Gdy facet przestaje się starać...

Spokojnie, to Ty jesteś panią tej sytuacji.
Gdy facet przestaje się starać...
Fot. iStock
16.12.2018

Czy to podczas rozwijania znajomości, czy już w trakcie związku faceci mogą zachowywać się w sposób nie do przyjęcia dla kobiety. Chodzi o okazywanie lekceważenia. Przejawia się ono w milczącym telefonie, lakonicznych odpowiedziach SMS-owych, częstym odwoływaniu/przekładaniu spotkań, notorycznym spóźnianiu się na spotkania bez dobrego wyjaśnienia i wielu innych. Wszystko zależy od przypadku.

5 rzeczy, o których faceci myślą, ale... nie mówią o tym swoim dziewczynom

Co prawda powody mogą być różne (na przykład on chce sprawdzić twoje uczucia), ale niezależnie od nich, jako kobieta, musisz zachować szacunek do samej siebie. Jeżeli pozwolisz mu na lekceważenie, trudno ci będzie zmienić jego zdanie na twój temat. Bo nawet jeśli powód jest istotny, masz prawo do wyjaśnienia sytuacji. On doskonale o tym wie. Dlatego tak ważne jest zachowanie godności.

Ponieważ te męskie zagrywki są często spotykane, przygotowałyśmy krótki poradnik na temat tego, jak reagować na bezczelne zachowanie mężczyzny. Zastosuj się do rad i czekaj. Nie skreślaj go od razu. Daj mu trochę czasu na kolejny ruch.

Wysyłaj mu lakoniczne SMS-y

Pisz w takim samym tonie, jak on. Jeżeli przez dłuższy czas wysyła ci niedbałe w pisowni i lakoniczne teksty, a do tego nie kontaktuje się z tobą w inny sposób, zakończ tę znajomość. Szkoda czasu. Poczekaj aż zacznie się bardziej starać i da ci dobre wyjaśnienie swojego zachowania.

Nie kontaktuj się z nim

Poczekaj, aż on zacznie o ten kontakt zabiegać. I to w odpowiedni sposób. To znaczy zaprosi cię na fajną randkę oraz postara się, aby spędzone z nim chwile były niezapomniane. Ty sama trzymaj się z daleka od telefonu.

Zadawaj się częściej z przyjaciółmi płci męskiej

Idź na piwo z kumplem w znane miejsce. Nawet jeśli twój luby albo jego znajomi nie zobaczą cię z nim, poproś swojego towarzysza o zameldowanie się z tobą na Facebooku albo selfie. Możesz być pewna, że twój wybranek oszaleje z zazdrości, gdy to zobaczy.

Zrób sobie nowe zdjęcie profilowe...

... i zamieść je na Facebooku i Instagramie. Postaraj się, aby wyglądać na nim najlepiej, jak potrafisz. Zaangażuj jakiegoś znajomego, który potrafi robić fajne zdjęcia. Niech twój widok powali twojego wybranka na kolana.

Miłość na walizkach. Jak żyje się w związku na odległość?

Prowadź życie towarzyskie

Nie siedź sama i nie zajadaj smutków słodyczami. Wyjdź ze znajomymi albo poszukaj nowego towarzystwa. Dokumentuj te chwile, a dowody zamieszczaj w mediach społecznościowych. Niech facet wie, że świetnie się bez niego bawisz i jego zachowanie nie robi na tobie wrażenia.

Przykładaj większą uwagę do tego, jak wyglądasz na mieście

Na wypadek spotkania jego albo jego znajomych będziesz świetnie wyglądać. On raczej nie przejdzie obojętnie, jeżeli zobaczy cię w takim stanie. Zacznie się też prawdopodobnie zastanawiać, dla kogo się tak wystroiłaś. W ten sposób również wzbudzisz jego zazdrość.

Postaraj się o nim nie myśleć

Zrób to dla własnego dobra. Zła wiadomość jest taka, że powyższe chwyty mogą na niego nie zadziałać. Niewykluczone, że nie był tobą zainteresowany na poważnie albo zastosowałaś się do rad zbyt późno. Musisz wziąć to wszystko pod uwagę i dopasować do swojej sytuacji. Dlatego nie myśl o nim za dużo. Zastanów się raczej, co dobrego możesz zrobić dla siebie. Jeżeli złapiesz się na myśleniu o nim, odrzuć te myśli i przejdź do czynności, z której będziesz mogła odnieść dla siebie korzyść. Dobrym pomysłem są ćwiczenia fizyczne, spotkanie z przyjaciółką albo coś innego, co sprawi ci przyjemność.

Nie reaguj od razu, gdy się odezwie/pojawi

Załóżmy, że twoje działanie przyniesie odpowiedni skutek i on na nowo pojawi się w twoim życiu. Skruszony, z przepraszającą miną i kwiatkiem. Co wtedy zrobić? Przede wszystkim zastanów się nad jego wyjaśnieniem. Jeżeli jest wątpliwe, odpuść sobie tę znajomość, nawet jeśli boli cię serce. Prędzej czy później i tak zawiedziesz się na tej znajomości. Jeżeli jednak on wydaje ci się bardzo szczery, żałuje, że cię tak potraktował i ma dobre usprawiedliwienie, daruj mu winę. Zrób to stopniowo. Przez jakiś tydzień, może trochę dłużej, zachowuj dystans i sprawdzaj go. Niech wie, że nie może pogrywać sobie z tobą w taki sposób.

Spław go, gdy odezwie się po bardzo długim czasie

Być może on odezwie się do ciebie w momencie, gdy straciłaś już nadzieję i dawno go skreśliłaś. To znaczy po miesiącu, a może nawet dłużej. Takie przypadki się zdarzają, ale przeważnie nie oznaczają niczego dobrego. Po prostu on się sparzył z inną kobietą. Jakaś znajomość, na którą liczył, nie wypaliła. Albo nie znalazł nikogo fajniejszego. Daj z nim sobie spokój. To nie jest typ, z którym można zbudować coś trwałego. Nie możesz też wiedzieć, że nagle nie odejdzie do innej.

Wszyscy mu się dziwią, że ją poślubił. On szczupły i przystojny, a ona...

Zacznij chodzić na randki

Po dłuższym czasie oczekiwania najlepiej będzie zamknąć tamten etap. Daj sobie szansę na poznanie kogoś nowego. Nie oglądaj się za siebie i zacznij spotykać się z innym.

Jej narzeczony zginął tragicznie przed ślubem. Uczciła jego pamięć wzruszającą sesją zdjęciową
Jej narzeczony zginął tragicznie przed ślubem. Uczciła jego pamięć wzruszającą sesją zdjęciową - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 4.38 / 5
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 07:38
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )I
odpowiedz
Maczo (Ocena: 5) 20.12.2018 08:18
To działa też w drugą stronę? Moja kobieta chodzi na dyskoteki i wraca na drugi dzień wieczorem. Ona ma 35 lat
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 18.12.2018 06:32
Te, duraj, ile masz lat?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.12.2018 13:45
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.12.2018 08:22
to rady dla kilkunastoletnich dziewczynek nie kobiet - w tytule powinno byc chlopiec a nie facet
odpowiedz

Polecane dla Ciebie