10 obrzydliwych męskich nawyków (numer 3 absolutnie najgorszy)

Strzeż się facetów, którzy to robią.
10 obrzydliwych męskich nawyków (numer 3 absolutnie najgorszy)
Fot. Unsplash
12.05.2018

Kiedy poznajemy faceta, zazwyczaj pokazuje nam swoją ulepszoną wersję. To znaczy stara się zachowywać bardziej zachowawczo i nie pozwala sobie na obrzydliwe nawyki, które nabył. Częściej się uśmiecha, chodzi wyprostowany, tłumi niewybredne komentarze, używa chusteczki do nosa i sprząta swoje mieszkanie. Wiele kobiet przeżyłoby szok, gdyby widziało, jak ci sami mężczyźni zachowują się, gdy ich nie ma w pobliżu. To przepaść jak między niebem a ziemią.

 7 rzeczy, na które mężczyźni sekretnie zwracają uwagę u kobiet

Brudy zaczynają wychodzić na jaw podczas wspólnego mieszkania, ale dopiero po pewnym czasie. Ale nie trzeba razem mieszkać, aby przekonać się o rażących męskich nawykach. Zazwyczaj facet zdradza się po roku albo ponad roku bycia w związku. Jeżeli obrzydliwe zachowania wcześniej były jego codziennością, nie wytrzyma długo.

Zanim zdecydujesz się przyjąć oświadczyny, upewnij się, że facet ma zwyczaj dbać o siebie i swoje otoczenie oraz nie pozwala sobie na obrzydliwe rzeczy. Poniżej znajdziecie całą listę. Możesz być pewna, że mężczyzny od nich nie odzwyczaisz. Przeważnie jest tak, że wraz z upływem lat oni coraz mniej się starają – w końcu mają nas w garści. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie wcześniej, czy odpowiada nam ich sposób bycia.

#1 Rozrzucanie/pozostawianie po sobie obciętych paznokci

Niektórzy mężczyźni obcianają paznokcie gdzie popadnie. W salonie, w sypialni, w łazience – dla nich nie ma to znaczenia. Rozrzucają przy tym obcięte paznokcie albo pozostawiają je na widoku. Tak robią niechlujni faceci. Wystrzegaj się ich.

obrzydliwe męskie nawyki

Fot. unsplash.com

#2 Rozrzucanie brudnej bielizny

Zazwyczaj w każdym domu jest specjalny pojemnik na brudną bieliznę i tam powinna lądować. Są faceci, którzy tego nie przestrzegają, zwłaszcza ci samotni. Nie dbają o trzymanie brudów w jednym miejscu. Znajdowanie nieświeżej bielizny w różnych miejscach nie jest niczym przyjemnym. A gdy znajdzie je gość, to już wstyd!

#3 Kładzenie się spać bez mycia

Trudno to sobie wyobrazić, ale niektórzy faceci kładą się do łóżka bez mycia, w bielieźnie, w której chodzili przez cały dzień, i oczekują, że kobieta to zaakceptuje. Nie ma jednak nic przyjemnego w przytulaniu się do nieświeżego faceta, o pocałunkach nawet nie wspominając.

#4 Brak dbałości o czystość

Chodzi o obowiązki dotyczące czystości i porządku, takie jak zmywanie naczyń, wyrzucanie śmieci do kosza oraz wynoszenie ich do dużego śmietnika na zewnątrz. Zdarzają się przypadki osobników pozostawiający po sobie puste opakowania po produktach w różnych miejscach, składający w zlewie stertę brudnych talerzy i liczący, że kobieta zajmie się tym wszystkim, bo w końcu od tego jest. Taki facet to typowy brudas. Mężczyzna powinien umieć posprzątać po sobie i odciążać kobietę, która pracuje zawodowo tak samo jak on.

obrzydliwe męskie nawyki

Fot. unsplash.com

#5 Jedzenie śmieci

Tak, to obrzydliwe. Notoryczne spożywanie fast foodów, mrożonek czy gotowych dań budzi wstręt. Kto wie, co tam jest? Jakość jedzenia wpływa na nasze zdrowie, a poza tym która z was chciałaby pocałować faceta, który przed chwilą spożył jedzenie wątpliwej jakości z baru szybkiej obsługi? Wbrew pozorom to też coś mówi o mężczyźnie. Na przykład, że jest leniwy. Nie dba o swoje zdrowie i nie chce mu się nawet ugotować prostego dania. Poza tym są jeszcze bary mleczne, gdzie można zjeść normalny obiad.

#6 Brak kultury przy stole

Siorbanie, mlaskanie, jedzenie palcami i łapczywe pochłanianie jedzenia to norma u niektórych facetów. Do tego trzeba jeszcze powiedzieć o nogach na stole i wzroku wbitym w telewizor czy laptopa. Taki facet oczekuje oczywiście, że kobieta wszystko poda mu pod nos. Nie ma nawyku siadania do wspólnego posiłku i nie zna zasad zachowania przy stole.

#7 Bekanie, dłubanie w nosie...

Tym razem mowa o bekaniu, puszczaniu bąków i dłubaniu w nosie. Jeżeli chodzi o gazy, zdarzają się każdemu, ale wystarczy powiedzieć „przepraszam”. Tak samo, gdy wydamy niechący inny dźwięk. Ale dłubanie w nosie, robienie z jego zawartości kulek i rozsmarowywanie ich na meblach to już inna sprawa. Obrzydliwość!

obrzydliwe męskie nawyki

Fot. unsplash.com

#8 Zostawianie podniesionej deski klozetowej

Facetom zdarza się to często. Jest w tym coś ohydnego, ponieważ nikt nie ma ochoty zaglądać do muszli, nawet przypadkiem. Dobre wychowanie nakazuje opuszczanie deski. Akurat taki nawyk można w sobie wykształcić, jeśli się chce.

 14 zachowań, którymi zdenerwujesz i obrzydzisz każdego faceta

#9 Przesiadywanie w toalecie z gazetą/tabletem

Facet ma zwyczaj przesiadywać w toalecie dłużej niż potrzeba? Zabiera do niej gazetę albo tablet i załatwia się, czytając lub przeglądając Internet? To wyjątkowo obrzydliwe, chociażby ze względu na przenoszenie zarazków na te przedmioty. Wyobraź sobie, że on potem kładzie tę gazetę lub tablet na stole, przy którym jecie posiłek.

#10 Chodzenie w pogniecionych ubraniach

Facet jest niechlujny. Nie licz, że coś się zmieni po ślubie. Jeżeli nie ma nawyku prasowania rzeczy dla własnego komfortu i ze względu na dbałość o to, jak się prezentuje, tak będzie zawsze. Prawdopodobnie on oczekuje, że w przyszłości zajmie się tym jego kobieta.

Komentarze (21)

Ocena: 4.52 / 5
gość (Ocena: 2) 29.05.2018 16:22
Ja już dostaję szału! Mój mężczyzna jest niereformowalny! Ten artykuł wskazał mi drogę. Biorę rozwód. Pozdrawiam
odpowiedz
Don Pedro (Ocena: 5) 29.05.2018 15:40
Musze Was rozczarować Drogie Panie, ale wszystkie te punkty wypisz wymaluj moja partnerka :) Poza bekaniem, pierdzeniem i deską klozetową. A dodatkowo jak robi make up to cały stół uwalony na kolorowo, wykładzina, krzesła. Po czym zostawia ten syf na cały dzień i leci bo się spieszy... Bez przesady ale przy niej jestem pedantem.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 13.05.2018 22:40
Jedzą sobie dwie świnki z korytka. Jedna się zrzygała, na to druga: - Ty nie dolewaj bo nie zjemy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.05.2018 17:31
czyki jakies 80 proc...
odpowiedz
matylda (Ocena: 5) 13.05.2018 13:54
Ojejkusiu, damulki w komentarzach przeżywają wady swoich facetów jak mrówka okres. Widziały gały co brały, tak to jest jak się leci na kasę, w pakiecie jest często pan Burakowski.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo