5 powodów, przez które facet nie chce się z Tobą ożenić

Problem niekoniecznie musi tkwić w Tobie. W wielu przypadkach dotyczy on mężczyzny.
5 powodów, przez które facet nie chce się z Tobą ożenić
Fot. Unsplash
21.11.2018

„Lata mijają, a on się nie oświadcza” – ta myśl pojawia się u wielu kobiet. Zaczynają się one dziwić, że mężczyzna nie decyduje się na sformalizowanie relacji. Rozterkom często towarzyszy zniecierpliwienie, frustracja, strach i rozpacz. Kobiety nie wiedzą, na czym stoją. Niektóre czują się zwiedzione, bo mężczyzna w przeszłości deklarował chęć wzięcia ślubu.

Już wiadomo, dlaczego ludzie tkwią w nieudanych relacjach

Gdy sytuacja się nie wyjaśnia, kobiety przeważnie biorą sprawy w swoje ręce. Zaczynają rozmowy na temat ślubu, przeprowadzają śledztwo w tej sprawie i wymuszają obietnice. Reakcje facetów bywają różne. Zdarza się, że próbują odwlec poważną rozmowę w czasie, ale wielu zbiera się na odwagę i mówi, że nic z tego nie będzie.

Jeżeli on po latach zmienił zdanie, istnieje jakiś powód, który za tym stoi. Najlepiej zacząć szukać go w sobie, ale gdy wykluczysz tę opcję, należy przyjrzeć się baczniej partnerowi. Za jego odmową może się kryć jedna z następujących przyczyn.

Na pierwszym miejscu stawia wolność

Może to robić pod przykrywką nowoczesności, ale tak naprawdę jest stuprocentowym egoistą, który dba tylko o siebie. Partnerka jest dla niego wyłącznie dodatkiem. Spotyka się z nią, kiedy jemu się podoba i na jego warunkach. Ona biedna łudzi się, że będzie z tego coś poważnego. Po czym jeszcze rozpoznać takiego faceta? Nie chce zamieszkać z partnerką, nie uwzględnia jej w planach na przyszłość i nie dba o jej potrzeby. Gdy ma problem, nie może na niego liczyć.

Kocha swoją eks

Takich przypadków jest mnóstwo. Mężczyźni nie zawsze wiążą się z tymi kobietami, które kochają. Nie afiszują się ze swoimi uczuciami, dlatego aktualna partnerka może nigdy nie poznać prawdy. W męskich sercach rozgrywają się dramaty, o których wiedzą tylko oni sami. Mimo wszystko ich niektóre zachowania wskazują na zadurzenie w byłej. Na przykład facet jest często nieobecny duchem, gdy jest z aktualną partnerką. Ciekawi go wszystko, co dotyczy byłej, stara się utrzymywać z nią przyjacielski kontakt, chętnie służy jej pomocą.

Sygnały, które zwiastują, że... wkrótce się rozstaniecie

Jest wiecznym chłopcem

To mężczyzna niedojrzały do związku. Lubi romanse, zabawę, szaleństwo, ale wycofuje się, gdy zaczyna być mowa o deklaracjach czy zobowiązaniach. On kocha wolność i jest egoistą. Cechuje go jednak nieodparty urok. Kobiety mają ochotę zaopiekować się nim i dają się porwać jego stylowi życia. Dopiero po pewnym czasie przekonują się, że z tej relacji nic poważnego już nie będzie. Niestety zanim tak się stanie, wiele mu wybaczą. Gdyby jednak wiedziały, co wiąże się z jego zachowaniem, prawdopodobnie nigdy by się z nim nie związały. Na pewno nie jest to typ faceta, który nadaje się na męża. Zachowanie wiecznego chłopca może się wywodzić z trudnego dzieciństwa. W takim przypadku on zatrzymał się na danym etapie rozwoju emocjonalnego. Problem mógł też zostać wywołany przez nadopiekuńczych rodziców.

Szuka ideału

Facet szuka go przez całe życie. Jego partnerka musi być ideałem. Nie może mieć żadnej rysy na swoim wizerunku. Co ciekawe, w przypadku tego faceta powody odrzucenia kobiety bywają wręcz absurdalne. Jest on w stanie przyczepić się do wszystkiego. Może mu się nie spodobać jej głos, zbyt częste używanie jakiegoś wyrazu, sposób, w jaki skręca się jej grzywka, brak chęci do uprawiania sportu i wiele innych rzeczy. Za tym poszukiwaniem ideału kryją się kompleksy.

Dokładnie tylu partnerów warto mieć przed ślubem. Naukowcy podali konkretną liczbę

Poświęca swoje szczęście osobiste dla dobra innych

Przeważnie są to rodzice albo dzieci. Ten typ mężczyzny nierzadko już jako małe dziecko musiał przejąć rolę dorosłego i brał na siebie poważne obowiązki. Czuje się bardzo odpowiedzialny za swoich krewnych. Jest przyzwyczajony do tego, że im pomaga. Może to być zarówno pomoc finansowa, jak i wsparcie emocjonalne. To dla niego normalne. Miałby wyrzuty sumienia, gdyby nagle zajął się swoimi prywatnymi sprawami. Poświęca siebie i swoją partnerkę. W ogóle nie dostrzega dysproporcji, jaka ma miejsce w jego życiu.

 

Polecane wideo

Twierdzi, że udało jej się zdobyć idealnego faceta. Przystojny?
Twierdzi, że udało jej się zdobyć idealnego faceta. Przystojny? - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.58 / 5
yxxy (Ocena: 5) 06.05.2019 23:55
Do komentarza poniżej : 50% małżeństw w miastach się rozpada, a związki bez ślubu rozpadają się w 90%
odpowiedz
Jarosław Mądry (Ocena: 1) 18.01.2019 12:57
"Na pierwszym miejscu stawia wolność Może to robić pod przykrywką nowoczesności, ale tak naprawdę jest stuprocentowym egoistą, który dba tylko o siebie. Partnerka jest dla niego wyłącznie dodatkiem. Spotyka się z nią, kiedy jemu się podoba i na jego warunkach. Ona biedna łudzi się, że będzie z tego coś poważnego. Po czym jeszcze rozpoznać takiego faceta? Nie chce zamieszkać z partnerką, nie uwzględnia jej w planach na przyszłość i nie dba o jej potrzeby. Gdy ma problem, nie może na niego liczyć." TŁUMACZENIE tego punktu na język polski. Facet jest inteligenty, ogarnięty i zna swoja wartość. Wie, że małżeńska umowa formalno prawna nakłada na niego wyłącznie obowiązki, a nie daje żadnych przywilejów - w przeciwieństwie do kobiet. Zdaje sobie sprawę z tego, że 50% małżeństw w miastach się rozpada i w 80% o rozwody występują kobiety, zabierając dzieci i żądając przy tym wysokich alimentów na dzieci i często też na siebie. Jest to powodem najgorszego stresu dla mężczyzny, a czasem też samobójstw. W związku z tym woli szczery, oparty na rzeczywistym partnerstwie związek, o który muszą starać się obie strony. Jeżeli kobiecie się odwidzi, nie musi ponosić żadnych kosztów trwającego często parę lat rozwodu i nie musi też płacić żadnych alimentów na byłą żonę (ewentualnie tylko na dzieci).
zobacz odpowiedzi (1)
j (Ocena: 5) 22.11.2018 17:43
Mysle ze trzeba zwiazek ratowac.Nie wolno sie poddawac,szkoda tych lat spedzonych. Nie warto zmieniac partnera tylko po prostu zmienic wlasne myslenie i zrozumiec ze wszystko z czasem sie zmienia,nie zawsze beda nam towarzyszyc motylki w brzuchu.Jezeli jest w nas jeszcze wola milosci to z pewnoscia sie uda.I rozmowy,to jest najwazniejsze.A kiedy jednak ta milosc gasnie,to zostaje przyjazn ktora tez jest cenna.Samo zycie;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.11.2018 13:23
jak to milo ze kazdy wymieniony punkt lezy po stronie faceta ;) no tak przeciez jest z idealem ;)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 21.11.2018 09:18
Ludzie myślą że ślub i dzieci to takie piękne, fajne i hop-siup. Ja nie mam ślubu, ale wyobrażam sobie jaką pracę trzeba w to wszystko włożyć, jak zmienia się życie i jak ciężko się z tego w razie czego wypisać. Ślub to kiepski pomysł.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie