10 niedopuszczalnych zachowań facetów w związkach

Tego nie wolno Ci tolerować!
10 niedopuszczalnych zachowań facetów w związkach
Fot. iStock
17.09.2018

Niektóre kobiety mają problem z wyznaczeniem granic swoim partnerom. Najczęściej wynika to z ich doświadczeń z dzieciństwa i posiadania toksycznych rodziców. Kobiety skrzywdzone w ten sposób nie wiedzą, czy wymagają od partnera zbyt wiele, czy zbyt mało. Jeżeli trafią na przebiegłego manipulanta albo partnera toksycznego, co jest bardzo prawdopodobne przy takim bagażu z dzieciństwa, będą miały jeszcze większy mętlik w głowie. Facet łatwo wykorzysta ich zagubienie i skrzywdzi jeszcze bardziej.

„Pojechałam na wakacje do Egiptu. Wróciłam z brzuchem...”

Jeżeli jesteś jedną z osób, które, będąc w związku, czują się zdezorientowane przez zachowanie partnera, podpowiadamy, co jest niedopuszczalne. Nigdy nie pozwalaj na traktowanie cię w poniższy sposób.

Traktowanie jak służącą

Nadal zdarzają się mężczyźni, którzy uważają, że kobiecie nie trzeba pomagać w domowych obowiązkach. Mało tego, żądają, aby była na każde wezwanie. Obiad musi być ugotowany na daną godzinę, a jeżeli się nie pojawi, kobietę czeka reprymenda. Tak samo jest z prasowaniem i sprzątaniem. Chodzi o typ faceta, który uważa, że miejsce kobiety jest w kuchni. Oczywiście jednocześnie wymaga, aby dokładała się do domowego budżetu.

zachowanie faceta

Stosowanie gróźb

„Jeżeli nie zaczniesz być bardziej miła, rozstaniemy się”, „Jeszcze raz spotkasz się z nimi, a porozmawiamy inaczej” – wszelkiego rodzaju groźby są niedopuszczalne. Życie w strachu to koszmar. Nie możesz mieć pewności, że on nie spełni swojej groźby.

Przemoc

Niestety nadal można spotkać kobiety, którym trzeba uświadamiać, że w związku nie ma miejsca na agresję. Należy też pamiętać, że mowa nie tylko o agresji fizycznej, ale także o psychicznej. To wszelkiego rodzaju poniżanie, wyśmiewanie, wyzwiska, pomiatanie, itd.

Okłamywanie cię

Nieważne, jak wielkiego kalibru jest to kłamstwo. Może chodzić zarówno o spotykanie się z inną kobietą, jak i zatajenie wyjścia z kumplami. Nie toleruj też kłamstwa nawet wtedy, gdy on przykładowo został zatrzymany przez policję w trakcie jazdy, a powiedział ci, że w tym czasie był w sklepie. Nieważne, że kieruje nim obawa przed twoją dezaprobatą. Żadne kłamstwo nie jest akceptowalne. Szczerość to podstawa związku.

zachowanie faceta

Awantury z byle powodu

Jeżeli jego wszystko wyprowadza z równowagi – nawet brak guzika przy koszuli albo ryba na obiad zamiast obiecanego schabowego, masz do czynienia z chorym człowiekiem. On najpierw musi udać się na terapie i nauczyć się panować nad swoimi emocjami, a dopiero potem budować związek. Życie z takim człowiekiem oznacza wieczny strach. Nigdy nie wiesz, kiedy wybuchnie.

Przyjaciółeczki

Normalna przyjaciółka zna swoje miejsce i wie, jak się zachowywać wobec zajętego faceta. Jeżeli on, ona albo oboje wykazują inicjatywę do spoufalania się ze sobą, nie musisz tego tolerować i nie daj się nabrać na głupie wytłumaczenia. W ten sposób on ciebie poniża. Jeżeli takich „przyjaciółek” ma wiele i lubi sobie z nimi poflirtować, daruj go sobie.

Adorowanie innych kobiet

...w twoim towarzystwie. Masz partnera, który zalotnie uśmiecha się do kasjerki albo czaruje sąsiadkę spotykaną na klatce? Trafiłaś na typ mężczyzny, który uwielbia inne kobiety i nie widzi nic złego w adorowaniu ich. Na twoje zarzuty odpowiada, że przecież jest „tylko miły” albo że dzięki jego zachowaniu dostaliście zniżkę w sklepie. Niby nie możesz mu nic zarzucić, ale czujesz się poniżona. Nic dziwnego – to jedno z zachowań niedopuszczalnych.

zachowanie faceta

Wulgaryzmy

Jeżeli on zwraca się do ciebie brzydkim określeniem (wulgaryzmem), natychmiast zostaw takiego faceta. To oznaka nie tylko braku szacunku, ale zwykłego chamstwa. On uderza w twoją godność.

20-letni milioner szuka dziewczyny. Musiał wykupić reklamę, bo żadna go nie chciała (Aż taki straszny?)

Lekceważenie

On zupełnie nie liczy się z twoim czasem. Umawia się na spotkanie, a przychodzi po 30. minutach albo odwołuje je w ostatniej chwili. Często jest niedostępny telefonicznie. Nie odbieta połączeń od ciebie i nie oddzwania. Potem tłumaczy się nieporadnie. Zapomina też o twoich urodzinach i innych ważnych datach.

Dawne miłości

Opowiadanie ukochanej kobiecie o innych kobietach jest nietaktowne. O ile ona chce znać takie szczegóły jak, ile ze sobą byli, kto zerwał i dlaczego, to nie ma ochoty słuchać o jej zaletach, zwyczajach, powiedzonkach, planach i sprawach tego rodzaju.

Ta dziewczyna wyszła za mąż w IDEALNEJ sukni ślubnej
Ta dziewczyna wyszła za mąż w IDEALNEJ sukni ślubnej - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 3 / 5
adrisn keys (Ocena: 3) 19.09.2018 00:12
Bzdury i oszxzerstwa z tym byciem grzecznym do innych kobiet.Za taki numer i wypominki upomnienie i w razie powtórki rozstanie sąd albo rozwód.Nikt mi nie będzie wkładał we mnie swoich projekcji.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie