Flirtuj z facetami W TEN SPOSÓB, a szybko znajdziesz miłość!

Jak rozmawiać z mężczyzną, aby się Tobą zainteresował i nie mógł przestać o Tobie myśleć? Oto podstawy udanego flirtu.
Flirtuj z facetami W TEN SPOSÓB, a szybko znajdziesz miłość!
Fot. iStock
12.10.2018

Istnieje mnóstwo porad na temat tego, jak powinno się flirtować, aby zdobyć czyjeś zainteresowanie - utrzymanie kontaktu wzrokowego przez 2 sekundy, czerwona sukienka, muśnięcie ramienia przystojnego nieznajomego. W tym wszystkim jednak popełniamy jeden, podstawowy błąd.

Zobacz także: PSYCHOZABAWA: Wybierz z listy JEDNEGO faceta i sprawdź, jak to o Tobie świadczy!

Idea tkwi bowiem nie w tym, w jaki sposób flirtujemy, ale z KIM staramy się nawiązać nić porozumienia.

W końcu wokół nas jest tak wiele singli, że co rusz uśmiechamy się do kogoś innego. Flirtujemy z wieloma facetami, często tracąc na to czas i energię. Eksperci uważają, że powinniśmy starać się nawiązać kontakt z osobami równie atrakcyjnymi co my. Brzmi próżnie? Nic bardziej mylnego. Udowodniono, że największą szansę powodzenia mają związki, w których partnerzy są po prostu w równym stopniu atrakcyjni.

Co więc to oznacza w praktyce? Jak się pewnie domyślacie: że warto szukać potencjalnego partnera wśród mężczyzn o podobnej atrakcyjności.

Oczywiście, do stworzenia wartościowego związku potrzeba także innych czynników - jak dojrzałość emocjonalna, porozumienie, doskonała komunikacja. Jednak to na wygląd zewnętrzny i zachowanie na początku zwracamy uwagę i to na ich podstawie często zawieramy znajomość. A skoro dobranie się odpowiednio pod tym względem daje większe szanse na stworzenie udanej relacji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować! Chyba się z nami w tej kwestii zgodzicie?

Co więc powinnyście zrobić?

Atrakcyjność to nie tylko wygląd zewnętrzny

Atrakcyjność to także sposób zachowania. Jeśli jesteś nieśmiałą osobą, nie szukaj partnera wśród największej duszy towarzystwa. Istnieje bowiem spore prawdopodobieństwo, że na dłuższą metę się nie dogadacie. To samo dotyczy nastawienia do życia. Jesteś wieczną optymistką, a jakimś cudem trafiłaś na skrajnego pesymistę, żywiąc nadzieję, że go odmienisz? Moja Droga, nie zrobisz tego, a co więcej na własne życzenie stracisz całe mnóstwo pokładów energii, które mogłabyś spożytkować w zupełnie inny, lepszy sposób.

Nie powielaj wciąż tych samych błędów

Bardzo często mylimy silny pociąg fizyczny z potwierdzeniem, że ten facet jest idealnym materiałem na miłość życia. Tym samym zaczynamy angażować się emocjonalnie, a co za tym idzie przestajemy realnie oceniać sytuację. Do czego to prowadzi? Po pierwsze, do powielania wciąż tych samych błędów. Po drugie, do rezygnacji z własnych wartości. Zaczynasz bowiem robić wszystko, aby utrzymać przy sobie partnera, który tak naprawdę do ciebie nie pasuje. Nie widzisz jednak tego, bo jesteś zbyt zaślepiona. Dlatego nie wpadaj od razu jak śliwka w kompot. Bezpieczniej będzie zachować pewien dystans, a nawet od czasu do czasu flirtować z kimś innym. W ten sposób zachowasz niezbędną trzeźwość umysłu.

Szczera lista wymagań

I wreszcie mit, który musi zostać obalony. Nie myśl, że musisz całkowicie obniżyć swoje wymagania, aby być w związku! Tak naprawdę, w głębi duszy wiesz, czy ktoś na ciebie zasługuje, czy nie. Dlatego nie uginaj się wbrew sobie. On sprawił, że już na pierwszej randce nie czułaś się zbyt wyjątkowo? To nie jest więc facet dla ciebie. Najlepszym sposobem jest wypisanie na kartce rzeczy, które nie podlegają żadnym negocjacjom.

Na przykład możesz z listy wyrzucić obowiązek przyniesienia kwiatów na pierwsze spotkanie, ale zostaw na niej szacunek do kelnera w restauracji.

I najważniejsze - ZAUFAJ SWOJEJ INTUICJI. Ty tak naprawdę najlepiej wiesz, kiedy coś jest nie tak.

Dlatego słuchaj siebie i swoich potrzeb, i pamiętaj - to ty jesteś najważniejsza.

Zobacz także: Najdziwniejsze rzeczy, jakie faceci uwielbiają w kobietach. Marzą o TAKIEJ dziewczynie

Polecane wideo

Jej narzeczony zginął tragicznie przed ślubem. Uczciła jego pamięć wzruszającą sesją zdjęciową
Jej narzeczony zginął tragicznie przed ślubem. Uczciła jego pamięć wzruszającą sesją zdjęciową - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 3.93 / 5
gość (Ocena: 5) 16.10.2018 14:54
zeby wymagac trzeba wpierw soba cos reprezentowac - i nie chodzi tu o dziubki i wypiety tylek na insta czy fb - pusty beben z dziubkiem czy bez nadal bedzie pusty
odpowiedz
ksienszniczka kraszyna (Ocena: 5) 16.10.2018 14:50
och jaka jestem cudowna, bez 10k na reke do mnie nie podchodz ....kraszyna wracaj na kase bo robi sie kolejka !!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.10.2018 08:08
Jestem po ślubie 3 miesiące ( znamy się 10 lat) a zakochałam się w innym bez pamięci jak mniemam z wzajemnością - to jest dopiero straszne jak nie możesz patrzeć na świeżo poslubionego męża...
zobacz odpowiedzi (5)
Alfa (Ocena: 1) 12.10.2018 16:29
Rada dla kobiet. Lodzik na pierwszej randce, a szybko znajdziecie miłość :)
zobacz odpowiedzi (1)
Byk (Ocena: 5) 12.10.2018 07:12
Ale jak zmierzyć własną atrakcyjność? Zwłaszcza, gdy obiektywny obraz maskują silne kompleksy?
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie