Nikt Cię nie chce? Winny może być Twój telefon!

Z takim smartfonem raczej nie znajdziesz miłości. Źle się kojarzy.
Nikt Cię nie chce? Winny może być Twój telefon!
Fot. Unsplash
30.07.2018

Bez telefonu, a właściwie smartfona, jak bez ręki. To drobne i niepozorne urządzenie zawładnęło naszym życiem i nie potrafimy już bez niego funkcjonować. Najnowocześniejszy sprzęt już dawno nie służy tylko do dzwonienia czy wysyłania SMS-ów. Dzięki niemu obsługujemy portale społecznościowe, surfujemy po Internecie, słuchamy muzyki, uczymy się i można tak jeszcze długo wymieniać. To część nas.

Zobacz również: Komórka może zrujnować Twoje zdrowie, urodę, a nawet związek! (Skutki uboczne korzystania z telefonu)

Nie powinno zatem dziwić, że wybór konkretnego aparatu sporo o nas mówi. Ta decyzja powinna być przemyślana i zazwyczaj nie jest kwestią przypadku. Czego innego oczekują użytkownicy Androida, a czego innego fani systemu iOS. Wybór między Samsungiem, Huawei czy Sony a iPhone`m także wiele zdradza. I może mieć bezpośredni wpływ na nasze życie uczuciowe.

Udowodnili to twórcy aplikacji zakupowej Decluttr. Wyniki badania zrealizowanego na dużej grupie dorosłych użytkowników wykazały, kiedy telefon pomaga nam w znalezieniu miłości, a kiedy zniechęca potencjalnych adoratorów.

smartfon a miłość

fot. Unsplash

Rozbity ekran

Aż 1/3 ankietowanych mężczyzn twierdzi, że uszkodzony wyświetlacz bardzo negatywnie im się kojarzy. Właścicielka takiego telefonu postrzegana jest jako niedbająca o siebie i biedniejsza.

Stary model

Panie zdecydowanie mniejszą uwagę zwracają na rozbity ekran, ale nieufnie podchodzą do mężczyzn posiadających bardzo stare modele. Jeśli telefon ma już swoje lata, to nie jest najlepszą wizytówką.

Telefon a pozytywne wrażenie

2 na 5 badanych osób jest zdania, że model smartfona może mieć spory wpływ na postrzeganie drugiej osoby. To mniejszość, ale odpowiedzi na kolejne pytania udowadniają, że zwracamy uwagę na aparat znacznie częściej.

Zobacz również: Cały świat szuka ukrytego telefonu! Uda Ci się go odnaleźć?

smartfon a miłość

fot. Unsplash

iPhone jest sexy, Android odstrasza

Aż 70 procent ankietowanych bez wahania stwierdziło, że wolałoby pójść na randkę z użytkownikiem telefonu firmy Apple, czyli iPhone`m. Według nich korzystanie z mniej prestiżowego Androida nie dodaje klasy.

Sprawa jest bardzo poważna. Do tego stopnia, że niektórzy patrząc na telefon potencjalnego partnera natychmiast tracą ochotę na poznanie go bliżej. Aż 65 procent właścicieli iPhone`ów nie jest zainteresowanych randką z osobą, która korzysta z Androida.

Nieco mniej snobistyczni są pod tym względem użytkownicy wspomnianego Androida. 53 procent z nich nieufnie podchodzi do użytkowników iPhone`ów i raczej nie wyobrażają sobie randki z kimś takim.

smartfon a miłość

fot. Unsplash

Pisanie SMS-ów w czasie randki

Jeśli twój wybranek wysyła wiadomości w czasie spotkania z tobą - to nie wróży zbyt dobrze. 2 na 5 ankietowanych przyznało, że w ten sposób radzi sobie z nudą, kiedy randka nie idzie zgodnie z planem.

Uwaga na użytkowników iPhone`ów

Badanie wykazało, że są lepiej postrzegani, ale można im też sporo zarzucić. Ankieta przeprowadzona przez Decluttr wykazała, że użytkownicy tych smartfonów o wiele częściej wychodzą „do toalety”, żeby zadzwonić lub napisać SMS-a.

Zdecydowanie częściej pozwalają sobie też na krytyczne uwagi w czasie randki. Narzekają na partnera, miejsce, atmosferę, brak wspólnych tematów.

Częściej też odwołują randkę SMS-em albo kończą w ten sposób związek.

Zobacz również: TEST: Weź do ręki telefon i... zmierz swoją popularność!

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 2.71 / 5
gość (Ocena: 1) 20.12.2018 01:13
xdddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.08.2018 16:52
Ciekawe....u mnie stare panny upssss tzn singielki mają właśnie iPhony:)
odpowiedz
Ktościk (Ocena: 1) 03.08.2018 23:26
Co? Od kiedy posiadanie określonego smartfona decyduje czy ktoś będzie kogoś chciał? Przecież to nie charakter ani postępowanie xdddd
zobacz odpowiedzi (1)
to nie milosc tylko bankomat (Ocena: 5) 30.07.2018 10:09
"Udowodnili to twórcy aplikacji zakupowej Decluttr. Wyniki badania zrealizowanego na dużej grupie dorosłych użytkowników wykazały, kiedy telefon pomaga nam w znalezieniu miłości, a kiedy zniechęca potencjalnych adoratorów."
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.07.2018 01:58
Mam rozbitego smartfona z androidem, straszne, jak mój facet może jeszcze ze mną być? Hahahaha
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie