8 rzeczy, których nie możesz wyśmiewać u faceta

Faceci są bardzo wrażliwi. Żartowanie z niektórych spraw może ich bardzo zaboleć i przekreślić waszą relację. Niewykluczone, że raz na zawsze.
8 rzeczy, których nie możesz wyśmiewać u faceta
Fot. Unsplash
05.11.2018

Męskie ego jest bardzo wrażliwe. To, co nam się wydaje śmieszne, dla mężczyzn może być poważną sprawą, z której nie wypada stroić sobie żartów. Faceci bardzo przeżywają, gdy dziewczyny tak się zachowują. Przeważnie nie pokazują tego po sobie. Robią dobrą minę do złej gry. W głębi duszy będą jednak zranieni. Uraz może pozostać im na bardzo długo, nawet na zawsze.

Co zrobić, aby on nigdy nie zakochał się w innej? 7 bezcennych rad

Na zranieniu męskiej dumy ucierpi także miłosna relacja. Facet zacznie inaczej patrzeć na kobietę. Już nie tak bezkrytycznie. Do związku wkradnie się żal i poczucie bycia nierozumianym. Kobiecie trudno będzie odbudować dobre wrażenie i dawny poziom intymności. O ile w ogóle zorientuje się, że zraniła faceta swoim beztroskim zachowaniem.

Najlepiej do niego nie dopuszczać i dwa razy ugryźć się w język, zanim wypowie się jakąś uwagę albo roześmieje. Podstawą jest jednak zapoznanie się z listą rzeczy, z których nie można żartować ze względu na uczucia mężczyzny. Oto one.

Cechy wyglądu

My, kobiety, mamy większy wpływ na wygląd. Możemy się umalować, założyć szpilki albo wyszczuplającą bieliznę. Faceci tego nie robią. A nawet gdyby tak było, są cechy wyglądu, których nie mogą poprawić. Na przykład wzrost. Żartowanie z nich sprawia mężczyznom ogromną przykrość, gdyż tak samo, jak kobiety, mają kompleksy. Nawet „niewinne” żarciki mogą ich zranić.

Niższe zarobki

Faceci bardzo przejmują się tym, że zarabiają mniej od swoich kobiet. Nie zawsze wynika to z lenistwa czy braku ambicji. Zdarzają się prawdziwi pasjonaci, dla których pasja jest ważniejsza niż zarobki. Podobnie jak dobra atmosfera, normalne godziny pracy i wiele innych. Nie wyśmiewaj go. Raczej dopinguj i zachęcaj do rozwoju. Wyśmiewanie przyniesie odwrotny efekt.

Krewni

Rodziny się nie wybiera. Twój facet może mieć w najbliższym otoczeniu „nieciekawych” krewnych. Na przykład alkoholików, osoby upośledzone, wielokrotnych rozwodników i tak dalej. Wiadomo, nie ma się czym chwalić. Z drugiej strony to nie wina faceta. Najbliżsi, a zwłaszcza rodzice i rodzeństwo, to (przeważnie) dla nich świętość. Szanuj ich tak samo, jak on ich szanuje.

Najdziwniejsze rzeczy, jakie faceci uwielbiają w kobietach. Marzą o TAKIEJ dziewczynie

Hobby

Jego hobby może wydawać ci się głupie, bezsensowne, beznadziejne. Może nawet masz rację, myśląc o nim w ten sposób. Nie zmienia to jednak faktu, że hobby jest ważnym elementem życia faceta. Stanowi dla niego pewną wartość. Wyśmiewanie go zaboli. To trochę tak, jakbyś wyśmiewała jego, bo w końcu dla niego takie hobby ma znaczenie i jest warte uwagi oraz poświęcenia czasu.

Prezenty, które otrzymujesz

Nie zawsze będą trafione i gustowne. Jeżeli takie otrzymujesz, nie możesz mieć pewności, że on skąpi albo się nie stara. Sprawdź to, zanim go oceniasz. Nawet gdy będziesz bardzo zniesmaczona, trzymaj emocje na wodzy. A już o wyśmiewaniu nie ma mowy. Niewykluczone, że ten brzydki prezent jest jego rodzinną pamiątką albo po prostu nie ma gustu.

Styl ubierania się

Jeżeli naprawdę jest okropny, weź go na zakupy i doradź, w czym fajnie będzie wyglądał. Nie krzyw się na jego widok, nie krytykuj i nie wyśmiewaj. Są różne powody, dlaczego on ubiera się beznadziejnie. Raczej pokaż mu, że może wyglądać inaczej.

11 umiejętności, które faceci bardzo cenią w kobietach

Nawyki

Facet może mieć dziwne nawyki, ale nie zawsze są jego winą. Często leży ona w wychowaniu albo w towarzystwie, w którym się obraca/obracał. Zwróć mu dyskretnie uwagę, ale powstrzymaj się od kpiny.

Imię/nazwisko

Co prawda jedno, jak i drugie można zmienić po ukończeniu odpowiedniego wieku, ale niektórzy ludzie nie widzą takiej potrzeby. Być może wśród nich jest twój facet. Zarówno on, jak i inni zasługują na szacunek i pełną akceptację. Wyśmiewanie będzie w takim przypadku przejawem braku kultury z twojej strony.

Polecane wideo

Ten niepozorny chłopak twierdzi, że dziś wygląda jak IDEAŁ. Zoperował całą twarz
Ten niepozorny chłopak twierdzi, że dziś wygląda jak IDEAŁ. Zoperował całą twarz - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 20.12.2018 00:31
a czy to nie tak że ogólnie no u ludzi xdd?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.11.2018 22:40
Kiedyś przy ostrej kłótni z mężem, ze złości powiedziałam mu, że prawdziwy mężczyzna zarabia 8000+. odpowiedział, że prawdziwa kobieta powinna umieć gotować i mieć biust. I wiecie jak to sie skończyło? Upojną nocą na zgodę. Bo żadne z nas nie jest idealne, więc nie mamy prawa od innych żądać wszystko.
odpowiedz
Janek (Ocena: 5) 05.11.2018 13:20
Krótko mówiąc kobieta nie powinna stosować żadnej krytyki wobec faceta. Powinna być posłuszna i tyle w temacie. Jeśli mężczyzna będzie ciekawy kobiecego zdania to po prostu spyta się jej i przyjmie to do wiadomości :)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 05.11.2018 11:27
jezusmaria, więc mam skakać jak na skorupkach od jajka wokół biedniego faceta bo on się nie pozbiera po żartach? ja często krytykuję ubrania mojego chłopaka, poprostu się z niego naśmiewam a on mi odpowiada tak samo. trochę dystansu do siebie ludzie
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 05.11.2018 07:17
a u kobiet mozna te cechy wyśmiewać? co za denny artykuł.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie