Czego uczy nas rozstanie? 7 cennych lekcji

Dzięki niemu możesz się wiele nauczyć!
Czego uczy nas rozstanie? 7 cennych lekcji
Fot. Unsplash.com
21.06.2018

Rozstania z życiowymi partnerami mają wiele wspólnego z życiowymi porażkami. Pomijając aspekt uczuciowy czy honorowy, warto dodać, że uczą nas. Są doskonałą lekcją życia. Mądre osoby są w stanie wyciągnąć z niej wiele informacji o sobie samych, które okażą się pomocne w przyszłości. Dzięki temu nie popełnią drugi raz tych samych błędów.

„Mój facet dowiedział się, że kiedyś miałam sponsora” (Historia Kamili)

Poniżej znajdziesz argumenty świadczące o tym, że rozstanie miłosne może obrócić się na twoją korzyśc. Nie tylko w takim przypadku, kiedy facet okazuje się draniem. Przeczytaj je zwłaszcza wtedy, kiedy znajdujesz się w rozpaczy i wydaje ci się, że już nigdy nie będziesz szczęśliwa. Przekonasz się, że cierpienie, które ci doskwiera, może zostać przemienione w dobro. Jeśli tylko zechcesz spojrzeć na sytuację z innej strony.

Czego uczymy się dzięki rozstaniom?

Poznajesz siebie

Będąc w związku często zapominamy o sobie. Idziemy na kompromisy i przestajemy myśleć o naszych marzeniach i ulubionych sposobach spędzania czasu. Dopiero po rozstaniu uświadamiamy sobie, co straciłyśmy. Zaczynamy na nowo odkrywać siebie.

Po rozstaniemu możemy też przeanalizować popełnione błędy. Widzimy wyraźnie, jak reagujemy w niektórych sytuacjach. Po czasie wyciągamy z tego wnioski i wiemy, czego unikać w kolejnym związku.

czego uczy nas rozstanie

Fot. unsplash.com

Wiesz, że lepiej być singielką niż osobą samotną w związku

Bycie w parze nie zawsze oznacza brak samotności. Nawet w dużej rodzinie ludzie czują się osamotnieni. Niektórzy stawiają swoich partnerów na drugim miejscu. Na pierwszym jest kariera albo inne sprawy. Wychodzenie razem do kina czy jedzenie kolacji we dwoje nie gwarantuje, że nie będziemy samotne. Jeżeli chodzi o nasze uczucia i myśli, jak najbardziej. Druga strona nie ma ochoty ich poznać. Związek sprowadza się do pozorów.

Jest to upokarzające i przykre dla drugiej połówki. Lepiej być zatem samotną singielką – przynajmniej nikt nas nie ignoruje.

Wiesz, z kim nie chcesz się związać z przyszłości

Doświadczenia związkowe pokazują nam również, kogo nie chcemy widzieć w przyszłości u swego boku. Po rozstaniu mamy świadomość, z jakim typem charakteru nigdy się nie dogadamy. Wiemy, czego nie jesteśmy w stanie zaakceptować. Wiemy też, czego nam brakowało w relacji. To cenna wiedza, która w przyszłości pomoże nam stworzyć szczęśliwy związek.

czego uczy nas rozstanie

Fot. unsplash.com

Masz świadomość, że na pierwszym miejscu jest odnalezienie szczęścia w pojedynkę

Niektóre kobiety nie potrafią być same. Czują się nieszczęśliwe. Właśnie przez to ich związki się rozpadają. One uzależniają szczęście od partnera. Dla niego zaniedbują różne sprawy, a facet czuje się osaczony.

Po rozstaniu rozumiesz, że najpierw musisz nauczyć się bycia szczęśliwą w pojedynkę. Dopiero wtedy stworzysz udaną relację. Mężczyzna stanie się osobą, z którą będziesz dzielić szczęście, a nie osobą, od której je uzależnisz.

Rozumiesz, że samotność jest potrzebna

Rozstanie uświadamia ci, że potrzebujesz też sporo czasu dla siebie. Na swoje hobby, przyjemności oraz bycie ze sobą – żeby pozbierać wszystkie myśli.

czego uczy nas rozstanie

Fot. unsplash.com

Masz świadomość , że świat się nie zawalił

Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez ukochanego. Myśli sobie, że bez niego na pewno sobie nie poradzi. Po rozstaniu dociera do nich prawda, że świat wcale się nie zawalił. Uświadamiają sobie, że potrafią żyć bez partnera i znosić cierpienie.

9 doświadczeń, przez które powinna przejść każda para ZANIM WEŹMIE ŚLUB

Wiesz, jaką hierarchię wartości wyznajesz

Rozstanie uświadamia też, co jest dla nas najważniejsze: partner i dom czy też kariera i ciągły rozwój osobisty. Ten ostatni czasami bywa przyczyną rozstania. W takim przypadku wiesz już, że szczęście znajdziesz tylko u boku faceta, który ma podobne priorytety. Gdyby nie ten nieudany związek nigdy byś się o tym nie przekonała. Czasami potrzeba nam właśnie trudnego doświadczenia, abyśmy mogły zrozumieć własne potrzeby.

 

Komentarze (6)

Ocena: 4.33 / 5
Jacek (Ocena: 5) 02.07.2018 18:25
Samotność po przejściach. Ku … Rozmawiają dwie przyjaciółki: - Wiesz, rozwodzę się z Romkiem… - Dlaczego ? - Bo nie daje mi tego czego chcę… - A czego Ci nie daje? - Nie wiem, bo mi tego nie daje…
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.06.2018 13:59
Że miłość do trzech lat uszczęśliwia, a poźniej niszczy...
zobacz odpowiedzi (1)
f (Ocena: 5) 21.06.2018 06:39
Moje pierwsze rozstanie nauczyło mnie tego, że życie to nie bajka, pierwsza miłość to nie zawsze ta jedyna, a faceci potrafią być bydlakami. Drugie: miłość to czasami za mało żeby się udało. Trzecie: kochaj siebie, szanuj siebie bo też jesteś wartościową osobą zasługującą na dobro a nie na gnojenie. Jestem sama, ale przynajmniej wolna.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 21.06.2018 03:14
Rozmawiają dwie przyjaciółki: - Wiesz, mój Romek prawie mi się wczoraj oświadczył. - Jak to prawie? - No, tak na 50. - Czemu na 50 ? - Zapytał: "Wyjdziesz?"
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo