Nie stosuj antykoncepcji, bo zachorujesz na raka. Tego uczą w polskich szkołach

Lekarstwem na niepłodność ma być z kolei naprotechnologia albo adopcja.
Nie stosuj antykoncepcji, bo zachorujesz na raka. Tego uczą w polskich szkołach
Fot. iStock
05.11.2018

W krajach Zachodu to norma, a w Polsce wciąż temat tabu. Edukacja seksualna z prawdziwego zdarzenia nigdy w naszym kraju nie funkcjonowała. Wychowanie do życia w rodzinie kwestię intymności traktuje po macoszemu, co od lat wzbudza powszechną krytykę. Ale okazuje się, że może być jeszcze gorzej.

Zobacz również: O czym dzieci uczą się na lekcjach wychowania do życia w rodzinie? Najgłupsze cytaty z podręcznika!

Kiedyś o antykoncepcji prawie w ogóle się nie mówiło, a dziś się nią straszy - wynika z informacji, do których dotarł serwis oko.press. Te są jednak niepełne, bo Ministerstwo Edukacji odmawia odpowiedzi na pytanie, czego uczy młodych Polaków. Realizowany aktualnie program „W stronę dorosłości” owiany jest wielką tajemnicą.

Redakcja portalu próbowała poznać treść prowadzonych w szkołach warsztatów. Najpierw resort poinformował, że nie może tego zrobić: „Ze względu na metody pracy ważne jest, aby uczniowie nie znali treści kolejnych zajęć przed udziałem w nich”. Później pojawiła się inna wymówka: plik jest za duży, żeby przesłać go mailem.

Nie oznacza to jednak, że o treści warsztatów nie wiadomo nic. Ogólny zarys zdradza prezentacja przygotowana przez uczniów jednego z mazowieckich liceów. Oko.press odnalazło na stronie szkoły prezentację o takim samym tytule, jaki nosi program - „W stronę dojrzałości”. Wiele wskazuje na to, że licealiści na kilku slajdach streścili to, czego dowiedzieli się w trakcie jego realizacji.

Zobacz również: Tego uczą na WDŻ: Ciało kobiety to gleba, prezerwatywy są złe, a dziewczynki wolniej myślą (Cytaty z podręcznika)

Najpierw dowiadujemy się, że antykoncepcja to „ryzykowna sytuacja” porównywalna z paleniem papierosów, zbyt wczesną inicjacją i dużą liczbą partnerów seksualnych:

źródło: liceumurle.pl

Z kolejnego slajdu wynika, że antykoncepcja wywołuje niepłodność i może powodować raka:

źródło: liceumurle.pl

Sposobami leczenia bezpłodności mają być za to - naturalna prokreacja (naprotechnologia) czy adopcja dziecka. Ewentualnie in vitro:

źródło: liceumurle.pl

To nie koniec. Jakiś czas temu redakcja serwisu dotarła też do filmów szkoleniowych dla nauczycieli, z których wynika, że:

- prezerwatywy i tabletki antykoncepcyjne są toksyczne i szkodliwe dla zdrowia,
- antykoncepcja jest powodem rozwodów,
- wczesna inicjacja seksualna prowadzi do samobójstw,
- relacje homoseksualne są nietrwałe,
- a zapłodniona komórka jajowa komunikuje się ze swoją „matką”.

Nie powinno zatem dziwić, dlaczego resort edukacji unika informowania o szczegółach programu. Eksperci nie pozostawiliby na nim suchej nitki. Wsród partnerów projektu są wyłącznie organizacje katolickie i pro-life, a więc w publicznych szkołach prezentowany jest konkretny światopogląd. Nie zawsze mający wiele wspólnego z nowoczesną wiedzą.

Zobacz również: Seks tylko po ślubie, antykoncepcja jak aborcja, katolicka moralność - oto nowe podstawy WDŻ!

Najdziwniejsze ilustracje z książek do edukacji seksualnej. Na to muszą patrzeć dzieci
Najdziwniejsze ilustracje z książek do edukacji seksualnej. Na to muszą patrzeć dzieci - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (37)

Ocena: 4.35 / 5
biedronka (Ocena: 1) 18.11.2018 15:28
Jak czytam takie wzdety to mi się nóż w kieszeni otwiera. Chetnie spotkałabym się z osobą która wymyśla podobne bzdury a dodatkowo wpływa na rozprzestrzenianie się tego po młodzieży która nieświadoma prawdy będzie unikać zabezpieczeń hormonalnych a w efekcie bedą rodzic sie kolejne niechciane dzieci czyli wzrost populacji na czym w ostatnim czasie zależy rządowi. Edukacja seksualna powinna byc wprowadzana do szkół i to bez wątpienia ale powinna być ona sprawdzona i poparta badaniami a nie bzdurami wyssanymi z palca. Po pierwsze jaki rak piersi przy hormonach, po drugie toksyczne to są te informacje a nie tabletki, po trzecie jakie problemy z zajsciem w ciaze po odstawieniu hormonow, po czwarte "zdrowe kobiety" to pojecie bardzo obszerne nie wyjasniajace tak naprawde niczego, po piąte nigdzie nie jest powiedziane ze zabezpieczanie sie przed ciążą oznacza seks z wieloma osobami. To jak ktos zyje zalezy tylko i wylacznie od niego a nie od tego czy zabezpiecza sie przed ciąża. Sama biore tabletki vines, biore je bo mam stalego partnera, jestesmy zareczeni ale nie mamy jeszcze warunkow na dziecko dlatego sie zabezpieczamy. Porobilam wszelkie mozliwe badania, rozmawialam z lekarzem i poszukalam odpowiednich badan by byc pewną że nic mi nie zaszkodzi. To bardzo dobre lekkie tabletki nowej generacji z mala iloscia hormonow ktore prawidlowo przyjmowane zabezpieczaja przed ciążą a nie powoduja skutków ubocznych. Jestem z nich bardzo zadowolona i nie zamierzam ich zmieniac na nic innego
odpowiedz
Marwina (Ocena: 5) 15.11.2018 00:39
Uważam, że edukacja seksualna w szkołach jest bardzo potrzebna! Dziewczęta powinny wiedzieć, że mają możliwość antykoncepcji, również tej hormonalnej, bo są takie tabletki jak Vibin mini, które dzięki temu, że zawierają niższą dawkę hormonów, są polecane właśnie jako pierwsza antykoncepcja.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.11.2018 20:28
qrwa - sposoby leczenia bezplodnosci - adopcja dziecka - a jak sie leczy migrene ? malujac przedpokoj ?
odpowiedz
Anja (Ocena: 1) 05.11.2018 15:15
Ludzie nie dajcie oglupiac Waszych dzieci. Za rok wszyscy myślący muszą isc do urn, musimy powstrzymac to szalenstwo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.11.2018 12:22
Unikaj ryzykownych sytuacji! Czyli unikaj antykoncepcji. Jak można takie coś radzić w kontekście unikania ryzyka?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie