Dokładnie taki wzrost gwarantuje powodzenie. Zmierzyli to co do centymetra

Takich wyników mało kto się spodziewał. Mieścisz się w normie?
Dokładnie taki wzrost gwarantuje powodzenie. Zmierzyli to co do centymetra
Fot. iStock
27.05.2018

Z roku na rok jesteśmy coraz więksi. Badania potwierdzają, że wzrost przeciętnego człowieka szybuje w górę. Jeszcze w 1980 roku statystyczny Polak mierzył 165 cm, a na początku XXI wieku - już ponad 177 cm. Aktualnie średni wzrost dla kobiety pochodzącej z naszego kraju to 165-166 cm, a dla mężczyzny - 1,80 m. Wiele wskazuje na to, że za kolejnych kilkadziesiąt lat przekroczymy granicę 2 metrów.

7 wad związku ze znacznie wyższym partnerem (Sprawdź, zanim sama zgodzisz się na taki układ!)

Żyjemy jednak tu i teraz, więc warto zastanowić się jak współcześnie wzrost wpływa na naszą atrakcyjność. Czy prawdą jest, że im wyższy facet, tym bardziej jest pożądany przez płeć przeciwną? A czy zbyt wysoka przedstawicielka płci pięknej od razu postrzegana jest jako mniej kobieca? Sprawdzili to twórcy aplikacji randkowej Badoo.

Na podstawie analizy 20 tysięcy profili użytkowników udało się ustalić, jaki wzrost gwarantuje szczęście w miłości. A przynajmniej nie jest dla niej przeszkodą. Sprawdź, czy mieścisz się w tej normie.

idealny wzrost

fot. Unsplash

Idealny wzrost mężczyzny

1. 173 cm

2. 178 cm

3. 168 cm

4. 183 cm

5. 175 cm

I tak upada mit koniecznie wysokiego przystojniaka. O wiele większym powodzeniem cieszą się faceci poniżej 180 cm wzrostu. Jednak nie lubimy zbyt wysoko zadzierać głowy, żeby spojrzeć partnerowi prosto w oczy.

Zobacz również: MĘSKIM OKIEM: Dlaczego wzrost w związku MA znaczenie?

idealny wzrost

fot. Unsplash

Idealny wzrost kobiety

1. 165 cm

2. 160 cm

3. 170 cm

4. 157 cm

5. 152 cm

Świetna wiadomość dla Polek. Bezkonkurencyjny okazał się wzrost, który uznaje się w naszym kraju za średni dla kobiety. I równocześnie fatalna dla wszystkich, które mierzą powyżej 170 cm…

Zobacz również: Idealny wzrost istnieje. Sprawdź, kiedy jesteś zbyt wysoka, a Twój partner za niski!

idealny wzrost

fot. Unsplash

To nie pierwszy raz, kiedy naukowcy zajęli się tym tematem. Kilka lat temu instytut badawczy YouGov przeprowadził szeroko zakrojony sondaż, z którego dowiedzieliśmy się, że:

Panie niemal jednoznacznie wskazały, że facet „nikczemnego wzrostu” mierzy 160 cm lub mniej. Kimś takim raczej nie jesteśmy zainteresowane.

Ankietowane kobiety uznały, że facet mierzący 190 cm lub więcej, jest zwyczajnie zbyt wysoki.

Panowie jednoznacznie stwierdzili, że nie po drodze im z paniami, które mierzą 150 cm lub mniej. Przy takich wymiarach wydajemy im się zbyt drobne.

Kiepska wiadomość dla koszykarek i mniej aktywnych fizycznie kobiet ponadprzeciętnego wzrostu. Okazuje się, że 180 cm to granica nie do przeskoczenia.

Polecane wideo

Komentarze (27)

Ocena: 4.22 / 5
gość (Ocena: 3) 13.11.2018 09:09
"Wiele wskazuje na to, że za kolejnych kilkadziesiąt lat przekroczymy granicę 2 metrów." - o ludzie, wyedukujcie się trochę, poczytajcie co to jest trend sekularny... Zaraz zaczniecie pisać, że za 100 lat osiągniemy wysokość ciała 3 m.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2018 19:41
Oh mnie się jak najbardziej podobają te wyniki! Jako chłopak mam 1,73/1,74 i to jest przykre, że zawsze ludzie mi wytykają niskość. Zawsze ludzie się muszą w sobie i w innych czegoś doczepić żeby podbudować swoje ego i poczucie wartości, wyrąbane!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.05.2018 01:03
My Polacy jesteśmy ogólnie niskim narodem. Ja mam 175 cm wzrostu ( mierzone bez butów, a nie jak zwykle w szpilkach) i jak na kobiete w naszym kraju jestem gigantyczna. Mężczyzn odstraszają takie wymiary, bo sami w większości są niscy. Często koledzy mi mówią, że jestem fajna, ale zdecydowanie za wysoka :(
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 27.05.2018 22:48
Co za brednie... Po pierwsze na atrakcyjność składa się mnóstwo różnych cech i to subiektywnie odbieranych przez każdego człowieka, wzrost to tylko jedna z nich. Po drugie, nawet gdyby przyjąć, że są jakieś kryteria obiektywne, to co według autora tekstu ma zrobić z taką wiedzą osoba, która nie mieści się w zalecanym przedziale? Powiesić się? Garbić? Załatwić operację wydłużania kości? Wpędzenie w kompleksy nie poprawi mu atrakcyjności, wysoka samoocena - tak.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2018 18:27
Najwazniejsze jest, aby facey był wyższy od kobiety i to dość dużo.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie