8 błędów, przez które każdy Twój związek się rozpada

Można wyróżnić kilka typowych błędów popełnianych w początkowej fazie związku. Sprawiają, że grozi Wam rozstanie.
8 błędów, przez które każdy Twój związek się rozpada
Fot. iStock
15.10.2018

Już w początkowej fazie związku możemy popełnić błędy, które sprawią, że relacja będzie miała mniejsze szanse na przetrwanie. Niewykluczone, że w ogóle się nie rozwinie. Owe błędy popełniają nawet osoby doświadczone, które były w wieloletnich związkach. Są bardzo charakterystyczne i niezależne od sposobu bycia osoby czy jej cech charakteru. Właśnie dlatego mówi się, że dotyczą wszystkich kobiet. Każda może się przyjrzeć i sprawdzić, czy ich nie popełnia. Oto one.

„Mąż powiedział mi, że już go nie pociągam. Nie wiem, jak odzyskać jego względy”

Nie porównuj go do byłego

Porównywanie nie ma najmniejszego sensu. Na pewno znajdziesz u byłego coś, co chciałabyś zobaczyć u aktualnego partnera i na odwrót. Porównanie może budzić u ciebie niezadowolenie oraz źle wpływać na aktualnego partnera. Pamiętaj, że nigdy nie znajdziesz ideału.

Słuchaj go

Słuchanie jest bardzo ważne, ponieważ w ten sposób okazujemy drugiej połówce szacunek i miłość. Kobiety, które nie potrafią słuchać, są egoistkami, a egoizm jest zaprzeczeniem miłości. Twój nowy facet szybko zauważy, że go nie słuchasz. Jeżeli odniesie silne wrażenie, że jego zdanie i potrzeby są przez ciebie ignorowane, ten związek długo nie potrwa.

Nie udawaj osoby, którą nie jesteś

Na początku każda kobieta stara się zrobić na partnerze jak najlepsze wrażenie. Zdarza się, że udają zainteresowanie pewnymi rzeczami tylko po to, aby zyskać w oczach mężczyzny. Zgadzają się z nim w wielu sprawach, starają się pokazać swoje cechy charakteru od takiej strony, żeby facet był zadowolony. Takie udawanie nie ma sensu, bo prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw.

Nie staraj się być idealna

Perfekcjonizm to kolejna pułapka. Kobiety próbują być idealnymi kucharkami, sprzątaczkami, biznesswoman, przyjaciółkami... Ich celem jest zadowolenie faceta. Podążanie za perfekcjonizmem sprawi, że wpadniesz we frustrację. Mężczyzna zauważy twój brak pewności siebie, a zatem nie wpłynie to dobrze na waszą relację. Bardziej wskazana jest praca nad niektórymi wadami. To, czego nie jesteś w stanie zmienić, zaakceptuj. Jeżeli twój mężczyzna cię kocha, on również zaakceptuje wady, których nie da się zmienić.

Historia Karola: „Współczesne kobiety to roszczeniowe księżniczki. Żadna mnie nie chce”

Nie narzucaj się z towarzystwem

Możesz mieć odczucie, że wszystko powinniście robić razem. Nic bardziej mylnego. On potrzebuje przestrzeni i ty też, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Nie narzucaj się mężczyźnie, bo poczuje się osaczony. Od czasu do czasu przełóż spotkanie albo zupełnie odwołaj. Daj mu szansę, aby mógł za tobą zatęsknić.

Nie zmieniaj go na siłę

Wbij sobie do głowy to, że nigdy nie zmienisz mężczyzny wbrew jego woli. On sam musi postanowić, że chce nad sobą pracować. Twoja miłość nie sprawi, że facet stanie się człowiekiem, którego chciałabyś widzieć u swojego boku.

Nie kłóć się o bzdury

Niektóre rzeczy po prostu odpuść. Nie ma sensu kłócić się o rzeczy typu, z czyimi znajomymi wyjdziecie razem i kto zapomniał nakarmić kota. To błahostki. Jeżeli spieracie się o nie, co będzie, gdy na horyzoncie pojawią się poważniejsze problemy.

WYZNANIA: Jak faceci reagują na późne dziewictwo?

Nie poganiaj go

Chodzi o deklaracje miłości, zapoznawanie ze znajomymi, krewnymi... Niech on sam zadecyduje, kiedy jest na to właściwy czas. Poganianie sprawi, że uzyskasz odwrotny efekt. Mężczyzna poczuje się jak w pułapce.

Najgorętsi faceci z Tindera. Nie mogą się opędzić od kobiet
Najgorętsi faceci z Tindera. Nie mogą się opędzić od kobiet - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 15.10.2018 23:29
Nie udawaj osoby, którą nie jesteś - reszte zacisnac zeby i da rade
odpowiedz
Nate (Ocena: 1) 15.10.2018 07:45
Heh. Ten portal po raz kolejny udowadnia mi, jak bardzo nie jestem kobietą. Nie popełniam żadnego błędów "które dotyczą wszystkich kobiet".
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie