10 zdań, na które czeka każdy zakochany facet

Dzięki nim wasza więź się umocni.
10 zdań, na które czeka każdy zakochany facet
Fot. Unsplash
07.09.2018

Lubimy komplementy. Niezależnie od tego, czy dotyczą wyglądu, sposobu postępowania, cech charakteru czy talentów, czujemy się dzięki nim docenione. Nasze poczucie własnej wartości się powiększa. Mamy też świadomość, że wysiłki wkładane w różne działania nie pozostają niezauważone.

Nikt Cię nie chce? Winny może być Twój telefon!

Mężczyźni są wyjątkowo łasi na komplementy. Chyba jeszcze bardziej niż kobiety. Dlatego to bardzo ważne, abyś powiedziała partnerowi coś miłego raz na jakiś czas. Najlepiej prawdę, chociaż czasami – na potrzebę chwili – można ją podrasować. Grunt to zabrzmieć szczerze.

Jeżeli nie wiesz, jakiego rodzaju komplementy są najbardziej skuteczne i na co zwrócić szczególną uwagę, poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.

„Co ja bym bez Ciebie zrobiła”

Możesz to powiedzieć, kiedy on pomoże ci coś naprawić, doradzi ci albo wesprze w inny sposób. Mężczyźni lubią czuć się potrzebni kobiecie. Nie zapominaj, aby od czasu do czasu przyznać to, co naprawdę czujesz.

„Wspaniale wyglądasz w...”

Doceń to, że facet dba, aby części jego garderoby do siebie pasowały. On ubiera się starannie właśnie dla ciebie. Mów o tym tylko wtedy, gdy wyjątkowo się postara. Komplement będzie szczery, a on nie popadnie w samozachwyt.

„Lubię twojego/twoją...”

Babcię, kolegę, siostrę, mamę... Wybierz osobę, do której naprawdę czujesz sympatię. Facetowi zrobi się bardzo miło, jeżeli to wyznasz. Ludzie, których sobie wybieramy do towarzystwa i ci, którzy nas otaczają niezależnie od wyboru (w tym przypadku rodzina), świadczą również o nas samych. Na pewno kojarzysz powiedzenie „Z jakim przystajesz, takim się stajesz”.

„Przy tobie czuję się bezpiecznie”

To świetny komplement. Każdy facet poczuje się dzięki niemu bardziej męsko. Odpuść go sobie jedynie wtedy, gdy twój facet jest jednym z tych chudych, cichych chłopaków z wiecznie przestraszoną miną. Raczej w niego nie uwierzy.

„Uwielbiam spędzać z tobą czas”

Powiedz to w momencie, gdy naprawdę tak poczujesz. Komplement na pewno zabrzmi nieszczerze, jeżeli wypowiesz go w trakcie długiego spaceru i będziesz odczuwała w tym czasie ból stóp. Tam samo wtedy, gdy on zabierze cię do najtańszej kanjpy (specjalnie!) i będzie rozliczał się z tobą z każdej złotówki.

Jak dobrze znasz swojego faceta? (TEST)

„Jesteś najseksowniejszym mężczyzną, jakiego kiedykolwiek spotkałam”

Ten komplement musi być szczery, aby zadziałał. Ale chyba nie będzie w tym nic trudnego, żeby powiedzieć ukochanemu, coś, co naprawdę myślisz? Niektóre myśli (w tym właśnie tę) niepotrzebnie zatrzymujemy dla siebie. Wyobraź sobie, jak wspaniale on się poczuje, gdy usłyszy coś takiego.

„To najlepszy prezent, jaki kiedykolwiek dostałam”

Nie wypowiadaj tego komplementu, gdy zobaczysz przed sobą czekoladki z dyskontu i szalik z bazarku, gdyż on zorientuje się, że nie mówisz prawdy. Chodzi o to, żebyś doceniła jego starania, gdy zauważysz, że prezent jest wyjątkowo przemyślany albo on bardzo się na niego wykosztował.

„Przypominasz mi...”

Wybierz osobę znaną i lubianą. Facet na pewno poczuje się mile połechtany. Nie zapomnij dodać, dlaczego on przypomina tę osobę. To ważne, abyś naprawdę dostrzegła podobieństwo. Inaczej komplement zabrzmi sztucznie.

„Podziwiam cię za...”

Na pewno jest w nim jakaś cecha czy umiejętność, którą wyjątkowo podziwiasz. Na przykład cierpliwość, takt, odwaga, wyrozumiałość dla ludzkich błędów czy umiejętność podejmowania szybkich decyzji. Wybierz tę, której mu zazdrościsz i którą na prawdę podziwiasz. Wtedy twój komplement będzie autentyczny.

12 typów kobiet, które NIGDY nie znajdą faceta

„Świetnie ci to wychodzi”

Każdy człowiek jest w czymś dobry, ale nawet jeśli on sam o tym wie, jest mu miło usłyszeć komplement z ust ukochanej osoby. Czuje się wtedy doceniony. Przyjrzyj się swojemu facetowi. Niezależnie od tego, co mu dobrze wychodzi (na przykład może to być taniec we dwoje, gotowanie zup, majsterkowanie), podkreśl to. Nic nie jest zbyt błahe do docenienia.

"Co on w niej widzi?!". Wszyscy się dziwią, że oni są parą
"Co on w niej widzi?!". Wszyscy się dziwią, że oni są parą - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.09.2018 15:29
a ja czekam aż facet mi się oświadczy, ale jemu się nie spieszy
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie