Najgorsze zachowania kobiet, które zniszczą nawet największą miłość

Oto błędy, które kobiety popełniają w związkach.
Najgorsze zachowania kobiet, które zniszczą nawet największą miłość
Fot. Unsplash
11.09.2018

Niektóre związki są trwałe i udane, a inne szybko się rozpadają. Jeżeli jesteś jedną z osób, które mają na koncie kilka krótkich relacji, prawdopodobnie sama ponosisz winę za ich szybkie zakończenie. Są zachowania, które mają ogromny wpływ na jakość związku. Ich występowanie zniszczy nawet największą miłość. Przeanalizuj swoje poprzednie związki i zastanów, czy tak właśnie było w twoim przypadku.

Wyznanie Uli: „Mój facet za 2 tygodnie bierze ślub. Z narzeczoną, którą od roku przede mną ukrywał”

Krzyczenie na faceta, zanim poznasz jego wersję wydarzeń

Ten podpunkt dotyczy zarówno zaufania, jak i szacunku do drugiego człowieka czy podstaw udanej relacji – nie tylko miłosnej. Podnoszenie głosu w ogóle nie powinno mieć miejsca. Jeżeli masz problem z niekontrolowanymi wybuchami, zadbaj o czas na relaks, a kiedy czujesz, że ogarnia cię złość, opuść pomieszczenie, w którym przebywasz. Wróć, gdy się uspokoisz i dopiero wtedy porozmawiaj z facetem. Poza tym najpierw musisz poznać jego wersję wydarzeń. Jeżeli nie dajesz mu szansy na wypowiedzenie się, podważasz zaufanie w tym związku i osądzasz go pochopnie.

Uciekanie się do przemocy – fizycznej albo psychicznej

Może nadarzyć się taki moment, że poczujesz wściekłość i zechcesz go uderzyć. Pamiętaj, że to nie jest w porządku, nieważne, jak wielką złość czujesz. Tak samo ma się sprawa z przemocą psychiczną. Na przykład szydzeniem, poniżaniem, wyzwiskami... Jakakolwiek przemoc by to nie była - źle świadczy o tobie. Ty masz ze sobą problem. Poza tym grozi ci odpowiedzialność karna.

Kłamanie

Każde kłamstwo w związku jest złe. Być może chcesz ułatwić sobie sytuację i powiesz, że zasiedziałaś się z koleżanką, a tak naprawdę zagadał cię na ulicy przyjaciel, którego twój facet nie toleruje. Chcąc uniknąć konfrontacji, uciekasz się do kłamstwa. Możesz też chcieć ukryć niektóre niewygodne fakty z przeszłości, nawet błahostki. Pamiętaj, że podkopujesz zaufanie w związku. Poza tym jedno kłamstwo często prowadzi do drugiego.

Bycie pod jego finansową opieką

To może być kuszące dla niektórych kobiet, że faceci płaci za nie rachunki, finansuje wszystko w domu i jeszcze spełnia zachcianki. Niestety to też najkrótsza droga do przejęcia przez niego kontroli i utraty szacunku do partnerki. W końcu który facet będzie szanował leniwą kobietą, której nie zależy na samodzielności i rozwoju? On może cię też zacząć postrzegać wyłącznie przez pryzmat seksualności.

Mój facet ma 33 lata i ciągle mieszka z rodzicami…

Zaniedbywanie emocjonalne

W życiu każdej pary może się pojawić trudny czas, kiedy oboje będą zabiegani i znalezienie czasu dla siebie okaże się wręcz niemożliwe. Mimo wszystko wasza w tym głowa, aby ten okres się nie wydłużył. Jeżeli nie starasz się znaleźć czasu dla faceta, rozmawiać z nim o czymś więcej niż o bieżących wydarzeniach, on zacznie szukać bliskości tego rodzaju z kimś innym. Od tego już niedaleko do zakochania.

 

20-letni milioner szuka dziewczyny. Musiał wykupić reklamę, bo żadna go nie chciała (Aż taki straszny?)
20-letni milioner szuka dziewczyny. Musiał wykupić reklamę, bo żadna go nie chciała (Aż taki straszny?) - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.10.2018 10:25
dlaczego zawsze kobieta ma się starać i tylko się od niej wymaga?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.09.2018 16:33
Działa w oby dwie strony
odpowiedz

Polecane dla Ciebie