300 lat temu Szatan podyktował zakonnicy list. Wreszcie udało się go odczytać

Naukowcy udowodnili, że to nie jest ciąg przypadkowych znaków.
300 lat temu Szatan podyktował zakonnicy list. Wreszcie udało się go odczytać
fot. Unsplash, Twitter (twitter.com/albertbatlayeri)
13.09.2018

Przyszła na świat jako Isabella Tomasi, choć dziś znana jest ze swojego zakonnego imienia Maria Crocifissa della Concezione. Urodziła się w 1645 roku na Sycylii i zaledwie 15 lat później wstąpiła do zakonu. Była w nim do czasu swojej śmierci, czyli 1699 roku. Chciała poświęcić się modlitwie i służbie bliźniemu, ale ktoś próbował jej to utrudnić.

Zobacz również: Podobno Franciszek jest ostatnim papieżem. Później nastąpi KONIEC ŚWIATA

Włoszka nie miała wątpliwości, że została opętana przez Szatana. Antychryst miał wobec niej plan - odwrócić ją od Boga i sprawić, by zaczęła służyć wcielonemu złu. W 1676 roku, kiedy Maria miała 21 lat, stało się coś, co miało potwierdzić jej wersję. Młoda zakonnica obudziła się w łóżku zaplamionym tuszem.

Obok niej leżało kilka odręcznie napisanych listów, których jednak nie była w stanie odczytać.

Opętana przez diabła kobieta utrzymywała, że treść wiadomości podyktował jej diabeł. Świadkowie twierdzą, że kiedy je pisała - na przemian wrzeszczała wniebogłosy i mdlała. Komunikaty zapisała w nieznanym sobie, ani komukolwiek innemu alfabecie. Dziwne znaki nie układały się w logiczną całość.

źródło: Twitter (twitter.com/albertbatlayeri)

Aż do teraz. Włoscy naukowcy przeanalizowali jeszcze raz jeden z zachowanych listów i udało im się złamać zagadkowy szyfr. Wszystko dzięki oprogramowaniu, które jest w stanie porównywać znaki z najróżniejszych, często zapomnianych alfabetów.

Zobacz również: Przerażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Wkrótce w Polsce ma wybuchnąć wojna

Okazało się, że notatki podyktowane przez Szatana miały w sobie coś z antycznej greki, języka arabskiego, alfabetu runicznego i łaciny. Teoretycznie nie dało się ich odczytać, bo były wytworem chorej wyobraźni.

Bóg myśli, że może uwolnić śmiertelników, ale ten system nie działa

- to jedno ze zdań, które udało się odczytać. Z listu dowiadujemy się również, że Szatan uznaje Boga, Jezusa i Ducha Świętego za „zbędny balast”. A nawet, że Trójca Święta to wymysł człowieka, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Brzmi upiornie, ale badający sprawę naukowiec uspokaja. Według niego XVII-wieczna zakonnica wcale nie rozmawiała z diabłem. Jego zdaniem bardziej prawdopodobne jest to, że była chora psychicznie.

Wierzę, że Maria dobrze znała języki obce, a ta wiedza pozwoliła jej stworzyć ten niezwykły kod. Prawdopodobnie cierpiała na schizofrenię

- przekonuje na łamach mirror.co.uk.

Zobacz również: Jackowski przewiduje bardzo mroźną i śnieżną zimę. Ma nadejść wyjątkowo wcześnie

Polecane wideo

Dla tych znaków zodiaku jesień będzie BARDZO udana! Ale dla innych… niekoniecznie
Dla tych znaków zodiaku jesień będzie BARDZO udana! Ale dla innych… niekoniecznie - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 3.87 / 5
gość (Ocena: 5) 08.12.2018 19:40
kazda religia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.11.2018 00:42
No przecież to nie normalne żeby uznać ja a chora psychicznie mnie puszczają powietrze i nazywają musli wiec co jestem
odpowiedz
Andrzej R. (Ocena: 5) 21.09.2018 09:00
Piramidalna bzdura ! Szatan ,piekło, czyściec to "watykański wynalazek"
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.09.2018 18:52
Cywilizacja i społeczeństwo nakazywalo jej wierzyc w te bzdury, jakim jest religia chrześcijańska, natomiast rozsadek wiedział swoje. Kobieta miala dysonas poznawczy, nie poradziła sobie z tym i oszalała. A wyraz temu szaleństwu dała poprzez atak, w którym rzekomo napisała wiadomośc od szatana.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 14.09.2018 14:32
Jakie to ponure że zdrowy rozsądek objawił się u tej biednej kobiety dopiero kiedy była nieprzytomna. Kościół rzymsko-katolicki powinien zostać zdelegalizowany.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie