Faceci już nam nie będą potrzebni?

Brytyjscy naukowcy stworzyli sztuczną spermę. To prawdziwy przełom w dziedzinie leczenia bezpłodności, ale również… sposób na to, jak samodzielnie zajść w ciążę. Czy kobieta przyszłości nie będzie już potrzebowała mężczyzny?
Faceci już nam nie będą potrzebni?
11.07.2009

Problemem męskiej bezpłodności naukowcy zajmują się już od lat, jednak dopiero teraz nastąpił prawdziwy przełom w ich badaniach.  Jak donosi portal Timesonline.com, specjaliści z brytyjskiego laboratorium w Newcastle stworzyli syntetyczną spermę. Powstała ona z komórek macierzystych i swoją budową do złudzenia przypomina naturalne nasienie. Naukowcy zapewniają, że sztuczne plemniki ruszają się i wyglądają jak te, wytwarzane przez męski organizm.

Profesor Karim Nayernia, szef grupy badawczej z Newcastle, przyznał w wywiadzie:

„To ważne wydarzenie, które umożliwi nam poznanie szczegółów powstawania ludzkiego nasienia oraz pozwoli zbadać przyczyny męskiej bezpłodności. Dzięki temu będziemy mogli pomóc parom, które cierpią na bezpłodność, a chciałyby mieć dzieci z własnych genów”.

Nie ulega wątpliwości, że odkrycie to, niezwykle istotne z medycznego punktu widzenia, może stać się milowym krokiem w badaniach mechanizmów bezpłodności, a nawet zapobiec niepłodności mężczyzn poddawanych chemioterapii.

Media zaczęły się jednak zastanawiać, czy sztuczna sperma nie stanie się w przyszłości sposobem na to, jak samodzielnie zajść w ciążę. Czy za kilkadziesiąt lat kobiety nie będą już potrzebowały mężczyzn?

Zobacz także:

Coraz więcej mężczyzn nosi rurki!

My nosimy męskie koszule i krawaty, a nasi faceci coraz chętniej pokazują się w superobcisłych rurkach. To się chyba nazywa równouprawnienie?

Jakich mężczyzn kochają kobiety?

Jacy panowie są najbliżsi twemu sercu? Czy istnieje uniwersalny model mężczyzny, za którym w ogień skoczy każda kobieta?

Polecane wideo

Komentarze (146)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2009 17:00
sexmisja :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2009 19:01
moim zdaniem to jest niepoważne, żeby z faceta robić dawcę spermy! przecież chłopak/facey to przyjaciel, osoba, na którą możemy zawsze liczyć... poziom niektórych ludzi jest po prostu żenujący. =='
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2009 20:31
W takim razie mężczyzna, wg papilota, jest jedynie dawcą spermy? Poza seksem nie ma żadnej innej funkcji? -,-
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2009 13:16
haha dobre xD syntetyczna sperma xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2009 12:09
Jeśli to jakoś pomorze tym naukowcom to powodzenia ;) Przecież sex z wytryskiem jest najprzyjemniejszy :D FACECI nie dajcie się :p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie