Faceci nie mają wątpliwości: Kobiety w wieku 18-29 lat są najłatwiejsze

Próbowali odgadnąć, ile razy w miesiącu się kochamy. Coś poszło nie tak...
Faceci nie mają wątpliwości: Kobiety w wieku 18-29 lat są najłatwiejsze
Fot. Unsplash
28.09.2018

Często słyszymy, że najmłodsze pokolenie nie kieruje się w życiu żadnymi zasadami. Ma być prosto, łatwo i przyjemnie. Wszystko robimy dla korzyści, a moralność traktujemy jedynie jako przeszkodę na drodze do realizacji swoich marzeń i celów. Nie szanujemy innych, a nawet samych siebie. Cechuje nas zachłanność i niepohamowana rozwiązłość.

Zobacz również: Teraz wszyscy robią TO „na ślimaka”. Prosta pozycja, która daje maksymalną rozkosz

Ile w tym prawdy? Okazuje się, że im głośniej się o tym mówi, tym więcej z nas uznaje to za fakt. Najlepszym dowodem są wyniki sondażu przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii przez ośrodek badawczy Ipsos. Ankieta wykazała, jak niewiele wspólnego mają zazwyczaj stereotypy z rzeczywistością.

Respondentów płci męskiej zapytano m.in. o to, ile razy w miesiącu, według nich, kochają się kobiety w wieku 18-29 lat.

fot. Thinkstock

Młodzi panowie nie mają o nas najlepszego zdania. Postrzegają swoje rówieśnice jako osoby bardzo towarzyskie, czy wręcz łatwe. Według nich pełnoletnia dziewczyna, która nie ukończyła jeszcze 30 lat, statystycznie ląduje w łóżku z partnerem (a raczej partnerami) 22 razy miesięcznie. Czyli niemal codziennie. Najmłodsi badani przekonują, że nawet 33 razy.

Nasze wyliczenia są bardziej zbliżone do rzeczywistości. Zapytane o to samo kobiety podały średnią liczbę 12 stosunków w miesiącu. A jaka jest prawda? Wiarygodne badania wykazały, że upojna noc zdarza nam się zdecydowanie rzadziej. Statystycznie 5 razy w miesiącu, kiedy mamy od 18 do 29 lat.

Zobacz również: Policzyli, ile jest dziewic wśród 26-latek. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał

Co ciekawe, płeć przeciwna nie jest podejrzewana aż o taką rozwiązłość. Ankietowani obojga płci stwierdzili, że młodzi mężczyźni kochają się 14-15 razy w ciągu 4 tygodni. Prawdziwa wartość to również 5.

fot. Thinkstock

Skąd bierze się taka różnica w postrzeganiu i dlaczego młodym kobietom zarzuca się „łatwość”?

Ma to związek z tym, co pokazują media i szerzej - ogólnie pojęta kultura masowa. Docierające do nas informacje układają się w jedną całość. Kobiety w mediach, popkulturze i reklamach przedstawiane są w taki sposób, że wydają się bardziej śmiałe i rozwiązłe od mężczyzn

- analizuje wyniki badania Bobby Duff z brytyjskiej uczelni King’s College London.

I trudno się z nim nie zgodzić. Współczesne dziewczyny nie mają najlepszej prasy, ale negatywny osąd opiera się głównie na stereotypach i plotkach. Skoro kochamy się średnio 5 razy w miesiącu, a podejrzewa się nas o nawet 33 stosunki - to już nie jest różnica w granicach błędu statystycznego.

Faceci naprawdę tak o nas myślą. Tylko czy mają powody?

Zobacz również: Internautki zdradzają, z iloma facetami spały. Zadziwiające wyniki

Polecane wideo

Tak podrywają Polacy. Zobacz najdziwniejszych użytkowników Tindera
Tak podrywają Polacy. Zobacz najdziwniejszych użytkowników Tindera - zdjęcie 1

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
Tomasz (Ocena: 5) 04.04.2020 09:44
Mam 61 wiosenek, stary, siwy, bez kondycji. Ale jak się uśmiechnę, to dziesiątki panienek aż lecą jak do miodu. Córkę mam starszą, wnusia kochanego, nigdy ich nie zdradzę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.09.2019 06:39
im łatwiej tym piękniej i bardziej zmysłowo, od razu całkowicie śmiało, prosto i najprzyjemniej
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.10.2018 11:38
Qrwa panowie zdecydujcie się!Mało seksu źle dużo źle,wszystko źle.Co ma liczba stosunków do kobiety?Jak ma 1 partnera to może się kochać ile chce.Pozatym słyszałam że mężczyźni wolą dojrzałe kobietki +30 bo bardziej lubią seks i uprawiają go częściej,a jak to robi młoda dziewczyna to źle? Czyli jak jestem młoda nie mogę lubić seksu,a jak jestem dojrzała to powinnam bo to przywilej tylko dojrzałych kobiet?Leczcie sie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.09.2018 23:56
Współcześni mężczyźni po prostu nie mogą się pogodzić, że przestali mieć monopol na pewne zachowania. Panowie, na wasze nieszczęście delikatne niewiasty czekające z obiadkiem to już historia. Kobiety mają prawo pić, palić, przeklinać i uprawiać seks w takim samym stopniu co faceci.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 28.09.2018 17:20
w badaniu pod uwagę były brane singielki, które odbywały stosunek z różnymi facetami, to badanie nie jest rzetelne i tylko ogólne. należę do tego przedziału wiekowego i odbywam stosunek 15-20 razy w miesiącu i to nie znaczy od razu, że jestem łatwa. po prostu mam stałego partnera od 3 lat. wydaje mi się właśnie, że osoby w stałych związkach kochają się wcześniej, a single jedynie co tydzień na imprezie, jeśli kogoś znajdą chętnego - czyli może wyjść te +/- 5 razy na miesiąc.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie