Co o jego uczuciach mówi pozycja, w jakiej z Tobą zasypia?

Można wyróżnić ich aż 10.
Co o jego uczuciach mówi pozycja, w jakiej z Tobą zasypia?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/398146423301965956/ & https://pl.pinterest.com/pin/AQ6wjf_SiuaRvbj-58bERlQ2AwlxcnaXI3cxUYbVcSu2mVmACo5n2DU/)
17.05.2018

Pozycja, w jakiej śpisz z ukochanym, dużo mówi o waszym związku. Między innymi to, jak blisko ze sobą jesteście i czy w waszej relacji panuje chłód uczuciowy. Mało tego, możesz dzięki niej rozpoznać, czy twój facet przypadkiem nie potrzebuje więcej przestrzeni. Mowa ciała jest bardzo ważna i nie należy jej lekceważyć. Czasami ludzie nawet nie są świadomi, co się z nimi dzieje, a mowa ciała idealnie opisuje ten stan.

6 rzeczy, dzięki którym będziecie ze sobą już ZAWSZE!

Wyróżnia się 10 typowych pozycji dla par. Zobacz, która najbardziej odpowiada pozycji, w której śpisz ze swoim ukochanym. Rozszyfruj, czy między wami wszystko gra.

Splot nóg

Jeżeli jeden z partnerów szuka nogi drugiego, dotyka jej w trakcie snu bądź oplata, to bardzo dobry znak. Według psychologów oznacza on poszukiwanie emocjonalnej albo fizycznej więzi. Wskazuje również na to, że ludzie nie mogą się sobą nacieszyć i szukają kontaktu nawet nieświadomie.

 

pozycja do spania

Fot. unsplash.com

Zaplątany uścisk

Specjaliści mówią, że osoby, które podczas snu obejmują się ramionami i przylegają do siebie ciałami, są ze sobą mocno związane emocjonalnie. Ta pozycja często występuje na początku relacji. W przypadku par z długim stażem może oznaczać emocjonalne uzależnienie.

Łyżeczka

Łyżeczka może oznaczać jedną z dwóch rzeczy. Pierwsza to silny pociąg fizyczny, a druga chęć chronienia partnerki. Co ciekawe, przyjmuje ją około 1/5 par.

Łyżeczka z odstępem

Ułożenie ciał jest takie same, ale pomiędzy zakochanymi występuje mały odstęp. To typowa pozycja dla par z niezbyt długim stażem, których związek wkracza w fazę dojrzewania. Z jednej strony chcą być ze sobą blisko, a z drugiej uważąją, że udany związek to niekoniecznie pragnienie nieustannego kontaktu. Rozumieją, że wypoczynek jest ważny i służy nie tylko im, ale także relacji.

pozycja do spania

Fot. unsplash.com

Rozplątany uścisk

Na początku kobieta i mężczyzna splatają się ciałami. Po kilku minutach każdy wędruje na swoją stronę łóżka. Rozplątany uścisk oznacza silną i dojrzałą więź pomiędzy zakochanymi.

Najgorsze typy byłych facetów

Częściowo połączeni

Kobieta i mężczyzna stykają się plecami albo dołem pleców. Ta pozycja wskazuje na rozluźnienie oraz poczucie komfortu. Zakochani dobrze czują się w swoim towarzystwie.

Pochłaniacz przestrzeni

Jedna osoba zajmuje większość łóżka. Druga leży na brzegu, czasami trochę niżej, pod ramieniem osoby dominującej. Jak można się domyślić, to oznacza także dominację w relacji. Jedna osoba rządzi, a druga jest pomijana. Niezbyt dobry znak.

pozycja do spania

Fot. unsplash.com

Romantyczny uścisk

Kobieta znajduje się w ramionach mężczyzny. Jej głowa spoczywa na jego klatce piersiowej. Psycholodzy mówią, że osoby śpiące w tej pozycji darzą się dużym zaufaniem. Poza tym wskazuje ona na chęć wzmocnienia releacji pod względem koleżeństwa. Bardzo często zdarza się w początkowej fazie relacji.

Osobno

Są pary, które wolą spać na swoich połówkach łóżka i zachowują odstęp. Pierwsze odczucie może być takie, że w związku panuje uczuciowy chłód. Nic bardziej mylnego. Jedno z badań przeprowadzonych przez psychologów wykazało, że w tej pozycji śpią osoby przywiązane do siebie, ale jednocześnie niezależne. Poza tym aż 27 proc. par śpi w takim ułożeniu.

Pościg

Jedna osoba leży na brzegu łóżka, a druga otacza ją ramionami i „wpycha się” na jej część łóżka. Jest bardzo prawdopodobne, że ta wycofana osoba szuka większej przestrzeni w związku.
A wy w jakiej pozycji śpicie?

Źródło: ohme.pl

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.05.2018 18:34
Łyżeczka i romantyczny uścisk :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.05.2018 11:11
Jestem pochlaniaczem przestrzeni haha , ale to dlatego ze nienawidze kiedy ktos lub cos mnie dotyka gdy spie, poprostu bym nie zasnela
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.05.2018 10:01
W każdej.....w zależności od dnia, stopnia zmęczenia, pory roku, czy z był seks, kto pierwszy zasnął......
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.05.2018 01:39
U mnie najczęściej rozplątany uścisk, albo osobno.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo