Jakie kobiety mężczyźni wybierają na żony? Zadałyśmy im to pytanie i usłyszałyśmy, że...

Poznaj ich szczere opinie!
Jakie kobiety mężczyźni wybierają na żony? Zadałyśmy im to pytanie i usłyszałyśmy, że...
Fot. Unsplash
27.07.2018

Jakich kobiet mężczyźni szukają na żony? Utarło się przekonanie, że na kochanki przeważnie wybierają ładne, wygadane i seksowne, a na żony potulne, szare myszki, które boją się odezwać. To dlatego, że w domu chcą mieć święty spokój. Poza tym – zgodnie z tą samą opinią - istnieje większe prawdopodobieństwo, że ten drugi typ kobiety okaże się lepszą matką. Z pewnością dla wielu kobiet to zdanie jest bardzo krzywdzące. Właściwie zarówno dla kobiet, które – zdaniem osób płci męskiej - „nadają się” na kochanki, jak i żony. Przekonajmy się, czy na pewno jest prawdziwe.

„Moja żona okropnie zaniedbała się po ślubie. Lepiej się nie żenić” (Historia Mateusza)

Od kilku tygodni zbieramy wypowiedzi od znajomych mężczyzn oraz ich przyjaciół. Komentarz na ten temat wyszedł również od naszych redakcyjnych kolegów, których zapytałyśmy o typ kandydatki na żonę.

Kobiety, stawcie czoła prawdzie. Czy według mężczyzn jesteście typem żony? Oto ich szczere wypowiedzi.

„Szukam żony od kilku lat. Musi być atrakcyjna fizycznie i intelektualnie, mieć pasje, być spokojna i wyrozumiała. Ważne jest też dla mnie, aby zarabiała na podobnym poziomie, co ja. A nie zarabiam mało”.

„Musi być piękna, abym mógł się nią pochwalić przed znajomymi. I musi umieć się wypowiadać oraz być oczytana, żeby nie przyniosła mi przed nimi wstydu”.

„Na żonę wybiorę tylko zadbaną, wykształconą, mądrą, wyrozumiałą, cierpliwą kobietę. Coraz częściej łapię się na myśleniu, że zostanę starym kawalerem. Trafiam na wyrachowane intrygantki, które interesują wyłącznie moje pieniądze”.

„Moja żona musi być elegancka. Nie znoszę kobiet, które zakładają na siebie byle co i mówią, że ubranie się nie liczy. Jest ważne, ponieważ wyraża szacunek dla drugiej osoby. Poza tym cenię dobroć, lojalność, życzliwość, odwagę, niezależność, ambicje, pracowitość, mądrość i dbanie o siebie. Tylko taka kobieta wychowa moje dzieci na ludzi”.

materiał na żonę

Fot. unsplash.com

„To ja może powiem, jaka być nie może. Nigdy nie ożenię się z typową Grażynką – jęczącą, sfrustrowaną i wygodnicką. Taką, która narzeka, jak jej źle, ale nie robi nic albo prawie nic, aby w jej życiu zaszła zmiana na lepsze. Boże chroń mnie od takiej kobiety. Mój kumpel ożenił się z typową Grażyną. Mówi, że najchętniej w ogóle nie wracałby do domu. Jego życie to piekło”.

„Współczesne kobiety nie nadają się na żony, więc ja jej nie szukam”.

„Mam wieczną narzeczoną i tak mi dobrze. Nie zależy mi na posiadaniu żony. Większość moich znajomych ożeniło się, bo tak wypadało i rodzina naciskała. Albo partnerka...”

„Będę z wami szczery. Najważniejsze, aby była pracowita, zaradna, wyrozumiała i spokojna. Uroda jest mi obojętna. Przecież mogę sobie znaleźć ładną kochankę”.

„Seksownym i rozrywkowym paniom dziękuję. Szukam żony-partnerki. Zarówno w łóżku, w szarej codzienności, jak i interesach. Bardzo ważne są dla mnie życzliwość i lojalność. Poza tym moja rodzina musi zaakceptować wybrankę i uznać ją za odpowiednią kandydatkę na żonę”.

„Musi być kulturalna, inteligentna, wykształcona, zaradna, oczytana i mieć dobry charakter. Nie chcę mieć głupich i wrednych dzieci. Uroda jest na drugim miejscu”.

„Zwracam uwagę przede wszystkim na charakter. Kobieta, która zostanie moją żoną, nie może być kłótliwa, roszczeniowa i nie może być plotkarą. Te trzy cechy rażą mnie najbardziej. Wygląd twarzy liczy się dla mnie chyba najmniej. Jeżeli już mówimy o urodzie, bardziej interesuje mnie ciało. Musi być smukłe i zadbane”.

materiał na żonę

Fot. unsplash.com

„Musi mieć piękne ciało i duszę. Nie szukam żadnej miss, ale kobiety z długimi, zadbanymi włosami, zadbanymi paznokciami, wysportowanej i dbającej o to, co na siebie zakłada. Może ubierać się skromnie, ale jednocześnie gustownie. Na pewno też nie zwrócę uwagi na kobietę, która chodzi roznegliżowana, a przekleństwa używa jak przecinka w zdaniu. Wstyd się z taką pokazać. Chyba, że w równie „wyrafinowanym towarzystwie”. Co do duszy, musi być dobra, cierpliwa, spokojna, pogodna, niekonfliktowa i mądra. Nie znoszę kobiet wścibskich, złośliwych i wrednych, a spotkałem takich sporo. Nie musi mieć wyższego wykształcenia, chociaż ja je posiadam”.

„Moja żona jest koszmarną matką. Żałuję, że się z nią ożeniłem”

„Idealna żona to według mnie kobieta skromna, z klasą, inteligentna, prawdomówna, dyplomatyczna, spokojna, lojalna, życzliwa dla innych, słodka i ładna. Poza tym musi być kobieca i mieć to coś”.

„Nigdy nie przyznaję się kobietom, z którymi się spotykam, że szukam żony, chociaż tak w istocie jest. Sprawdzam je. Najbardziej analizuję charakter i to, czy chce mieć dzieci. Silnym, niezależnym kobietom z kotem/kotami dziękuję. Przeważnie nie znoszą dzieci i brakuje im wyrozumiałości dla nich. Utożsamiam kobietę, która lubi dzieci, z kobietą dobrą. Przede wszystkim powinna być dobra, życzliwa i empatyczna w stosunku do innych ludzi”.

„Brzydzę się niektórymi zachowaniami kobiet i taka, która je wykazuje, nigdy nie zostanie moją żoną. Zaliczają się do nich: plotkowanie, oczernianie innych kobiet, zawiść i narzekanie. Niestety takie kobiety spotykam częściej niż te normalne”.

„Na żonę nadaje się tylko kobieta z dobrym charakterem. Odrzucają mnie panie krzykliwe, kłótliwe, markotne, użalające się nad sobą, leniwe, roszczeniowe i narzekające. Żona jest wizytówką mężczyzny. Wstydziłabym się pokazać u boku kobiety, która przejawiałaby chociaż jedną z wymienionych cech. Możecie nie uwierzyć, ale moi niektórzy kumple tak bardzo wstydzą się żon, że na biznesowe imprezy „wynajmują” kuzynki, sąsiadki i koleżanki. Powtarzają mi, abym nie popełnił ich błędu”.

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 3.33 / 5
alien (Ocena: 5) 14.08.2018 18:46
Porażka, jeśli tacy są teraz faceci (przedszkolaki mentalne) to wolę in vitro!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.07.2018 18:36
Baby. Gdyby to kobiety podały podobne cechy "idealnego męża", to większość dawalaby komentarze typu "masz rację! Nie można wychodzić za byle kogo!". Ale przecież faceci z jakimiś wymaganiami i swoimi wyobrażeniami to szowiniści...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.07.2018 14:03
bzdury wymyslone na potrzeby zapelnienia miejsca pod naglowkiem - z lalkami zenia sie chlopcy nie majacy pojecia o zyciu albo pozerzy potrzebujacy kolejnego trofeum - dla dojrzalego faceta przede wszystkim liczy sie charakter a nie tipsy czy dlugie wlosy, no chyba ze im odpowiada rola bankomatu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.07.2018 11:14
Czesc wszystkim, muszę sie wam pochwalić że schudłam 7 kilogramów, po 2 miesiącach dopięłam swego. Dzięki radom pewnej trenerki personalnej a właściwie jej wpisie w necie. Poszukajcie sobie w goglu: przyspieszamy odchudzanie slimbecia radzi
odpowiedz
Tadeusz (Ocena: 2) 27.07.2018 10:00
Mężczyzna popisuje się przed ankieterką a żonę chce mieć tak jak w stereotypie - aby nie być jeleniem od dawania kasy modelce. Prawda boli panie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie