„Wpadł mi w oko samotny ojciec. Warto wiązać się z kimś, kto ma już dzieci?”

Oto wady i zalety takiej relacji.
„Wpadł mi w oko samotny ojciec. Warto wiązać się z kimś, kto ma już dzieci?”
Fot. Unsplash
19.06.2018

Niektóre kobiety rozczula, a inne odstrasza. Facet z dzieckiem budzi mieszane uczucia. Z jednej strony tatuś wywołuje pozytywne emocje i kojarzy się z troskliwym, odpowiedzialnym facetem. Z drugiej strony nigdy nie wiadomo, czy te cechy nie zadziałają na niekorzyść związku z kobietą. W końcu mężczyzna może stawiać dziecko za każdym razem na pierwszym miejscu. Nie można też stwierdzić, jaka historia kryje się za samotnym ojcostwem. Faceci potrafią kłamać, aby tylko osiągnąć cel, czyli wypaść w oczach kobiety jak najlepiej. Ona powoli odkrywa prawdę dopiero z biegiem lat. Zdarza się też, że nigdy jej nie poznaje. Nic więc dziwnego, że są kobiety podchodzące z ostrożnością do takich znajomości.

9 typów najbardziej wkurzających matek

Scenariusze są różne, ale skąd możemy wiedzieć, że nie będziemy jedną z tych kobiet, które się sparzą? Zanim zainteresujemy się samotnym ojcem, musimy go dobrze poznać i zastanowić się, jakie są plusy i minusy bycia z kimś takim.

W oparciu o opowieści naszych znajomych oraz wypowiedzi kobiet na forach internetowych zebrałyśmy plusy i minusy nawiązania romantycznej relacji z mężczyzną posiadającym dziecko.

samotny ojciec

Fot. unsplash.com

Kobieta nie będzie musiała rodzić dziecka

Jeżeli jesteś jedną z kobiet, które nie czują instynktu macierzyńskiego, samotny ojciec może być dobrą partią. Z wolnymi facetami sytuacja nie przedstawia się jasno. W każdej chwili mogą zmienić zdanie. Wtedy będziesz miała do wyboru dwie opcje: ulec mu albo zostawić go. Co do samotnych ojców, łatwiej im będzie pogodzić się z niechęcią partnerki do urodzenia dziecka, bo już jedno ma. Rzecz jasna zakładając, że zgodzi się sam opiekować swoją pociechą i nie starać się zrobić z niej matki.

Wszystko zależy od wieku dziecka

Małe dziecko, takie do 3 lat, jest jeszcze bardzo ufne i łatwo pozyskać jego względy. Być może nawet zacznie nazywać cię mamą i stworzycie prawdziwą rodzinę. Ale wszystko zależy od tego, czy taki układ by ci odpowiadał. Ze straszymi dzieciakami może być problem.

Matka dziecka może ingerować w wasze życie

Jest bardzo duże prawdopodobieństwo zwłaszcza w przypadku, gdy to ojciec wychowuje dziecko. Po pierwsze, raczej żadna kobieta nie byłaby zadowolona, gdyby inna opiekowała się jej pociechą. W tym przypadku ty. Nie znasz jej i nie wiesz, z kim masz do czynienia. Niewykluczone, że jest zaburzona albo coś z nią nie tak pod innym względem. Z reguły bowiem przyznaje się prawo opieki matce, a to facet widuje się z dzieckiem raz na jakiś czas.

samotny ojciec

Fot. unsplash.com

Facet będzie poświęcał dużo czasu dziecku

Wiele mężczyzn czuje wyrzuty sumienia z powodu rozstania z matką dziecka i stara się je wynagrodzić na wszelkie sposoby. Na przykład poprzez spełnianie każdej zachcianki. Są też ojcowie poświęcający dziecku dużo czasu, nawet więcej niż nowej partnerce. Stawiają dziecko na pierwszym miejscu, a ona cierpi.

Jest ryzyko, że szuka matki dla dziecka, a nie partnerki dla siebie

Czasami da się wyczuć, czy facet szczerze kocha i zależy mu na miłości, a nie zapewnieniu dziecko macierzyńskiej opieki. Nie brakuje jednak typów, którzy bardzo przekonująco kłamią i udają zakochanych. Gdy kobieta wpadniw w ich siła, stanie się bezradna wobec uczucia. Wówczas trudniej jej wyznaczyć granicę, na co sie godzi, a na co nie. Mężczyzna może ją wykorzystywać, robiąc z niej kucharkę, sprzątaczkę i opiekunkę dla swojego dziecka.

Zawsze trzeba będzie brać pod uwagę dziecko

Nawet jeżeli ono mieszka z matką, będą pojawiały się sytuacje niespodziewane. Na przykład matka poprosi, aby ojciec zajął się dzieckiem, a wy już będziecie mieli plany. W takim przypadku on raczej postawi na pierwszym miejscu dziecko. Ono w każdej chwili może zachorowac albo wymagac opieki. Jeżeli matka z jakiegoś powodu nie może się nim zająć, obowiązki przejmuje ojciec. Poza tym w niektóre dni i weekendy dziecko będzie przebywało z ojcem i to jemu zostaną podporządkowane wszystki plany. Jeżeli dziecko na co dzień mieszka z ojcem, tym większy balast pod tym względem odczujesz.

samotny ojciec

Fot. unsplash.com

Facet może zechcieć wrócić do matki dziecka

Z byłą partnerką już zawsze będzie łączyła go więź. To ona jest matką jego dziecka. W razie gdyby robiła poważne problemy, może zdecydować się na powrót do niej. Niektóre kobiety walczą o byłego faceta, a dziecko staje się ich kartą przetargową. Możesz zostać uwikłana w ten chory układ.

Nowy trend: Rodzice nadają dzieciom... roślinne imiona

On już wie, jak to jest być ojcem

Samotni ojcowie mogą stanowić świetne partie. Nie można wykluczyć, że właśnie kogoś takiego poznałaś. Nie chodzi nawet o jecgo cechy charakteru czy urok osobisty, ale doświadczenie, jakie ma w opiece nad dzieckiem. Wie, jak zmienić pieluchę, wykąpać dziecko i jak je uspokoić. Prawdopodobnie ma też większe doświadczenie w domowych obowiązkach.

Polecane wideo

Komentarze (31)
Ocena: 4.35 / 5
gość (Ocena: 1) 08.01.2021 23:01
Z calym szacunkiem, ale jak mozna wyprodukowac taki artykul ...
odpowiedz
Bg (Ocena: 1) 06.07.2019 16:01
Straszne pierdoły okiem nastolatki
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 25.12.2018 16:07
Jakby kobieta nie miała tendencji do kłamstw dla własnych korzyści... Bardzo godzący artykuł w mężczyzn stawiający nas w złym świetle takimi generalizmami i osoba która to pisała jest delikatnie mówiąc nie profesjonalna.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.06.2018 12:34
Wiadomo jak ktos ma nascie lat czy dwadziescia pare, czy nawet kolo trzydziestki to nie ma dzieci. Ale ludzie zazwyczaj po trzydzietce posiadaja te dzieci i co wtedy jak komus sie malzenstwo rozsypie czy zostanie sam. Zwiazek z kims Kto ma dziecko czy dzieci to nie jest dla ludzi maloletnich, ktorzy zazwyczaj lubia easy life i dorabiaja sie swojego przyszloscowego dobytku i to moge zrozumiec. Ale facet, czy kobieta ktorzy sa grubo po 30tce(zalezy od kraju) zazwyczaj sa ustatkowani z wieksza madroscia zyciowa i takie ”problemy” to nie sa problemy. Milosc sie liczy i powiekszenie rodziny jak jeszcze mozna :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.06.2018 01:15
Nie wiem jak można wogole wziąść sobie kogoś z dzieckiem jak dla mnie byliby to za duże obciążenie i odpowiedzialność takie dziecko później traktuję ciebie jak matkę lub ojca, jeśli ktoś godzi się na taki układ to naprawdę podziwiam bo ja bym w takie coś nie wchodziła
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie