Typowe zachowania kobiet, których mężczyźni nie są w stanie zrozumieć

Porozumienie w tych sprawach trudno osiągnąć.
Typowe zachowania kobiet, których mężczyźni nie są w stanie zrozumieć
Fot. iStock
05.03.2019

Zakochani czasami mówią, że łącząca ich więź pozwala na czytanie sobie w myślach. Oczywiście nie jest to prawda. Nikt nie potrafi czytać w myślach drugiemu człowiekowi. Nawet wtedy, gdy kobieta i mężczyzna uważają siebie za połówki tej samej pomarańczy. Takie wyznania najczęściej są efektem idealizowania związku. A jak wiadomo, związków idealnych nie ma. Nawet w tych najbardziej idealnych prędzej czy później pojawią się drobne zgrzyty i problemy.

„Moja żona to leń. Przez lata do niczego nie doszła. Ja jestem dyrektorem dużej firmy, a ona...”

Wiele z nich jest spowodowanych odmiennością w myśleniu kobiet i mężczyzn. Tej różnicy nie przeskoczą nawet najbardziej zgodne i zakochane pary. Kobiety naprawdę są z Wenus, a faceci z Marsa. Dlatego kluczem do rozwiązania pewnych problemów jest chęć zrozumienia drugiej połówki i wiedza na temat, jak ona myśli.

Poniżej znajdziesz kilka przykładów zachowań typowo kobiecych, które trudno zrozumieć facetom. Czego zatem nie pojmują albo opatrznie rozumieją faceci? Dowiedz się, a wasze życie stanie się mniej skomplikowane.

#1

On nie rozumie, kiedy ty mówisz, że nie masz się w co ubrać. Po otworzeniu twojej szafy widzi, że jest zapełniona. Musisz mu wytłumaczyć, że niektóre rzeczy są już niemodne, w innych byłaś widziana kilka razy, a reszta jest nieodpowiednia z jeszcze innych powodów. Nawet po takim wyjaśnieniu facet może nie być do końca przekonany, ale przynajmniej załapie tok twojego myślenia.

#2

Dziwi się, że masz potrzebę opowiedzenia o wszystkim, co nowego się wydarzyło, swojej najlepszej przyjaciółce. Faceci są bardziej oszczędni w wyznaniach. Nie spotykają się specjalnie na plotki, chociaż robią to przy nadarzających się okazjach.

#3

Facet nie rozumie, kiedy wzorując się na koleżance, decydujesz się na remont kuchni, kupujesz sobie coś nowego albo zapisujesz na jakiś kurs. U kobiet wynika to z zazdrości i chęci dorównania innym. Nikt nie lubi czuć się gorszy. Zwłaszcza kobieta.

#4

Mężczyzn dziwi to, że kobiety pragną mieć ślub idealny. Co prawda nie każdej kobiecie tak na tym zależy, ale dla wielu to sprawa życia i śmierci. Częściowo wynika to z chęci bycia chociaż raz gwiazdą wieczoru. Czasami mają na to wpływ marzenia z dzieciństwa o pięknej ceremonii. Facet nie potrzebuje do szczęścia tych wszystkich kwiatów, tańców i suto zastawionego stołu, ale kobieta tak.

Na te sekrety w związku możesz sobie pozwolić. A nawet powinnaś!

#5

Mężczyźni nie mogą zrozumieć, dlaczego kobiety co jakiś czas wszystko przestawiają, kupują gadżety dekoracyjne i nowe meble. Dla nich wszystko mogłoby zostać po staremu. Po co kupować nową szafę, skoro stara jest dobra? Po co wymieniać firanki, skoro stare wyglądają nieźle? Właśnie takim myśleniem kierują się faceci.

#6

Do facetów nie zawsze dociera, że ich próby pocieszenia kobiet, które polegają na opowiadaniu głupich dowcipów i łaskotaniu, nie działają. Wręcz przeciwnie – irytują.

#7

Niektórzy mężczyźni nie rozumieją, po co kobietom makijaż. Ich argument? „Przecież ich tak się ściera”. Poza tym oni nie wiedzą, że kobiety pragną czuć się atrakcyjne nawet wtedy, kiedy nie wychodzą na wielką galę, ale na zwykłą kawę z koleżanką.

#8

Widząc, że kobieta przegląda biżuterię online albo katalogi ślubne, od razu zaczyna myśleć, że oczekuje zaręczyn z jego strony. Nie rozumie, że robi to dla czystej przyjemności oglądania. Nie bierze pod uwagę żadnych innych opcji.

#9

Niektórzy faceci nie rozumieją też kobiecej pasji do podróżowania. Najchętniej siedzieliby w swoich czterech kątach, a podróżowanie jest dla nich bezsensowne. Dla nich wszystko wygląda tak samo. Na dodatek według wielu mężczyzn to strata pieniędzy.

5 rzeczy, o których faceci myślą, ale... nie mówią o tym swoim dziewczynom

#10

Kolejna rzecz, której często nie rozumieją faceci, to zmiana fryzury. Oni woleliby, aby kobieta pozostała przy tej, w której ją poznali. Eksperymenty z włosami to dla nich przesada. Są ryzykowne, trzeba za nie zapłacić, a na dodatek niektóre niszczą włosy.
 

Polecane wideo

Najbardziej pożądany singiel na świecie. 25-latek uwodzi nie tylko urodą
Najbardziej pożądany singiel na świecie. 25-latek uwodzi nie tylko urodą - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.03.2019 11:07
Chyba jestem facetem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.03.2019 07:38
Prawda. Zwłaszcza z tymi zmianami mebli, remontowaniem i kupowaniem pierdzieluchów. No i z podróżowaniem. Nie byłbym w stanie być z kobietą którą nosi i wymyśla "atrakcje" typu weekend w Londynie, dzięki któremu zamiast wypoczęty, byłbym wykończony podróżą i tą całą bieganiną. Albo urlop na końskim grzbiecie przez Ałtaj. A sama się durna babo telepaj w niewygodnym siodle przez kilka godzin dziennie w palącym słońcu.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie