojcem.

Ma hobby

Facet, który ma hobby, jest bardziej interesującym partnerem. Poza tym zainteresowania stanowią odskocznię od codziennego życia. Każdy mężczyzna takiej szuka. Na pewno lepsze jest wędkowanie, majsterkowanie czy czytanie książek niż siedzenie przed telewizorem z piwem. Tego ostatniego na pewno nie można uznać za hobby.

9 rzeczy, które musisz schować przed wizytą faceta w Twoim mieszkaniu

Lubi i dobrze traktuje dzieci i zwierzęta

To bardzo ważne, jeżeli marzysz o rodzinie. Poza tym odpowiednie traktowanie zwierząt z reguły świadczy o tym, że facet ma dobre serce.

Szanuje starsze osoby

Starsze osoby, podobnie jak dzieci i zwierzęta są słabszymi istotami. Traktowanie ich z szacunkiem i pomaganie im bardzo dobrze świadczy o człowieku. Tego samego możesz spodziewać się w stosunku do siebie i własnych pociech.

Nie przepada za imprezowym stylem życia i alkoholem

Jedno i drugie skreśla go jako kandydata na partnera. Imprezowicza nie będziesz często widywać w domu, a na dodatek możesz się po nim spodziewać skoku w bok. Jeżeli chodzi o skłonność do picia alkoholu, chyba nie trzeba nic wyjaśniać.

Jest pracowity i zaradny

O ile nie chcesz być osobą, na której głowie spoczywa utrzymanie rodziny, szukaj pracowitego i zaradnego faceta. Będziesz mogła spać spokojnie. On nie pozwoli, abyś sama dźwigała na sobie taki ciężar. Poza tym będzie ci też pomagał w domowych obowiązkach.

Troszczy się o ciebie

To oznaka tego, że jemu naprawdę na tobie zależy. Nie chodzi mu o przelotny romans. Ty jesteś dla niego ważna.

9 najgorszych błędów, które kobiety popełniają w początkowej fazie związku

Potrafi się komunikować

W związku to bardzo ważne. Facet, który nie potrafi się komunikować, jest porażką. Nigdy nie wiadomo, o co mu chodzi. Trudno do niego dotrzeć. Relacja z nim jest pełna nieporozumień i obopólnej frustracji. Tylko, że on nie zdaje sobie sprawy, że sam się do tego przyczynia.

Pokazałyśmy zdjęcia tej dziewczyny naszym kolegom. „Cudowna”
Pokazałyśmy zdjęcia tej dziewczyny naszym kolegom. „Cudowna” - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (10)

Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 1) 20.12.2018 00:24
dobra rada cioci mnie\ NIE MYŚL KURWA ZEROJEDYNKOWO NIE OKREŚLAJ CECH SŁOWAMI TO CZY KTOŚ JEST DOBRYM CZŁOWIEKIEM/PODOBA SIĘ NAM/COKOLWIEK INNEGO SIĘ WIE MY GOD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2018 00:22
xdddddddddddddddddddddddddddddddddddd r/cechyprawidłowofunkcjonującejistotyludzkiej
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.12.2018 22:54
1. Opiekuńczość 2. Zaradność 3. Ugodowość. To są trzy najważniejsze cechy u mężczyzny
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.12.2018 20:42
Wymagania i wymagania. Zasada 50/50 zawsze się sprawdza. Raz płacisz ty raz ja, raz ty zmywasz, raz ja. To naprawdę nic trudnego. Z drugiej strony ktoś kto stroni od imprez i rozrywek zostanie potem nazwany nudziarzem i sztywniakiem, i pewnie zostanie zastąpiony przez kogoś błyskotliwego i gadatliwego (który to z kolei nie będzie miał pozostałych wymaganych zalet). Związek to konsesus, z czegoś rezygnujesz i druga strona również, rzadko każdy dostaje dokładnie to czego szuka.
odpowiedz
Pomóżcie (Ocena: 5) 04.12.2018 14:09
Mój partner jest świetnym facetem, ale... niekiedy za dobrym i bezkrytycznym. Opiszę pewną sytuację i może któraś z Was mi coś doradzi, bo racjonalne rozmowy nie pomagają. Otóż najstarszy brat mojego chłopaka (ponad 40-letni typ z rozumkiem 15-latka, rozwodnik) ciągle wpieprza się w różne kłopoty. Np. brakuje mu kasy - mój facet mu daje (reszta rodzeństwa i rodzice już mają dosyć tego starego pie. rdoły), po raz drugi chyba stracił prawo jazdy (oczywiście, przez alkohol) - mój facet wszędzie go wozi. Ok, rozumiem pomoc, ale rzecz w tym, że ten typ niczego się nie nauczy! Nie wyciąga żadnych wniosków, a mój chłopak nawet go porządnie nie ochrzani, bo stary dureń jest uparty i uważa, że nikt młodszy (mimo że mądrzejszy) nie ma prawa zwracać mu uwagi. Tak, tylko że my tracimy na zachowaniu tego kretyna. Wybaczcie epitety, ale już nie mam cierpliwości. Co mogę zrobić? Martwię się też o przyszłość, bo z czasem zdrowie zacznie szwankować i podejrzewam, że mój chłopak będzie chciał sprowadzić tego niemotę do nas. Zrozumcie, nie chcę takiego garba i nie chcę sobie psuć życia przez kogoś, kto sobie je koncertowo popsuł.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie